خبر

 • تک بورد - تأمین کننده سابق اپل Japan Display تمرکز خود را به سمت VR تغییر می دهد

  تأمین کننده سابق اپل Japan Display تمرکز خود را به سمت VR تغییر می دهد
  12 روز و 10 ساعت قبل

  واقعیت مجازی هنوز به طرز چشمگیری به نتیجه نرسیده است ، اما تغییر در عادات مصرف کننده همراه با معرفی هدست های مقرون به صرفه تری مانند Oculus Quest 2 باعث جوان سازی این بخش بازار شده تا جایی که Japan Display آینده خود را در ساخت نمایشگرها شرط می بندد. هدست VR. این یک خطر محاسبه شده است که می تواند در آینده هنگامی که بازار بالغتر خواهد شد و JDI جایگاه محکمی ایجاد خواهد کرد ، نتیجه بدهد.

  نمایشگر ژاپن (JDI) قبلاً یکی از تأمین کنندگان اصلی ال سی دی های LCD برای آیفون توسط اپل بود و در طول سال ها بیشتر فعالیت های این شرکت معطوف به این موضوع بود. در سال 2019 ، این شرکت کارخانه تولید صفحه نمایش خود را به Sharp به قیمت 390 میلیون دلار برای بازپرداخت بدهی به اپل و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر این صنعت در نمایشگرهای OLED در تلفن های هوشمند ، فروخت.

  گفته شد ، سازنده LCD مستقر در توکیو معتقد است که OLED در هنگام دستیابی به بازدهی بالاتر برای نمایشگرهای با وضوح بالا ، در مقایسه با فناوری LCD هنوز در نقطه ضعف است ، که به نوبه خود از نظر قیمت ، فناوری اخیر را رقابتی می کند.

  https://techbord.com تامین کننده سابق اپل در ژاپن تمرکز را به سمت VR تغییر می دهد

  تصویر: نمایشگرهای JDI برای هدست VR | KYODO

  با حرکت به جلو ، Japan Display بر روی تکمیل فناوری LCD خود برای هدست های VR تمرکز خواهد کرد که انتظار می رود در سال های آینده محبوبیت بیشتری پیدا کنند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ ، قفل شدن در هنگام شیوع همه گیر تقاضای بیشتری برای هدست های VR ایجاد کرده است ، در حالی که Facebook و HTC هر دو در 12 ماه گذشته افزایش فروش داشته اند. این روند مصرف کننده حتی با کاهش محدودیت ها ادامه پیدا کرده است و تولیدکنندگان هدست VR عمدتا از مدل های جدید مانند Oculus Quest 2 از OLED فاصله گرفته اند.

  رئیس JDI VR ، تاکشی هارایاما به بلومبرگ گفت ، "سخت است سازنده هدست VR را پیدا کنید که با ما رابطه نداشته باشد "، به همین دلیل شرکت نسبت به استراتژی خود اطمینان دارد. مهندس ارشد هدست VR ، یوشیهیرو واتانابه ، می گوید JDI قادر است نمایشگرهایی با تراکم پیکسل 1200 پیکسل در اینچ ایجاد کند ، که بسیار بیشتر از آن است که در تلفن های هوشمند گران قیمت یافت می شود. برای شما مناسب است؟

  سازندگان OLED مانند سامسونگ و ال جی علاقه خاصی به بازار هدست VR ندارند ، زیرا این گوشی بسیار کوچکتر از بازار گوشی های هوشمند است. JDI معتقد است که می تواند این خلا را پر کند ، اما همه تولیدکنندگان هدست VR صفحه های LCD را انتخاب نمی کنند. به عنوان مثال ، گفته می شود که سونی از پنل های OLED در هدست بعدی PlayStation VR خود استفاده می کند ، اما JDI هنوز انتظار دارد درآمد حاصل از مشاغل غیر موبایل که شامل هدست های VR است ، امسال 25 درصد افزایش یابد و به 70 میلیارد ین (637 میلیون دلار) برسد.

  اعتبار مستند: KYODO

خبرهای دیگر از فناوری پوشیدنی