خبر

 • تک بورد - بازو از یک پلاستیک یک پردازنده 32 بیتی خمشی ساخته است

  بازو از یک پلاستیک یک پردازنده 32 بیتی خمشی ساخته است
  21 روز و 18 ساعت قبل

  چرا مهم است: همانطور که احتمالاً می توانید تأیید کنید ، پوشیدنی های مدرن بدون مشکل می توانند به مچ دست بزنند یا در گوش شکاف داشته باشند. اما نه از نظر طراحی و نه از نظر هزینه آنقدر ظریف نیستند که بتوانند بخشی از وسایل روزمره مانند لباس ، کارتن شیر ، بسته های غذایی یا بانداژ باشند - نمونه هایی از Arm در مکان هایی که ممکن است پردازنده جدید "انعطاف پذیر بومی" آنها باشد.

  در مقاله جدیدی که در Nature منتشر شده ، محققان Arm توضیح می دهند که چگونه آنها یک طرح پردازنده بازوی 32 بیتی استاندارد را به یک بستر پلاستیکی منتقل کرده اند که به گفته آنها خمیده است. این یک اثبات اثبات مفهوم است تا یک نمونه اولیه در حال کار ، اما با این وجود برخی از موارد قابل توجه را نشان می دهد.

  بازو به طور مناسب ایجاد آنها را "PlasticARM" می نامد. از فناوری ترانزیستور باله نازک اکسید فلز استفاده می کند (TFT) ساخته شده بر روی یک بستر پلی آمید. پلی اِمید نوعی گرما پلاستیک بادوام است که ملایم انعطاف پذیر است. تیم Arm حاضر نبود انعطاف پذیری پردازنده خود را آزمایش کند ، اما من تخمین می زنم که در جایی بین بند ساعت و خودکار در مقیاس خم شدن قرار بگیرد.

  بسته PlasticARM تقریباً به اندازه ناخن است. . 18344 معادل گیت آن در یک سطح فعال 59 میلی متر مربع پخش شده است.

  تقریباً نیمی از مساحت آن یک پردازنده 32 بیتی Arm Cortex-M0 + است و مابقی آن بیشتر 128 بایت RAM و 456 بایت است. از ROM این یک سیستم کامل روی تراشه (SoC) است.

خبرهای دیگر از فناوری پوشیدنی