techbord.com Netflix توضیح می دهد که چگونه

ازدحام ترافیک می تواند مشکلات جدی را برای ارائه دهندگان محتوای آنلاین ایجاد کند. روش های مختلفی برای رسیدگی به بارهای باطن وجود دارد ، اما کار با سرویس های جریان پیچیده تر می شود. Netflix در اوایل سال جاری یک فیلتر بارگذاری به نام "Zuul " پیاده سازی کرده است که به صورت پویا درخواستهای سرور را با اولویت بندی بارها به گونه ای انجام می دهد که اجازه دهد باطن در صورت بروز مشکل "خود ترمیم شود".

روز دوشنبه ، مهندسان Netflix توضیحات جذاب نحوه استفاده از "کاهش بار اولویت دار" را برای اطمینان از اینکه تجربه مشاهده کاربران بدون وقفه است ، ارسال کردند. در اواخر سال گذشته ، سرویس جریان دچار خسارات ناشی از ازدحام بار شده است. اکنون این فیلتر دارای "فیلتر throttling اولویت دار" است که می تواند هر زمان که مشکلی در قسمت backend وجود داشته باشد ، درخواستهای غیرضروری سرور را در زمان واقعی از بین ببرد.

به طور خلاصه ، فیلتر ، که Netflix آن را "Zuul" نامگذاری کرد "میزان ترافیک را بر اساس میزان نیاز کاربر برای پخش در اولویت قرار می دهد. این سیستم از سه سطل برای دسته بندی درخواستهای سرور استفاده می کند - تجربه غیر بحرانی ، تخریب شده و مهم.

نگه می دارد

موارد غیر مهم شامل این موارد است گزارش ها و درخواست های پس زمینه ، و به گفته مهندسان ، قسمت بزرگی از توان سیستم را تشکیل می دهد. حتی در این صورت ، وقتی بار سرور به آستانه خاصی می رسد ، این درخواست ها معمولاً نادیده گرفته می شوند.

موارد تجربه تخریب شده برای پخش محتوا لازم نیستند بلکه برای بهبود تجربه کاربر استفاده می شوند. نشانگرهای متوقف و مکث ، انتخاب زبان در پخش کننده و سابقه مشاهده نمونه ای از درخواستهای سرور است که می تواند در صورت بروز مشکلات در قسمت باطل از بین برود. بیشتر اوقات ، کاربران حتی متوجه مفقود شدن این موارد نمی شوند ، به ویژه هنگام تماشای محتوا.

مهمترین قسمت برای ترافیک است که بر توانایی کاربران برای پخش محتوا تأثیر می گذارد. اگر این درخواست ها کاهش یابد ، تلاش برای پخش یک فیلم یا نمایش منجر به پیغام خطایی می شود.

در اولین مرحله ، زول هر یک از این موارد را بین 1 تا 100 امتیاز می دهد. اگر مشکلی در قسمت باطن ایجاد شود ، یا حتی با خود زول ، فیلتر می تواند بارها را با کمترین اولویت گاز بدهد. ارائه محتوای پخش همیشه نسبت به موارد دیگر درمان ترجیحی دارد ، بنابراین در صورت وجود سکسکه ، اکثر بینندگان به طور عمده مورد توجه قرار نمی گیرند.

https://techbord.com Netflix توضیح می دهد که چگونه

در مورد اثربخشی سیستم ، Netflix به قطع 2019 اشاره دارد که مانع پخش محتوای "درصد قابل توجهی " مشترکین می شود. در اوایل سال جاری ، درست چند روز پس از اجرای فیلتر ، نتفلیکس نیز شکست مشابهی را تجربه کرد. با این حال ، این بار زول لگد زد و شروع به ریختن بار کرد تا زمانی که باطن ثابت شد. هیچ مشکلی در کاربران در خط مقدم رخ نداد.

"برخلاف آن زمان [خاموشی سال 2019] ، کاهش تدریجی بار زول شروع کرد و شروع به کاهش ترافیک کرد تا زمانی که سرویس در وضعیت سالم و بدون تأثیر بر اعضا باشد. "توانایی بازی اصلاً" ، مهندسان می گویند. "در حالی که زیرساخت ها از نقص سیستم بهبود می یابند ، اعضا با خوشحالی برنامه مورد علاقه خود را در Netflix تماشا می کردند."

ما فقط مختصری از نحوه عملکرد سیستم را ارائه داده ایم. اگر به جزئیات فنی علاقه مند هستید ، Netflix در Zuul یک نوشتن کامل دارد. اگر علاقه مند به کارهای معکوس خدمات آنلاین هستید خواندن خوب است.

اعتبار تصویر: Bogdan Glisik

Netflix توضیح می دهد که چگونه "Zuul " جریان ها را در حین ترمیم خود سرورها بدون وقفه نگه می دارد
the-web/netflix-توضیح-می-دهد-که-چگونه-zuul-جریان-ها-را-در-حین.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com سایت Parler-like Gab هک شد ، 70 گیگابایت داده اکنون در اختیار یک گروه فعال است
techbord.com فراخوان نویسندگان: TechSpot نویسندگان کارمندان و متخصصان نحوه کار را استخدام می کند
techbord.com اپل رسماً تمام مکان های فروشگاه خود در ایالات متحده را بازگشایی کرده است
techbord.com خلاصه شایعات آیفون 13: بریدگی کوچکتر ، نمایشگر 120 هرتز ، باتری بزرگتر و موارد دیگر
techbord.com هکرها از آسیب پذیری موجود در iOS 11-14.3 برای جیلبریک آیفون ها استفاده می کنند
techbord.com Instagram Live Rooms به شما امکان می دهد چهار نفر همزمان پخش شوند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.