خبر

 • تک بورد - Google Chrome 94 با API بحث برانگیز Idle Detection عرضه می شود

  Google Chrome 94 با API بحث برانگیز Idle Detection عرضه می شود
  14 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Chrome 94 برای Android ، iOS ، Mac و Windows وارد شده است و چندین ویژگی جدید را به محبوب ترین مرورگر جهان آورده است ، اما همه آنها با استقبال گرم روبرو نشده اند. API جدید Idle Detection که عدم فعالیت کاربر را تشخیص می دهد ، نگرانی های حریم خصوصی برخی از شرکت های بزرگ فناوری را افزایش داده است.

  در جدیدترین نسخه Chrome-اولین موردی که از چرخه انتشار جدید چهار هفته ای به جای برنامه قدیمی شش هفته ای استفاده کرد-Google API تشخیص بیکار را معرفی کرده است. این کار با اطلاع از برنامه های وب در صورت بیکار بودن کاربران ، تشخیص عدم استفاده از صفحه کلید یا ماوس ، فعال سازی محافظ صفحه ، قفل شدن صفحه یا حرکت به صفحه دیگر کار می کند.

  طراحی شده برای چند کاربر برنامه هایی مانند برنامه های چت و بازی های آنلاین ، Idile Detection API به طور پیش فرض در Chrome 94 فعال است. "برنامه هایی که همکاری را تسهیل می کنند به سیگنال های جهانی بیشتری درباره بیکار بودن کاربر نیاز دارند تا مکانیسم های موجود که فقط کاربر را در نظر می گیرند " در تعامل با برگه خود برنامه ، "یادداشت های انتشار آمده است.

   https://techbord. com Google Chrome 94 با API بحث برانگیز Idle Detection

  وارد بازار می شود Mozilla یکی از شرکت هایی است که طرفدار این ویژگی نیست و آن را" فرصتی برای سرمایه داری نظارتی "می نامد. "

  "همانطور که در حال حاضر مشخص شده است ، من API تشخیص بیکار را بسیار وسوسه انگیز می دانم که فرصتی برای وب سایت های تحت نظارت سرمایه داری است رعایت جنبه ای از حریم خصوصی فیزیکی کاربر ، ثبت طولانی مدت رفتارهای فیزیکی کاربر ، تشخیص ریتم های روزانه (به عنوان مثال زمان ناهار) ، و استفاده از آن برای دستکاری روانی فعال (مانند گرسنگی ، احساسات ، انتخاب). علاوه بر این ، چنین الگوهای درشتی می تواند توسط وب سایت ها برای محرمانه سازی حداکثر منابع محاسبه محلی برای محاسبات اثبات کار ، اتلاف برق (هزینه برای کاربر ، افزایش ردپای کربن) بدون رضایت یا شاید آگاهی کاربر ، مورد استفاده قرار گیرد. "استانداردهای وب Mozilla منجر Tantek Çelik ، در GitHub نوشت. موارد. "

  اپل نیز دارای رزرو است. ریوسوکه نیوا ، مهندس نرم افزار در تیم معماری WebKit شرکت (Safari از WebKit استفاده می کند) ، گفت: " نگرانی های ما محدود به اثر انگشت نیست. یک نگرانی آشکار در مورد حریم خصوصی وجود دارد که این API به یک وب سایت اجازه می دهد تا ببیند آیا شخصی در نزدیکی دستگاه است یا نه. این می تواند به عنوان مثال برای شروع استخراج بیت کوین در زمانی که کاربر در اطراف نیست یا شروع به استفاده از سوء استفاده های امنیتی و غیره می کند. "

  در جاهای دیگر در Chrome 94 ، Google همچنان از HTTPS با HTTPS-First Mode استفاده می کند ، ویژگی که در ابتدا برای Chrome 92. برنامه ریزی شده بود. این اطمینان می دهد که همه بارهای صفحه به صورت خودکار در صورت امکان از HTTP به HTTPS ارتقا می یابد. اگر اینطور نیست ، یک هشدار تمام صفحه قبل از بارگیری استاندارد HTTP قدیمی ظاهر می شود.

  https://techbord.com Google Chrome 94 با Idle بحث برانگیز وارد می شود API تشخیص

  همچنین یک API جدید WebGPU وجود دارد که باید با استفاده از قابلیت های گرافیکی مدرن ، به ویژه Direct3D 12 ، Metal و Vulkan ، بازی های درون مرورگر را بهبود بخشد ؛ منوی اشتراک گذاری روی دسکتاپ ، که در حال حاضر پشت یک پرچم Chrome است ، پر شده است با به اشتراک گذاری میانبرها ؛ قابلیت میزبانی وب سایت های رومیزی برای رایانه های لوحی Android ؛ و چندین رفع اشکال و تغییرات دیگر.

خبرهای دیگر از اینترنت