خبر

 • تک بورد - Google به زودی به کاربران Chrome اجازه می دهد

  Google به زودی به کاربران Chrome اجازه می دهد "حالت HTTPS-First" را فعال کنند
  19 روز و 16 ساعت قبل

  امنیت وب: حفظ امنیت و حریم خصوصی شما هنگام مرور وب ممکن است دشوار باشد ، اما ابزارهایی مانند HTTPS این کار را بسیار ساده تر می کنند. فناوری HTTPS ، در صورت پشتیبانی ، اتصال شما به یک وب سایت مشخص را رمزگذاری می کند ، اطمینان حاصل می کند که داده های مشترک از طریق آن اتصال توسط اشخاص ثالث قابل رهگیری یا تغییر نیستند. این پروتکل به طور گسترده پشتیبانی شده است ، اما Google امیدوار است که از طریق ویژگی

  این ابزار امنیتی با به روزرسانی آینده M94 Chrome در ماه سپتامبر وارد می شود. وقتی فعال می شود ، کاربرانی که حالت HTTPS-First را در فهرست تنظیمات مرورگر خود روشن می کنند ، متوجه می شوند که در صورت امکان تمام بارگیری صفحه های بعدی به طور خودکار از HTTP به HTTPS ارتقا می یابند.

  اگر Chrome می تواند " این کار را به هر دلیلی انجام دهید ، و کاربر نهایی در معرض خطر اتصال به یک سایت از طریق اتصال ناامن است ، مرورگر قبل از بارگیری آدرس ، "" هشدار تمام صفحه "را نمایش می دهد. اگر فکر می کنید ارزش این خطر را ندارد ، به شما این فرصت را می دهد که از بازدید از سایت خودداری کنید. اگر مایلید خطر را بپذیرید ، مطمئناً می توانید پیش بروید.

  اگرچه به نظر نمی رسد Google با انتشار اولیه خود قصد دارد حالت HTTPS-First را به عنوان پیش فرض قرار دهد در Chrome 94 ، ممکن است این کار را انجام دهد. این شرکت در یک پست وبلاگ گفت: "بر اساس بازخورد اکوسیستم ، ما در آینده حالت پیش فرض HTTPS را برای همه کاربران بررسی خواهیم کرد". / شرکت> src = "https://techbord.com/picsbody/2107/4228-1.jpg " alt = "https://techbord.com Google به زودی به کاربران Chrome اجازه می دهد \ 'HTTPS-First mode \' " style = "width: 660px؛ height را فعال کنند. : 494px؛ "class = " b-lazy ">

  حالت HTTPS-First تنها کاری نیست که Google برای بهبود تجربه کاربری HTTPS انجام می دهد. با حرکت به جلو ، گزینه جدیدی برای نماد قفل استاندارد HTTPS که در سمت چپ نوار آدرس مرورگر خود مشاهده می کنید (به هر حال پروتکل فعال است) آزمایش خواهد شد.

  با توجه به گوگل ، مطالعات آن نشان می دهد که متوسط ​​کاربر اینترنت - 88 درصد از شرکت کنندگان - نمی توانند معنی قفل را تشخیص دهند. به نظر می رسید بیشتر افراد به معنای ایمن بودن سایتی هستند که از آن بازدید می کنند ، اما HTTPS فقط امنیت اتصال شما را تضمین می کند ، نه صفحات وب بازدیدی. وب سایتی که برای جاسوسی اطلاعات شخصی شما طراحی شده است ، یا در غیر اینصورت به نوعی شما را کلاهبرداری می کند ، همچنان می تواند (و احتمالاً وجود دارد) آن نماد معروف قفل را داشته باشد.

  برای از بین بردن برخی از این باورهای غلط ، Google سعی می کند قفل را جایگزین کند با یک پیکان رو به پایین. با کلیک روی آن ، کادر گفتگوی استاندارد "اتصال امن " ظاهر می شود.

  صادقانه بگویم ، فکر نمی کنم تغییر پیشنهادی تفاوت زیادی ایجاد کند. برای یک کاربر اینترنتی که اهل فن نیست ، احتمالاً هیچ تفاوتی بین دیدن نماد قفل و دیدن متن سبز وجود ندارد که به آنها رمزگذاری شده اتصال را اطلاع می دهد. هنوز هم ، این یک هدف تحسین برانگیز است ، و اگر تفاوت ایجاد کند خوب است.

خبرهای دیگر از اینترنت