techbord.com Firefox در 26 ژانویه پشتیبانی Flash را از بین می برد

مرگ آهسته و آهسته Flash سالهاست که ادامه دارد ، اما ما به خط پایان نزدیک می شویم. شرکت بعدی که قصد دارد نرم افزار Adobe را از بین ببرد ، Mozilla است که فقط تأیید کرد Firefox 84 آخرین نسخه مرورگر آن است که از Flash پشتیبانی می کند.

موزیلا یکی از بسیاری از غول های اینترنتی بود که در سال 2017 نقشه راه هایی را با جزئیات برنامه های کشتار Flash اعلام کرد. در پست دیروز نوشته شده بود: "در تاریخ 26 ژانویه 2021 هنگامی که ما نسخه 85 فایرفاکس را منتشر می کنیم ، این برنامه بدون پشتیبانی از فلش ارسال می شود و عملکرد و امنیت ما را بهبود می بخشد."

موزیلا کار می کند برای مدتی به سمت این هدف نهایی ، سال گذشته به طور پیش فرض افزونه Flash را غیرفعال کرده باشید. Firefox 84 ، آخرین نسخه برای پشتیبانی از نرم افزار Adobe ، در تاریخ 15 دسامبر سال 2020 وارد بازار می شود.

هیچ تنظیماتی برای فعال کردن مجدد Flash در Firefox 85 یا نسخه های بعدی وجود ندارد ، بنابراین یک بار آن را نصب کنید " رفته است ، برای همیشه از بین رفته است.

سایر شرکت ها طرح هایی را به مرحله اجرا می گذارند که در نهایت Flash به کتاب های تاریخ فناوری ارسال می شود. ماه گذشته ، مایکروسافت یک به روزرسانی دستی اختیاری را منتشر کرد که برنامه را از ویندوز 10 حذف می کند و از نصب مجدد آن جلوگیری می کند. شرکت ردموندی همچنین قصد دارد پشتیبانی از Flash را در اینترنت اکسپلورر 11 ، نسخه قدیمی Edge و Edge با سیستم عامل Chromium تا پایان سال پایان دهد.

در سال گذشته Flash به طور پیش فرض مسدود شده بود " Chrome 76 ، گوگل نمایش محتوای Flash را در نتایج جستجو در ماه اکتبر گذشته متوقف کرد ، و در ماه دسامبر از محبوب ترین مرورگر جهان استهلاک می شود. در جای دیگر ، Flash در Safari 14 اپل کشته شد و مدتها پیش فیس بوک پشتیبانی را حذف کرد.

Firefox در 26 ژانویه پشتیبانی Flash را از بین می برد
the-web/firefox-در-26-ژانویه-پشتیبانی-flash-را-از-بین-می.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com i7-11700K اینتل منتشر نشده در آلمان فروخته و ارسال می شود
techbord.com خودی ها می گویند گوگل تمرکز و نظم کافی برای اجرای یک استودیوی بازی موفق را نداشت
techbord.com انویدیا شروع به پشتیبانی مجدد BAR قابل تغییر برای پردازنده های گرافیکی RTX 3000 می کند
techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
techbord.com نسخه جدید بازسازی System Dock Night Dive در تابستان امسال فرا می رسد ، اکنون نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید
techbord.com Framework Laptop آخرین تلاش برای یک لپ تاپ مدولار واقعی است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.