Cloudflare درخواست‌ها برای لغو خدمات خود در روسیه را رد می‌کند

اگر بگوییم روابط بقیه جهان با روسیه در هفته‌های اخیر "تشنج" شده است، یک دست کم گرفتن بزرگ است. پس از تهاجم بی‌دلیل همسایه بزرگ‌ترش به اوکراین، کشورهای سراسر جهان روسیه را با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای سیلی زده‌اند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی از آن پیروی کرده‌اند.

غول های نفتی مانند شل اکنون از خرید سوخت روسی خودداری کرده اند و فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد تصمیم گرفته اند تمام رستوران هایی را که در روسیه افتتاح کرده اند ببندند. حتی غول‌های فناوری نیز به آن می‌پیوندند - با چند استثنای قابل توجه، مانند Cloudflare. علیرغم فشارهای عمومی، متیو پرنس، مدیر عامل کلودفلر، پس از یک دور گفتگو با «کارشناسان دولت و جامعه مدنی»، از غیرفعال کردن دسترسی به خدمات خود در روسیه امتناع می ورزد. ارائه وب‌سایت‌ها و سرویس‌های وب با محافظت در برابر حملات DDoS، هکرها، ازدحام ربات‌ها در حالی که زمان بارگذاری سایت و حافظه پنهان را برای کاربران عادی بهبود می‌بخشد (از جمله موارد دیگر).

در حال حاضر، Cloudflare همچنان خدمات خود را به شهروندان روسی ارائه می‌کند. کسب و کار. با این حال، دسترسی نهادهای وابسته به موسسات مالی روسیه، کمپین‌های نفوذ و سازمان‌های دولتی مرتبط با دونتسک و لوهانسک را مسدود می‌کند.

پرینس در یک وبلاگ طولانی توضیح داد که چرا از قطع دسترسی به دو گروه اول خودداری می‌کند. پست روز یکشنبه منتشر شد او در آن اشاره می‌کند که "روسیه به دسترسی بیشتر به اینترنت نیاز دارد، نه کمتر". به رسانه های سراسر جهان، منعکس کننده تمایل شهروندان عادی روسیه برای دیدن اخبار جهان فراتر از آنچه در داخل روسیه ارائه می شود.

ما همچنین شاهد افزایش تلاش های روسیه برای مسدود کردن و سرکوب، همراه با تلاش های روسیه برای کنترل روسیه بوده ایم. محتوای رسانه‌های فعال در داخل روسیه با قانون جدید "اخبار جعلی".

خود دولت روسیه در چند سال گذشته بارها تهدید کرده است که برخی از خدمات و مشتریان Cloudflare را مسدود خواهد کرد. قطع بی رویه سرویس آسیب چندانی به دولت روسیه وارد نمی کند، اما هم دسترسی به اطلاعات خارج از کشور را محدود می کند و هم افرادی را که از ما برای محافظت از خود استفاده می کنند و از دولت انتقاد می کنند، آسیب پذیرتر می کند.

به طور خلاصه، پرینس می ترسد که پایان دادن به عملکرد Cloudflare در روسیه "بی رویه" منجر به این شود که تعداد کمتری از شهروندان روسی این تبلیغات را ببینند و همان شهروندان را در معرض خطر تلافی‌جویانه دولت قرار دهد، اگر تصمیم به مقابله دیجیتالی بگیرند. در واقع، پرینس ادامه می دهد که دولت روسیه فعالانه تعطیلی Cloudflare را در این کشور "جشن" می گیرد.

techbord.com Cloudflare درخواست‌ها برای لغو خدمات خود در روسیه را رد می‌کند

به طور کلی، خدمه Cloudflare (یا حداقل تیم رهبری آن) بر این باورند که ارائه «اینترنت باز، خصوصی و امن‌تر» برای مردم عادی روسیه مهم‌تر از مجازات کل کشور است. در نهایت برای اوکراین سود بیشتری خواهد داشت.

حتی اگر اعتقادات پرنس کاملاً مستدل باشد، Cloudflare بدون شک همچنان تحت فشار افکار عمومی و مقامات اوکراینی قرار خواهد گرفت. تا زمانی که خدمات روسی آن به طور کامل لغو شود. اینکه Cloudflare بتواند در درازمدت این میزان گرما را تحمل کند یا نه، باید دید.

صرف نظر از اینکه Cloudflare یا هر شرکت دیگری چه می کند، ما امیدواریم که درگیری در شرق اروپا زودتر به پایان برسد. از بعد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *