خبر

 • تک بورد - Chrome 90 در اینجا با HTTPS به عنوان پروتکل پیش فرض جدید ، تماس های ویدیویی بهتر است

  Chrome 90 در اینجا با HTTPS به عنوان پروتکل پیش فرض جدید ، تماس های ویدیویی بهتر است
  8 روز و 12 ساعت قبل

  گوگل Chrome 90 را به کانال پایدار دسک تاپ ها عرضه کرده است. همراه با آن ، تعداد معمول ویژگی های جدید ، بروزرسانی ها و اصلاحات وجود دارد که مهمترین آن تغییر به HTTPS به عنوان پروتکل پیش فرض است.

  گوگل سالهاست که تلاش می کند کل وب را به HTTPS منتقل کند ، از جمله موارد دیگر ، برچسب زدن به تمام سایتهای HTTP به عنوان "امن نیست" و فقط به صفحات رمزگذاری شده اجازه می دهد تا پرونده های امن را بارگیری کنند. به نظر می رسد که این طرح در حال انجام است: 97 مورد از 100 وب سایت برتر اکنون به صورت پیش فرض برای HTTPS در نظر گرفته شده اند ، در حالی که 98 درصد صفحات Chrome بارگیری شده در سیستم عامل Chrome رمزگذاری شده و 90 درصد بارگیری شده در Windows محافظت می شوند.

  هر URL وارد شده است در نوار آدرس Chrome 90 که شامل پروتكلی مانند "" example.com "نیست ، به طور خودكار اتصال HTTPS در نظر گرفته می شود. پیش از این ، Chrome سعی می کند با استفاده از پروتکل http: // به URL متصل شود. گوگل می گوید این اقدام باعث بهبود حریم خصوصی و سرعت بارگیری صفحه می شود.

  https://techbord.com Chrome 90 اینجا است با HTTPS به عنوان پروتکل پیش فرض جدید ، تماس های ویدئویی بهتر

  Google اضافه کرد که موارد استثنایی در این قانون وجود دارد. آدرس های IP ، دامنه های دارای برچسب منفرد و نام میزبانهای ذخیره شده مانند test / یا localhost / به طور پیش فرض در HTTP ادامه خواهند یافت.

  "HTTPS با رمزگذاری ترافیکی که از طریق شبکه ارسال می شود ، از کاربران محافظت می کند ، بنابراین اطلاعات حساس کاربران در وب سایت ها وارد می شود. Google نمی تواند توسط مهاجمین یا شنوندگان شنود یا اصلاح شود. "> Google می نویسد.

  در جای دیگری در Chrome 90 ، کاربران یک رمزگذار داخلی AV1 دریافت می کنند. بهینه شده برای کنفرانس ویدیویی با WebRTC ، ضمن کاهش مصرف پهنای باند ، بازده فشرده سازی و کیفیت بصری بهتری را ارائه می دهد. همچنین باعث بهبود پخش جریانی در شبکه های پهنای باند (30 کیلوبیت بر ثانیه و کمتر) می شود و کارایی بهتری در اشتراک گذاری صفحه نسبت به VP9 و سایر کدک ها ارائه می دهد.

  ویژگی جستجوی Google Tab که به Chrome 88 وارد شده است در حال پخش است کاربران ، بدون نیاز به فعال کردن یک پرچم. وقتی فعال شد ، با کلیک کردن روی یک پیکان کشویی در نوار بالا ، همه برگه های باز نشان داده می شوند و یک گزینه جستجو برای پیدا کردن موردی که به دنبال آن هستید وجود دارد - برای کسانی که تعداد زیادی برگه را باز نگه می دارند ، مفید است. همچنین می توانید لیست Reading را بدون استفاده از پرچم پنهان کنید.

  می توانید Chrome 90 را به صورت ایمن از اینجا بارگیری کنید.

خبرهای دیگر از اینترنت