5 گزینه برای استفاده از واتس اپ در سال 2021

آیا مشکلات اخیر حفظ حریم خصوصی با WhatsApp شما را متقاعد کرده است که زمان آن رسیده است که یک برنامه پیام رسان جدید پیدا کنید؟ اگر چنین است ، شما به جای مناسب آمده اید. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم آنچه در اینجا انجام می شود. سپس پنج برنامه پیامرسانی ایمن را که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند سریع بررسی خواهیم کرد.

سرانجام ، ما به چند س thatال رایج درباره مردم درباره WhatsApp ، حریم خصوصی و برنامه های پیام رسان ایمن جایگزین پاسخ می دهیم. بنابراین بیایید غواصی کنیم!

یادداشت سردبیر: نویسنده مهمان ، هاینریش لانگ نویسنده ای در Restore Privacy است ، وبلاگی اختصاص داده شده برای اطلاع از بهترین روش های حفظ حریم خصوصی آنلاین ، ایمن سازی دستگاه های الکترونیکی شما ، رفع انسداد محتوای محدود و شکست سانسور.

بررسی اجمالی مسائل مربوط به حریم خصوصی WhatsApp

WhatsApp دارای چند مسئله است که به نظر می رسد همه همزمان به مشکل خورده اند. یک مسئله در 10 ژانویه 2021 ظاهر شد ، زمانی که گروه WhatsApp پیوندهای دعوت و پروفایل های کاربر را در جستجوی Google شروع کرد. این می تواند به کسی اجازه دهد که چنین پیوندهایی را در جستجوی Google مشاهده کند ، به گروه های نمایه شده بپیوندد.

هزاران پروفایل کاربر نیز توسط Google نمایه سازی شدند ، که می تواند منجر به داده های کاربر شود ، از جمله شماره تلفن و عکس نمایه ، در معرض بیگانگان بودن. گزارش شده است که WhatsApp مشکل نمایه سازی Google را برطرف کرده است - اما ممکن است خیلی دیر باشد اگر اطلاعات شما قبلاً در طبیعت آشکار شده باشد.

مسئله دیگر که باعث بدحجابی سرویس می شود ، شرایط جدید خدمات آنها است. این شرایط نیاز به رضایت کاربران از اشتراک WhatsApp با کاربر با Facebook دارد. بله ، این همان فیس بوکی است که طی این سال ها گرفتار رسوایی های مربوط به حریم خصوصی شده است. و اگر کاربران تا 8 فوریه 2021 به این اشتراک رضایت ندهند ، دیگر نمی توانند از این سرویس استفاده کنند.

WhatsApp چه نوع داده ای را با Facebook به اشتراک می گذارد؟ داده های حساس که بسیاری از مردم نمی خواهند به اشتراک گذاشته شوند. گزارش شده شامل شناسه کاربری ، شناسه دستگاه ، مدل سخت افزاری ، سیستم عامل ، میزان باتری ، قدرت سیگنال ، نسخه برنامه ، اطلاعات مرورگر ، شبکه تلفن همراه ، زبان ، منطقه زمانی ، آدرس IP ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل ، مخاطبین ، داده های تبلیغاتی ، و اطلاعات پرداخت.

بر اساس این مقاله Wired ، WhatsApp از سال 2016 بیشتر این داده ها را با فیس بوک به اشتراک می گذارد. اما به نظر می رسد پنجره های بازشو که به تازگی ظاهر شده اند ، همراه با تاریخچه اخیر فیس بوک در مورد مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی سرانجام مردم را در برابر WhatsApp قرار داده اند.

حل و فصل برای دور شدن از WhatsApp اولین قدم خوب است - اما پس از آن چالش برای تغییر وضعیت ایجاد می شود. ما به این یکی برگشتیم. بنابراین بیایید در مورد پنج گزینه برتر WhatsApp صحبت کنیم.

5 گزینه برتر WhatsApp

هیچ سرویسی وجود ندارد که به عنوان جایگزینی مستقیم برای WhatsApp فیس بوک کار کند. اگر موارد حریم خصوصی را نادیده بگیرید ، این یک محصول عالی است ، دارای تعداد زیادی ویژگی و یک پایگاه کاربر چند میلیارد نفری.

5 گزینه برتر WhatsApp ما هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که باید آنها را در نظر بگیرید. آنچه که در همه آنها مشترک است این است که آنها اطلاعات عظیم کاربر ، فراداده یا اطلاعات قابل شناسایی شخصی را جمع نمی کنند و قرار نیست همه آنها را با Facebook به اشتراک بگذارند.

با برنامه پیام رسان که این روزها بیشترین توجه را به خود جلب می کند ، با توصیه های افرادی مانند ادوارد اسنودن و الون ماسک شروع کنید. آن برنامه پیام رسان سیگنال نامیده می شود.

1. سیگنال

سیگنال یک پیام رسان رایگان است که دارای متن رمزگذاری شده صوتی ، گفتگوی صوتی و تصویری امن ، مکالمه صوتی و تصویری ، تماس صوتی و تصویری و همچنین پرونده امن است. و انتقال عکس. این پروتکل در اطراف پروتکل پیام سیگنال ساخته شده است که به عنوان امن ترین پروتکل پیام رسانی موجود شناخته شده است.

https://techbord .com 5 گزینه برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

از همه مهمتر این مکالمه ، سیگنال برای جمع آوری و ذخیره هرچه کمترین داده های شما تلاش می کند. در حالی که WhatsApp اطلاعات زیادی را جمع آوری می کند و آنها را در سرورهای خود ذخیره می کند ، این گزینه WhatsApp فقط ضبط می کند:

شماره تلفن شما تاریخ و زمان پیوستن به سرویس تاریخی که آخرین بار در آن وارد شده اید

هر داده دیگری که سیگنال استفاده می کند ، مانند لیست مخاطبین شما ، که با آنها ارتباط برقرار کرده اید و گروه هایی که به آنها تعلق دارید ، رمزگذاری شده و در دستگاه شما ذخیره می شود. در نتیجه ، هیچ کس ، حتی پرسنل خود سیگنال ، نمی توانند هیچ یک از این داده ها را بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه شما (یا دستگاه شخصی که با شما ارتباط برقرار می کند) ببینند.

سیگنال چقدر خوب است؟ سایت آنها دارای تأیید کارشناسانی مانند ادوارد اسنودن ، بروس اشنایر و جک دورسی مدیر عامل توییتر است. وقتی کل جنجال واتس اپ منفجر شد ، هیچ کس دیگری به جز ایلان ماسک پیشنهاد نکرد که افراد به سمت سیگنال حرکت کنند.

https://techbord.com 5 گزینه برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

می توانید برنامه سیگنال موبایل را به صورت رایگان در دستگاه های Android و iOS دریافت کنید. آنها همچنین دارای یک نسخه دسک تاپ هستند که روی ویندوز ، سیستم عامل Mac و دستگاه های لینوکس اجرا می شود.

امیدوار کننده به نظر می رسد؟ سپس برای کسب اطلاعات بیشتر به بررسی بازگرداندن حریم خصوصی کامل بررسی پیام رسان سیگنال بپردازید.

2. اگر می خواهید از فاجعه داده WhatsApp فرار کنید ، تلگرام گزینه خوب دیگری است. این برنامه قابلیت های مشابه WhatsApp را به همراه تعداد زیادی کاربر دارد. بیشتر افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید احتمالاً قبلاً از آن استفاده می کنند. تلگرام مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد همزمان از آن در چندین دستگاه استفاده کنید.

https://techbord.com 5 گزینه های دیگری برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

آنها کمتر از WhatsApp اطلاعات جمع آوری می کنند و هیچ یک از آنها را به فیس بوک تحویل نمی دهند. با این حال ، آنها از رمزگذاری سمت سرور برای چت های خصوصی و گروهی که در سرورهای آنها ذخیره شده است استفاده می کنند. شما می خواهید برای خصوصی ترین ارتباطات از Secret Chat استفاده کنید ، زیرا رمزگذاری به طور پیش فرض با برنامه Telegram فعال نیست.

می توانید تلگرام را برای Android ، iOS ، Windows ، Mac OS و Linux دریافت کنید. برای جزئیات بیشتر ، به بررسی پیام رسان تلگرام ما مراجعه کنید.

3. Threema

Threema یک برنامه پیام رسان قدرتمند و بالغ است که به گونه ای هرگز مخاطبان گسترده ای پیدا نکرد. برخلاف برخی دیگر از گزینه های WhatsApp در این راهنما ، Threema رایگان نیست. هزینه آن 2.99 دلار است ، اما مجبور نیستید از طریق فروشگاه Google Play بروید - APK برای خرید و بارگیری مستقیم نیز در دسترس است.

با فقط چند میلیون کاربر در سراسر جهان ، احتمال این وجود دارد که بیشتر شما مخاطبان هرگز در مورد Threema چیزی نشنیده اند ، حتی کمتر از آن استفاده کرده اند. اما اگر شما نگران محافظت از اطلاعات خود در برابر استفاده دیگران هستید ، ممکن است دقیقاً همان گزینه WhatsApp باشد که شما به آن نیاز دارید.

https://techbord.com 5 گزینه برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

شما می توانید به طور کاملا ناشناس از Threema استفاده کنید. به طور پیش فرض ، شما در Threema توسط یک شناسه تولید شده به صورت تصادفی شناسایی می شوید که با داده های قابل شناسایی توسط کاربر مرتبط نیست و Threema به هر حال چیزی ثبت نمی کند. این سرویس از رمزگذاری شدید به انتها استفاده می کند ، بنابراین فقط گیرنده مورد نظر پیام می تواند آن را بخواند.

Threema اخیراً انتقال به نرم افزار منبع باز را انجام داده و کد به طور منظم کنترل می شود تا بتوانید مطمئن باشید که آنها هیچ کار احمقانه ای انجام نمی دهند که باعث ناشناخته ماندن شما شود.

Threema در دستگاه های Android و iOS اجرا می شود و همچنین دارای یک گپ مبتنی بر مرورگر برای استفاده در دسک تاپ است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Threema ، از جمله نسخه های ویژه آنها برای کسب و کار و تنظیمات آموزشی ، به بازیابی حریم خصوصی بازبینی کامل Threema مراجعه کنید.

4. Wire

Wire یک مجموعه همکاری شرکتی با پیام رسانی امن ، قابلیت چت گروهی است ، به اشتراک گذاری پرونده و موارد دیگر. آنها همچنین Wire Personal را ارائه می دهند که می تواند جایگزین خوبی برای WhatsApp باشد. Wire Personal یک نرم افزار رمزنگاری شده از منبع آزاد ، از انتهای به انتها است و استفاده از آن کاملا رایگان است.

https://techbord.com 5 گزینه برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

این شرکت برخی از داده ها را ثبت می کند ، اما نه در حدی که WhatsApp انجام می دهد. برای ایجاد حساب کاربری باید یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن ارائه دهید. ثبت نام با آدرس ایمیل یکبار مصرف راهی بسیار خصوصی تر از استفاده از شماره تلفن شما است.

همانند Threema ، Wire Personal دارای پایگاه کاربری بسیار کمی است که فقط چند صد هزار کاربر دارد. گرچه رایگان است و اکنون برای استفاده شخصی بسیار عالی عمل می کند ، اما با توجه به محدودیت پذیرش آن ، یک راه حل طولانی مدت نخواهد بود.

Wire Personal برای Android ، iOS ، Windows ، Mac OS و مرورگرهای محبوب در دسترس است . ماجرای کامل Wire Wire را در بازگردانی حریم خصوصی مرور پیام رسان Wire دریافت کنید.

5. Wickr Me

هنگامی که یک نیروی نظامی نخبه انتخاب می کند از آن برای برقراری ارتباط در یک منطقه جنگی استفاده کند ، یک برنامه پیام رسان ایمن است. . Wickr برای استفاده توسط 82th Airborne’s Task Force Devil هنگام استفاده از آنها در مکانی ناشناخته در خاورمیانه استفاده شد. اگر خط تولید Wickr به اندازه کافی برای آنها مناسب است ، مطمئنا Wickr Me به اندازه کافی جایگزین WhatsApp برای ما غیرنظامیان است.

Wickr Me از حساب های ناشناس استفاده می کند. بدون وجود اطلاعات قابل شناسایی شخصی برای ورود آنها ، نوع مشکلی که ما در استفاده از واتس اپ از فراداده مشاهده می کنیم وجود ندارد.

https://techbord.com 5 گزینه برای استفاده از WhatsApp در سال 2021

همه مطالب Wickr Me زودگذر است. تمام پیام ها و پیوست ها پس از مدتی که تعیین می کنید خود از بین می روند. حتی اگر کسی یک کامپیوتر کوانتومی را اختراع کند که بتواند رمزگذاری مورد استفاده Wickr Me را خراب کند ، هیچ پیامی برای شکستن در دستگاه شما وجود نخواهد داشت.

Wickr Me برای Android ، iOS ، Windows ، Mac در دسترس است سیستم عامل و لینوکس درباره ویژگی های منحصر به فرد Wickr Me در بازگرداندن حریم خصوصی در بازبینی کامل اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سQالات متداول درباره گزینه های WhatsApp

در اینجا برخی از س askedالات متداول مطرح می شود که موضوع گفتگو جایگزین WhatsApp باشد.

خطرات استفاده از WhatsApp چیست؟

از امروز ، یکی از مواردی که هنگام استفاده از WhatsApp در معرض خطر نیست ، محتوای پیام های شما است. رمزگذاری این سرویس از پایان به پایان ایمن باقی مانده است.

خطر این است که WhatsApp مقدار زیادی از اطلاعات قابل شناسایی شخصی دیگر درباره کاربران خود را جمع آوری کرده و آنها را با Facebook ، شرکت مادر به اشتراک بگذارد.

در 8 فوریه 2021 چه اتفاقی می افتد؟

8 فوریه 2021 تاریخی است که سیاست حفظ حریم خصوصی جدید واتس اپ اعمال می شود. اگر در اتحادیه اروپا یا انگلستان زندگی می کنید ، مسئله خیلی بزرگی نیست. اما اگر در هر جای دیگر دنیا زندگی می کنید ، چنین است.

دلیل این امر این است که سیاست جدید موافقت شما را با به اشتراک گذاشتن WhatsApp درباره تمام داده های خود در مورد شما با فیس بوک موافقت می کند. این موارد شامل موارد حساس مانند شناسه کاربری ، شناسه دستگاه ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل ، مخاطبین ، داده های تبلیغاتی و اطلاعات پرداخت می شود.

فیس بوک مطمئناً از هرگونه اطلاعاتی که برای اهداف خود بدست می آورد ، استفاده می کند. آن را به بازاریاب های شخص ثالث ارائه می دهد و احتمالاً آن را در اختیار FBI ، NSA و هر سازمان دولتی دیگری قرار می دهد که با استفاده از WhatsApp اطلاعاتی راجع به صحبت کردن با شما صحبت کند.

اگر موافقت نکنید چه اتفاقی می افتد این اصطلاحات سرزده؟ شما باید بلافاصله حساب WhatsApp خود را حذف کنید.

بهترین مکان برای بارگیری گزینه های WhatsApp کجاست؟

بستگی به این دارد که از کدام برنامه استفاده می کنید. سیگنال پیشنهاد می کند برنامه تلفن همراه را از Google Play یا Apple App Store بارگیری کنید. تلگرام از طریق آن منابع نیز در دسترس است. اما همچنین اگر کاربر Android هستید می توانید APK ها را مستقیماً از F-Droid یا TechSpot Downloads بارگیری کنید.

آیا Signal از WhatsApp ایمن تر است؟

بله. برای محافظت از محتوای پیام های شما ، هر دو محصول از رمزگذاری شدید به انتها استفاده می کنند. اما واتس اپ مقدار زیادی داده را جمع آوری می کند که در آستانه انتقال آن به فیس بوک است. این داده ها می توانند با دقت بالایی شما را شناسایی کنند ، به این معنی که می توانید هنگام سفر در اینترنت ردیابی شوید.

سیگنال فقط شماره تلفن شما را جمع می کند. سیگنال همچنین منبع باز است و کد آنها توسط کارشناسان حفظ حریم خصوصی به طور گسترده بررسی شده است. هیچ ثبت محرمانه ای از داده های کاربر وجود ندارد که بتواند در هنگام حرکت در اینترنت حریم خصوصی شما را نقض کند یا شما را ردیابی کند.

در نتیجه

اگر به حریم خصوصی آنلاین خود توجه دارید ، زمان پیوستن به WhatsApp را شلوغ کرده و رها کنید. در حالی که محصولی رقیب با مشخصات دقیقاً مشابه WhatsApp پیدا نخواهید کرد ، چندین رقبا وجود دارند که می توانند نیازهای شما را برآورده کنند. ما پنج گزینه برتر WhatsApp را در اینجا نمایه کردیم ، و پیوندهایی به بررسی های عمیق هر یک از آنها را شامل شدیم.

شما تا 8 فوریه 2021 فرصت دارید که یا اجازه دهید WhatsApp داده های شما را با فیس بوک به اشتراک بگذارد یا تغییر دهد. به یکی از این گزینه ها ما از شما می خواهیم یک یا چند مورد از این پیام رسان ها را بارگیری کرده و بلافاصله تست کنید. شما فقط چند هفته فرصت دارید که حرکت خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *