خبر

 • تک بورد - یوتیوب شمارنده «نپسندیدن» را از همه ویدیوها حذف می کند

  یوتیوب شمارنده «نپسندیدن» را از همه ویدیوها حذف می کند
  28 روز و 14 ساعت قبل

  چرا مهم است: یوتیوب این هفته اعلام کرد که تعداد نپسندیدن در همه ویدیوها در همه پلتفرم‌ها خصوصی خواهد بود. تغییر بلافاصله شروع به کار می کند. یوتیوب می‌گوید این تلاشی است برای ممانعت از اوباش بیزاری، که مدتی است در تلاش برای مقابله با آن بوده است.

  روز چهارشنبه، YouTube اعلام کرد که به تدریج تغییراتی را اعمال می کند که باعث می شود تعداد نپسندیدن های هر ویدیو فقط برای آپلود کننده قابل مشاهده باشد. کاربران همچنان می‌توانند روی دکمه انگشت شست کلیک کنند تا ویدیوهایی را که YouTube به آنها توصیه می‌کند مطابق با پست وبلاگ تنظیم کنند، اما نمی‌بینند که چه تعداد از افراد دیگر یک ویدیو را دوست ندارند. بنابراین، سازندگان محتوا همچنان می‌توانند از داده‌ها، از جمله معیارهای دیگر در استودیوی YouTube، برای سنجش عملکرد کانال خود استفاده کنند. این تغییر در همه پلتفرم‌های آن اعمال می‌شود.

  سال‌هاست، YouTube در تلاش است راهی برای مقابله با مشکل کمپین‌های آزار و اذیت هدفمند که باعث ایجاد تعداد زیادی از عدم پسندیدن کاربر می‌شود، بیابد. بنابراین در ماه مارس، YouTube با این کار آزمایش کرد که تعداد نپسندیدن‌ها برای کاربران نامرئی شود.

  این نپسندیدن‌ها می‌توانند تعداد توصیه‌هایی را که یک سازنده یا ویدیو دریافت می‌کند کاهش دهد و دسترسی کانال و احتمالاً درآمد آنها را محدود کند. YouTube می‌گوید متوجه شده است که این اتفاق برای کانال‌های کوچک‌تر بیشتر می‌افتد و بسیاری از کاربران بر اساس تعداد لایک‌هایی که دریافت کرده در مقابل نپسندیدن‌ها تصمیم می‌گیرند که آیا ویدیو را تماشا کنند یا نه.

  این که آیا پنهان کردن شماره‌های نپسندیدن از عموم، گروه‌های نپسندیدن را متوقف می‌کند، همچنان باقی می‌ماند. دیده شدن. یوتیوب نگفته است که آیا تعداد بالای نپسندیدن ها همچنان می تواند توصیه های یک ویدیو یا کانال را محدود کند. با این حال، YouTube به وضوح آزمایش را موفق می‌داند زیرا این تغییر را به طور رسمی ارائه می‌کند.

  اعتبار تصویر: SCBY (CC BY-SA 4.0)

خبرهای دیگر از اینترنت