خبر

 • تک بورد - گوگل مارگارت میچل ، سرپرست تیم Ethical AI خود را اخراج کرد

  گوگل مارگارت میچل ، سرپرست تیم Ethical AI خود را اخراج کرد
  4 روز و 2 ساعت قبل

  یک سیب زمینی داغ: گوگل به دلیل اتهامات سو the رفتار ، مارگارت میچل - سرپرست تیم تیم هوش اخلاقی این شرکت - را اخراج کرد. میچل ، یک دانشمند تحقیقاتی ، در سال 2016 به گوگل پیوست اما در رابطه با برکناری یکی دیگر از اعضای تیم خود ، تیمیت گبرو تحت تحقیق قرار گرفت.

  دسامبر گذشته ، گبرو پس از اینکه صراحتاً در مورد هوش مصنوعی غیراخلاقی صریح گفت از Google اخراج شد. این امر باعث شد که 225 کارمند Google برای ایجاد اتحادیه ای با هم متحد شوند ، به این امید که از اخراج ناعادلانه بیشتر جلوگیری کرده و از حقوق کارمندان محافظت کند. میچل یکی از اعضای اتحادیه مذکور بود ، اما این امر مانع Google نشده است که گواه سو of رفتار و اخراج وی را از تیم هوش مصنوعی اخلاقی اخراج کند. ) 19 فوریه 2021

  جدایی گبرو از گوگل بحث برانگیز بود. این موضوع پس از آن انجام شد که میچل و گبرو مقاله ای در مورد خطرات مدلهای بزرگ پردازش زبان نوشتند. گفته می شود مگان کاچولیا ، نایب رئیس گوگل مغز ، پس گرفتن مقاله را درخواست کرده است. این منجر به اختلاف نظر بین کاچولیا و گبرو شد ، که معتقد بودند این شرکت باید در مورد دلیل خطرناک بودن این فن آوری بازتر ، شفاف و صادقانه عمل کند.

  گبرو در جنگ شکست خورد و اخراج شد ، اگرچه گوگل ادعا کرد که استعفا داده است.

  میچل صریحاً از این اقدام انتقاد کرد. سپس در ژانویه ، وقتی Google شروع به تحقیق درباره فعالیت وی کرد ، او دسترسی به ایمیل شرکت را از دست داد. تحقیقات گوگل نشان داد که میچل پرونده ها را به خارج از شرکت منتقل کرده و او را به خاطر آن اخراج کرده است.

خبرهای دیگر از اینترنت