techbord.com گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد

استرالیا می تواند قانونی را تصویب کند که غول موتور جستجوگر Google - و دیگران - را مجبور به پرداخت به سایت های خبری برای پیوند به مقالات خود کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، گوگل بدون هیچ قطعیتی به سنای استرالیا گفته است که جستجو در استرالیا را متوقف می کنند.

مشکل این است که سایت های خبری - که در تلاشند تا مدل کسب و کار خود را در یک عصر آنلاین و به صورت فزاینده دیجیتالی تطبیق دهند - در سال های اخیر وضعیت خوبی نداشته اند و افرادی مانند Google و Facebook را به دلیل از دست دادن درآمد تبلیغاتی مقصر می دانند.

به همین دلیل ، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) چارچوب جدیدی را پیشنهاد داده است که در آن سیستم عامل های فناوری - از Google و Facebook شروع می کنند - سایت های خبری را برای پیوند دادن به داستان های خود پرداخت می کنند. انتظار می رود که گوگل و فیس بوک "با حسن نیت" در قبال هزینه توافق شده مذاکره کنند.

Ars Technica توضیح می دهد ، "ممکن است فکر کنید که گوگل به سادگی ارتباط با سایت های خبری استرالیا را متوقف می کند. اما طبق پیشنهاد ACCC مجاز نیست. قوانین جدید عدم تبعیض ، Google را ملزم می کند که برای پیوند دادن به آن سایت مجبور به پرداخت هزینه ای باشد یا نه. "

Google روز جمعه با یک اولتیماتوم پاسخ داد. مل سیلوا از گوگل در مجلس سنا استرالیا گفت كه اگر چارچوبی اعمال شود ، این شركت "هیچ گزینه واقعی" به جز توقف جستجو در استرالیا نخواهد داشت ، و افزود كه این اقدام "یك سابقه غیرقابل دفاع برای تجارت و اقتصاد دیجیتال ما خواهد بود. "

این وضعیت حتی انتقادهایی را از طرف تیم برنرز لی ، خالق شبکه جهانی وب به وجود آورده است. وی موافقت کرد که چارچوب استرالیا یک سابقه مضر خواهد بود ، افزود: "توانایی پیوند آزادانه - به معنای بدون محدودیت در مورد محتوای سایت پیوند داده شده و بدون هزینه های مالی - برای عملکرد وب اساسی است."

اولین بار نیست که گوگل در چنین وضعیتی قرار می گیرد. این شرکت اخیراً درگیر مجادله مشابهی با سایت های خبری فرانسه بود - موضوعی که در نهایت با موافقت گوگل برای پرداخت هزینه پایان یافت ، اگرچه جزئیات در آن زمان طرح ریزی شده بود.

در حال حاضر ، به نظر می رسد ممکن است مقامات استرالیایی مایل باشید ببینید گوگل چقدر جدی است که از استرالیا جستجو کند. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون روز جمعه گفت: "ما به تهدیدها پاسخ نمی دهیم." "استرالیا قوانین ما را برای کارهایی که می توانید در استرالیا انجام دهید ، وضع می کند."

حرکت شما ، گوگل.

گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد
the-web/گوگل-تهدید-می-کند-به-جای-پرداخت-سایت-های-خبری-برای-پیوند.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com Modder حافظه را در GeForce RTX 3070 تا 16 GB دو برابر می کند
techbord.com پی پال برای سخت گیری امنیت در حال خرید استارت آپ ارزهای رمزپایه Curv است
techbord.com یک مک پرو 64 هسته ای با قیمت 19000 دلار + شایعه وارد سال آینده
techbord.com گزارش شده است که نقشه راه AR / MR اپل از سه مرحله شامل روکش ، عینک و لنزهای تماسی تشکیل شده است.
techbord.com اولین رایانه ای که در یک مسابقه شطرنج مقابل یک قهرمان جهان پیروز شد کدام بود؟
techbord.com مدیر عامل Take-Two می گوید ما برای بازی های ویدیویی 70 دلاری
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.