خبر

 • تک بورد - گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد

  گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد
  19 روز و 19 ساعت قبل

  استرالیا می تواند قانونی را تصویب کند که غول موتور جستجوگر Google - و دیگران - را مجبور به پرداخت به سایت های خبری برای پیوند به مقالات خود کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، گوگل بدون هیچ قطعیتی به سنای استرالیا گفته است که جستجو در استرالیا را متوقف می کنند.

  مشکل این است که سایت های خبری - که در تلاشند تا مدل کسب و کار خود را در یک عصر آنلاین و به صورت فزاینده دیجیتالی تطبیق دهند - در سال های اخیر وضعیت خوبی نداشته اند و افرادی مانند Google و Facebook را به دلیل از دست دادن درآمد تبلیغاتی مقصر می دانند.

  به همین دلیل ، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) چارچوب جدیدی را پیشنهاد داده است که در آن سیستم عامل های فناوری - از Google و Facebook شروع می کنند - سایت های خبری را برای پیوند دادن به داستان های خود پرداخت می کنند. انتظار می رود که گوگل و فیس بوک "با حسن نیت" در قبال هزینه توافق شده مذاکره کنند.

  Ars Technica توضیح می دهد ، "ممکن است فکر کنید که گوگل به سادگی ارتباط با سایت های خبری استرالیا را متوقف می کند. اما طبق پیشنهاد ACCC مجاز نیست. قوانین جدید عدم تبعیض ، Google را ملزم می کند که برای پیوند دادن به آن سایت مجبور به پرداخت هزینه ای باشد یا نه. "

  Google روز جمعه با یک اولتیماتوم پاسخ داد. مل سیلوا از گوگل در مجلس سنا استرالیا گفت كه اگر چارچوبی اعمال شود ، این شركت "هیچ گزینه واقعی" به جز توقف جستجو در استرالیا نخواهد داشت ، و افزود كه این اقدام "یك سابقه غیرقابل دفاع برای تجارت و اقتصاد دیجیتال ما خواهد بود. "

  این وضعیت حتی انتقادهایی را از طرف تیم برنرز لی ، خالق شبکه جهانی وب به وجود آورده است. وی موافقت کرد که چارچوب استرالیا یک سابقه مضر خواهد بود ، افزود: "توانایی پیوند آزادانه - به معنای بدون محدودیت در مورد محتوای سایت پیوند داده شده و بدون هزینه های مالی - برای عملکرد وب اساسی است."

  اولین بار نیست که گوگل در چنین وضعیتی قرار می گیرد. این شرکت اخیراً درگیر مجادله مشابهی با سایت های خبری فرانسه بود - موضوعی که در نهایت با موافقت گوگل برای پرداخت هزینه پایان یافت ، اگرچه جزئیات در آن زمان طرح ریزی شده بود.

  در حال حاضر ، به نظر می رسد ممکن است مقامات استرالیایی مایل باشید ببینید گوگل چقدر جدی است که از استرالیا جستجو کند. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون روز جمعه گفت: "ما به تهدیدها پاسخ نمی دهیم." "استرالیا قوانین ما را برای کارهایی که می توانید در استرالیا انجام دهید ، وضع می کند."

  حرکت شما ، گوگل.

خبرهای دیگر از اینترنت