خبر

 • تک بورد - کلاهبرداران بیش از 500000 دلار با استفاده از Google Ads برای کیف پول های دیجیتال جعلی سرقت می کنند.

  کلاهبرداران بیش از 500000 دلار با استفاده از Google Ads برای کیف پول های دیجیتال جعلی سرقت می کنند.
  3 روز و 9 ساعت قبل

  تحلیلگران امنیتی در چک پوینت ریسرچ گزارش می دهند که کلاهبرداران بیش از 500000 دلار ارز رمزنگاری شده را تنها در چند روز در آخر هفته به سرقت برده اند. این کلاهبرداری شامل قرار دادن Google Ads برای هدایت قربانیان ناآگاه به سایت های فیشینگ است.

  Check Point می‌گوید کلاهبرداران تبلیغات Google را طوری طراحی می‌کنند که شبیه وب‌سایت‌های کیف پول رسمی مانند Phantom App یا MetaMask باشد. محققان حتی کلاهبرداری هایی را مشاهده کردند که از صرافی های رمزنگاری مانند Pancake Swap تقلید می کردند. از آنجایی که اینها تبلیغات هستند، بالاتر از نتایج جستجوی واقعی ظاهر می شوند، بنابراین اولین چیزی هستند که قربانیان می بینند و از نظر ظاهری بسیار قانع کننده هستند.

  با کلیک بر روی تبلیغ، کاربران به صفحه وبی هدایت می شوند که به گونه ای طراحی شده است که نزدیک به آن به نظر برسد. تا حد امکان وب سایت رسمی از کاربران موجود خواسته می شود که وارد سیستم شوند، که اعتبار آنها را می دزدد تا کلاهبرداران بعداً از آنها استفاده کنند. موذیانه تر این است که به قربانیان رمز عبور حسابی ارائه می شود که مهاجمان هنگام ایجاد کیف پول جدید کنترل می کنند. به عبارت دیگر، سپرده‌ها مستقیماً به مجرمان بدون نیاز به انجام کاری می‌رسند.

  در حالی که نتایج جستجو و صفحات وب ممکن است به اندازه کافی واقعی به نظر برسند، URL ها کلاهبرداری را از بین می‌برند. به عنوان مثال، CPR گفت که چندین گونه برای دامنه phantom.app از جمله phanton.app، phantonn.app و حتی phantonn.pw دیده است. URL ها به وضوح اشتباه هستند، اما برخی افراد ممکن است متوجه نشوند.

  https://techbord.com کلاهبرداران بیشتر از 500000 دلار با استفاده از Google Ads برای کیف پول‌های کریپتو جعلی

  در واقع، محققان با ارجاع متقابل به پست‌های Reddit از افرادی که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، متوجه شدند که بسیاری از آنها قربانی این تبلیغات و وب‌سایت‌های فریبنده شده‌اند.

خبرهای دیگر از اینترنت