خبر

 • تک بورد - ژاپن پس از مرگ ستاره تلویزیون واقعیت، مجازات توهین آنلاین را به یک سال زندان افزایش داد

  ژاپن پس از مرگ ستاره تلویزیون واقعیت، مجازات توهین آنلاین را به یک سال زندان افزایش داد


  14 روز و 15 ساعت قبل

  WTF؟! اگر تا به حال چیزی را در یک انجمن، رسانه های اجتماعی یا تقریباً در هر جای اینترنت پست کرده اید، احتمال زیادی وجود دارد که کسی به شما توهین کرده باشد. اما تصور کنید فردی که آن را می‌پزد به خاطر رفتارش تا یک سال زندانی شود. در اوایل این هفته، پارلمان ژاپن لایحه ای را تصویب کرد تا این سناریو را به واقعیت تبدیل کند.

  ژاپن قبلاً می‌تواند افرادی را که به دلیل "توهین" محکوم شده‌اند، با حداکثر 30 روز زندان یا جریمه کمتر از 10000 ین (حدود 75 دلار) مجازات کند. اصلاحیه قانون مجازات این کشور که از تابستان امسال اجرایی خواهد شد، مدت حبس احتمالی را به یک سال و جریمه نقدی را به 300000 ین (حدود 2200 دلار) افزایش می دهد. علاوه بر این، محدودیت های تعقیب قضایی از یک سال جاری به سه سال افزایش یافته است.

  سی ان ان می نویسد که به گفته سخنگوی وزارت دادگستری، قانون جزایی ژاپن توهین را این گونه تعریف می کند. تحقیر عمومی جایگاه اجتماعی یک فرد بدون اشاره به حقایق خاص در مورد آنها یا اقدام خاصی. این آن را از افترا - که طبق قانون نیز قابل مجازات است - که به عنوان تحقیر علنی شخصی در حالی که به حقایق خاص اشاره می‌کند، متفاوت است.

  وکلا هشدار می‌دهند که تعریف هنوز توضیح نمی‌دهد که چه عباراتی توهین محسوب می‌شوند که می‌تواند توهین محسوب شود. طبق قانون قابل مجازات باشد. همچنین نگرانی هایی در مورد تأثیر این قانون بر آزادی بیان وجود دارد - آیا ممکن است فردی به خاطر احمق نامیدن یک سیاستمدار زندانی شود؟ به این ترتیب، این قانون تنها پس از اضافه شدن ماده ای به تصویب رسید که هر سه سال یک بار مورد بررسی مجدد قرار می گیرد تا تأثیر آن بر آزادی بیان مشخص شود.

  https://techbord.com <b>ژاپن</b> <b>مجازات</b> <b>توهین</b> <b>آنلاین</b> را به یک سال <b>زندان</b> در پی مرگ <b>ستاره</b> تلویزیونی <b>واقعیت</b> افزوده است

  Hana Kimura

  این قانون پس از آن وضع شد که هانا کیمورا، ستاره تلویزیون واقعیت 22 ساله، در سال 2020 در اثر خودکشی جان خود را از دست داد. این کشتی گیر حرفه ای مورد سوء استفاده آنلاین قرار گرفته بود و مرگ او منجر به درخواست برای مجازات های سخت گیرانه برای آزار و اذیت سایبری شده است.

  دو مرد در سال گذشته به دلیل ارسال پستی هر کدام 9000 ین (~67 دلار) جریمه شدند. توهین آنلاین کیمورا قبل از مرگش. مادر کیمورا، کشتی‌گیر حرفه‌ای سابق، کیوکو کیمورا، گفت که مجازات‌ها بسیار ملایم بود - اکثر مردم ژاپن با او موافق هستند.

  "من می‌خواهم مردم بدانند که آزار و اذیت اینترنتی جرم است. کیوکو کیمورا گفت.

  مستستد اعتبار: کیتلین بیکر


  تگ ها:

  ژاپن , ستاره , تلویزیون , واقعیت , مجازات , توهین , آنلاین , زندان , افزایش


  v 6
خبرهای دیگر از اینترنت