خبر

 • تک بورد - چرا حالت ناشناس و مرور خصوصی خصوصی نیست

  چرا حالت ناشناس و مرور خصوصی خصوصی نیست
  25 روز و 21 ساعت قبل

  آیا وقتی حالت ناشناس یا مرور خصوصی را در مرورگر وب خود فعال می کنید ، انتظار دارید حریم خصوصی کاملی داشته باشید؟ دوباره فکر کنید

  حتی اگر از یک مرورگر ایمن استفاده می کنید و حالت ناشناس یا مرور خصوصی را فعال می کنید ، با آنلاین شدن احتمالاً همچنان درحال ردیابی هستید. به عبارت دیگر ، مرورگر اینترنت شما به تنهایی حریم خصوصی خاصی را برای شما ایجاد نمی کند.

  یادداشت سردبیر: نویسنده مهمان ، هاینریش لانگ سردبیر بازگرداندن حریم خصوصی است ، وبلاگی اختصاص داده شده برای اطلاع از بهترین روش های حفظ حریم خصوصی آنلاین ، امنیت الکترونیکی شما دستگاه ها ، انسداد محتوا را از حالت انسداد خارج کرده و سانسور را شکست می دهند.

  در این مقاله ، می خواهیم سریعاً از طریق تمام نقایص داخلی و خارجی این حالت های "حریم خصوصی" که مرورگرهای وب دارند ، گشت بزنیم. سپس ، ما در مورد موقعیت هایی که این حالت ها منطقی هستند و در آن مکان ها بحث نمی کنند بحث خواهیم کرد. سرانجام ، ما با چند توصیه در مورد چگونگی دستیابی به حریم خصوصی واقعی هنگام استفاده از مرورگر وب مورد علاقه خود همراه خواهیم بود.

  چرا مرور خصوصی و حالت های ناشناس به اندازه کافی کافی نیست

  در واقع همه مرورگرهای وب اکنون نوعی از آنها را ارائه می دهند حالت حفظ حریم خصوصی پیشرفته آنها معمولاً حالت مرور خصوصی ، حالت ناشناس ، حالت مخفی یا مواردی در این راستا نامیده می شوند. با نام هایی از این دست ، ممکن است انتظار داشته باشید که به شما اجازه استفاده از اینترنت با حریم خصوصی را بدهند.

  متأسفانه ، آنها به هیچ وجه خصوصی نیستند. در حالی که در نحوه اجرای هر مرورگر وب تغییراتی وجود دارد ، عملکرد اصلی این حالت ها دو برابر است:

  پاک کردن کوکی ها از مرورگر خود پاک کردن سابقه مرور خود از مرورگر خود

  آنها این کار را به خوبی انجام می دهند - اما خصوصی کردن مرور وب بسیار بیشتر طول می کشد. پاک کردن کوکی ها از مرورگر و پاک کردن سابقه مرور شما برای کاهش برخی از پیگیری ها به صورت آنلاین خوب است. با این حال ، بسیاری از افراد هنگام استفاده از مرور "خصوصی" یا "ناشناس" گمراه می شوند. فقط از Google س askال کنید.

  Google برای ردیابی کاربران "ناشناس" Chrome شکایت کرده است.

  و در حالی که یک کاربر عادی فکر می کند که حالت ناشناس از یک محافظت ملموس برخوردار است ، به نظر می رسد شرکت های مرورگر مسائل را متفاوت می بینند. در حال حاضر یک دادخواست 5 میلیارد دلاری علیه Google برای ردیابی کاربران در حالی که در حالت ناشناس Google Chrome هستید تشکیل شده است.

  https://techbord.com چرا حالت ناشناس و مرور خصوصی خصوصی نیستند

  Google Chrome به کاربران در مورد محدودیت های حالت ناشناس هشدار می دهد ... اما همچنان برای دلارهای بزرگ شکایت می شود.

  توجه : Google در حال قطع کوکی ها است ، اما همچنان با روش جدید کاربران را ردیابی می کند. به این مقاله در FLoC Google و مسائل حریم خصوصی مربوط به آن مراجعه کنید.

  بسته به مرورگری که از آن استفاده می کنید ، در بیشتر موارد ، پرونده هایی که بارگیری می کنید و نشانک هایی که ذخیره می کنید با حذف شدن حذف نمی شوند. پنجره حالت ناشناس را ببندید.

  مشکل دیگر این است که مرورگر شما تنها مکانی نیست که سابقه مرور شما دیده می شود. ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما هنوز هم می تواند همه کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید مشاهده کند و می تواند این داده ها را به هر کسی که درخواست می کند انتقال دهد. این امر همچنین برای سرپرست شبکه شما اعمال می شود ، که ممکن است مربوط به شبکه کار یا مدرسه باشد. علاوه بر این ، آژانس های جاسوسی مختلف و هر کسی که ترافیک رمزگذاری نشده ای را کنترل می کند و می تواند از طریق آن اتصال برقرار کند.

  حالت مرور خصوصی و حالت ناشناس آدرس IP شما را پنهان نمی کند مکان شما را نشان می دهد هر زمان که آنلاین می شوید ، این آدرس IP منحصر به فرد را برای جهان پخش می کنید. بنابراین ، برای حفظ حریم خصوصی اساسی ، می خواهید آدرس IP خود را پنهان کنید.

  متأسفانه ، حالت های ناشناس و مرور خصوصی آدرس IP شما را پنهان نمی کنند. و به همین دلیل ، سابقه مرور شما دقیقاً به دستگاه شما گره خورده است. این اطلاعات این روزها کاملاً شناخته شده است ، به همین دلیل بیشتر افراد هنگام آنلاین شدن آدرس IP خود را پنهان می کنند. اما بدتر هم می شود.

  کمتر شناخته شده مشکلات مرور خصوصی

  فراتر از موضوعاتی که ما به آنها پرداختیم ، معلوم می شود که چندین روش دیگر وجود دارد که می توانید اطلاعات مرور "خصوصی" خود را خارج از کنترل مرورگر وب خود در اینجا یک جمع بندی سریع آورده شده است:

  ورود به سیستم یک سرویس

  شما احتمالاً از قبل این را می دانید ، اما تعداد شگفت انگیزی از افراد هنوز ارتباط برقرار نمی کنند. اگر حتی در حالت ناشناس وارد یک وب سایت یا سرویس شوید ، مطمئناً آنها می دانند که شما کی هستید. وارد آمازون ، فیس بوک یا Netflix شوید تا آنها از هویت شما مطلع شوند. مهم نیست با چه مرورگری مرور می کنید. ورود به سیستم تمام اطلاعات مورد نیاز را به آنها می دهد.

  برای ورود به هر سرویس Google نیز همین امر است. به یکی از آنها وارد شوید و Google می تواند شما را در همه آنها ردیابی کند. (همچنین به این راهنما در مورد گزینه های محصولات Google مراجعه کنید.)

  ترک ردیابی در حافظه پنهان DNS

  هنگام بازدید از یک وب سایت ، دستگاه شما برای یافتن آدرس مناسب جستجوی DNS را انجام می دهد. سپس دستگاه ممکن است نتایج این جستجوها را در یک حافظه پنهان ذخیره کند. حافظه پنهان برای سرعت بخشیدن به ناوبری و کاهش بار در سرورهای بزرگ ذخیره کننده داده های DNS است. این داده ها برای همیشه در آنجا باقی نمی مانند ، که مفید است. هر دستگاه دارای تنظیمات TTL (Time To Live) است که کنترل می کند چه مدت داده ها قبل از حذف در حافظه پنهان ذخیره می شوند.

  این مشکل زمانی ایجاد می شود که شخصی به دستگاه شما دسترسی داشته باشد. با مهارت های مناسب (کار خیلی سختی نیست) و دسترسی به دستگاه شما ، یک شخص بد می تواند به حافظه پنهان DNS دسترسی پیدا کند و همه سایت هایی را که بازدید کرده اید مشاهده کند.

  مدت طولانی در حالت خصوصی ماندن

  به نظر می رسد ضداسلامی است ، اما شما نمی خواهید برای مدت طولانی در حالت حریم خصوصی مرورگر خود بمانید. چرا؟ به یاد داشته باشید که هنگام خروج از پنجره ناشناس ، این حالت ها با حذف سابقه مرور و کوکی های شما کار می کنند.

  تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، این داده ها در پنجره خصوصی مرورگر در دسترس هستند. برای کاهش این مشکل ، منطقی است که پنجره را ببندید و یک مورد جدید را هر چند وقت یک بار باز کنید.

  وقتی حالت های خصوصی مرور معنی پیدا می کنند

  با توجه به همه راههایی که برای حالت های مرور خصوصی به خطر می افتد ، ممکن است به نظر برسد که بی فایده است در حقیقت ، چندین موقعیت وجود دارد که استفاده از آنها منطقی است. در اینجا چند مثال آورده شده است:

  هنگامی که از دستگاه شخص دیگری استفاده می کنید. با استفاده از حالت مرور خصوصی می توانید از مخلوط شدن سابقه مرور و کوکی ها با شخص دیگر جلوگیری کنید. وقتی در حال خرید هدیه از طریق رایانه خانواده هستید. شما نمی خواهید سابقه ای از خرید هدیه خود در رایانه باقی بماند یا روی تبلیغاتی که نشان داده می شود تأثیر بگذارد و احتمالاً تعجب را برآورده کند. وقتی در حال تحقیق روی یک مسئله پزشکی یا سایر موضوعات خصوصی هستید. تحقیق در حالت مرور خصوصی (و بستن پنجره ناشناس پس از آن) می تواند از قرار گرفتن اطلاعات شرم آور یا محرمانه در معرض فرد بعدی که از دستگاه استفاده می کند جلوگیری کند. فراتر رفتن از حالت های مرور ناشناس یا حالت خصوصی

  ما فقط برخی شرایط را بررسی کرده ایم که در آن حالت های مرور خصوصی / حالت ناشناس می توانند مفید باشند. اما هیچ یک از موارد استفاده نیاز به محرمانه بودن اسنپ های فنی پیشرفته یا جلوگیری از دیدن آدرس IP وب سایت هایی که بازدید می کنید (بنابراین شناسایی دستگاه مورد استفاده شما). برای موارد حریم خصوصی سخت ، شما به امنیت و حریم خصوصی بیشتری نیاز خواهید داشت.

  از یک مرورگر ایمن استفاده کنید که از حریم خصوصی شما محافظت کند

  یک مرورگر می تواند ابزار خوبی برای مرور وب با حفظ حریم خصوصی باشد. یا ، می تواند یک ابزار نظارت و جمع آوری داده برای شبکه های تبلیغاتی باشد. در نتیجه ، شما باید مرورگر خود را با دقت انتخاب کنید. به لیست مرورگرهای ایمن ما که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند ، مراجعه کنید.

  ما همچنین در مورد اصلاحات حریم خصوصی Firefox راهنمای خوبی داریم که فراتر از تنظیمات پیش فرض است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود ، اثر انگشت مرورگر و نحوه استفاده از آن برای ردیابی فعالیتهای آنلاین شما است.

  از VPN (شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنید

  یکی دیگر از ابزارهای مهم حفظ حریم خصوصی VPN است که مخفف شبکه خصوصی مجازی است. VPN با کیفیت بالا مشکلاتی را ایجاد می کند که حالت های ناشناس را آسیب پذیر می کند. VPN:

  یک تونل رمزگذاری شده از طریق اینترنت ایجاد می کند. این باعث می شود اسنپ ها با رهگیری از ترافیکی که بین دستگاه شما و اینترنت جریان دارد ، حریم خصوصی شما را نقض نکنند. جستجوهای DNS شما را رمزگذاری می کند. VPN به جای استفاده از DNS که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما را اجرا می کند ، جستجوهای DNS شما را رمزگذاری کرده و آنها را به DNS امن خود می فرستد. این بدان معناست که ISP شما نمی تواند از آن جستجوها برای ضبط مکانهایی که در اینترنت هستید استفاده کند و هیچ کش DNS در دستگاه شما وجود ندارد که کسی بتواند هک کند. آدرس IP شما را از سایتهایی که بازدید می کنید پنهان می کند. VPN یکی از آدرسهای IP خاص خود را جایگزین شما می کند. این آدرس های IP به جای اینکه به شما اختصاص داده شود ، توسط بسیاری از افراد به اشتراک گذاشته می شود. بنابراین وب سایت هایی که بازدید می کنید می توانند صفحاتی را که بازدید می کنید ثبت کنند ، اما آنها نمی دانند که این رکورد مربوط به چه کسانی است. تنها چیزی که آنها می دانند این است که کسی برای بازدید از سایت خود از VPN استفاده کرده است. محافظت در برابر ردیاب ها و حملات سوvert استفاده می کند که می تواند به اشخاص متخاصم دسترسی مستقیم به دستگاه شما و از بین بردن اقدامات حریم خصوصی شما را بدهد. حتی برخی از آنها مسدود کننده های تبلیغات VPN را شامل می شوند که می توانند دامنه های بدافزار ، ردیاب ها ، تبلیغات و موارد دیگر را مسدود کنند.

  مرور جهان VPN ها می تواند چالش برانگیز باشد ، به این دلیل که اطلاعات زیادی درباره این موضوع وجود دارد. از سوئیچ های VPN kill گرفته تا پشتیبانی از جریان ، VPN عملکردها و کاربردهای زیادی دارد. ما بسیاری از خدمات برتر VPN را آزمایش و بررسی کرده ایم. آخرین توصیه های ما را می توان در بهترین گزارش VPN ما در اینجا یافت.

  از مسدودکننده تبلیغات استفاده کنید

  حتی با مرور خصوصی و حالت های ناشناس ، تبلیغات و ردیاب ها ممکن است همچنان در مرورگر شما بارگیری شوند. این بسته به مرورگری که استفاده می کنید و تنظیمات برگزیده ای که فعال کرده اید متفاوت خواهد بود. بنابراین برای محافظت از خود در برابر شبکه های تبلیغاتی و ردیاب های تهاجمی آنها ، از یک مسدود کننده تبلیغات خوب استفاده کنید.

  در جایی که حالت های مرور خصوصی خصوصیات درخشانی دارند

  جالب اینجاست که آن حالت های ناشناس و خصوصی مرور هنگام استفاده همراه با VPN واقعا درخشان هستند. دلیل آن این است که آنها دو کار انجام می دهند که VPN انجام نمی دهد.

  هنگام بستن یک جلسه مرور خصوصی ، آنها کوکی ها و سابقه مرور را پاک می کنند. بنابراین در حالی که VPN از حریم خصوصی شما در مقابل اینترنت محافظت می کند ، ویژگی های حالت خصوصی از حریم خصوصی شما در داخل دستگاه محافظت می کند. این باعث می شود یک مشت خوب داشته باشید. به سادگی VPN خود را راه اندازی کنید ، سپس یک پنجره ناشناس جدید باز کنید و شروع به مرور کنید.

  جمع کردن

  در حالی که حالت ناشناس ، حالت مرور خصوصی و همه حالت های "حریم خصوصی" دیگر که در مرورگرهای وب امروزی تعبیه شده اند ، جای خود را دارند ، آنها در هیچ کجای خصوصی که به نظر می رسد خصوصی نیستند و به شما اجازه نمی دهند به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید.

  گفته شد ، آنها ابزارهای خوبی برای استفاده های خاص با امنیت کم هستند. و اگر واقعاً می خواهید به صورت خصوصی مرور کنید ، برای محافظت کامل ، حالت مرور خصوصی را با یک VPN قوی ترکیب کنید. دانستن اینکه چه زمان باید از آنها استفاده کنید (و چه وقتهایی نباید) باعث می شود بیشتر کاربران اینترنت در مورد محافظت از حریم خصوصی شما به صورت آنلاین پیشی بگیرند.

  اعتبار مستند: متیو هنری

  .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25 پیکسل شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، به این معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از اینترنت