خبر

 • تک بورد - ویکی پدیا برای اهدا کمک می کند ، موضع منفعت را تصور می کند

  ویکی پدیا برای اهدا کمک می کند ، موضع منفعت را تصور می کند
  12 روز و 14 ساعت قبل

  ویکی پدیا ، با وجود منابع کافی در سیلو ، دوباره درخواست کمک های مالی بیشتر می کند و به تدریج به سمت یک مدل عملیاتی سودآوری حرکت می کند. حامیان مالی شرکت های بزرگ و معاملات بزرگ داده در پشت صحنه ، تصویر ایده آل پلتفرم را به عنوان اولین منبع اینترنتی برای دانشمندان و دانشجویان لکه دار می کند.

  دائرlopالمعارف آنلاین و غیرانتفاعی و غیرانتفاعی ، ویکی پدیا ، بار دیگر از خوانندگان خود درخواست کمک مالی می کند. شما احتمالاً آگهی های تبلیغاتی را در بالای هر صفحه مشاهده کرده اید.

  پس از ده سال جمع آوری کمک مالی ، بنیاد ویکی مدیا (WMF) پیش از این به هدف خود رسیده است که 100 میلیون دلار بودجه است ، پیش بینی شده ، "یک منبع دائمی بودجه برای اطمینان از رشد ویکی پدیا برای نسل های بعدی." منتقدان با انتقاد از این پلتفرم بیشتر به آنچه قبلاً انباشته شده است گرایش پیدا نمی کنند.

  این کل شامل هدایای غول های عظیم مانند آمازون ، گوگل ، فیس بوک و دیگر شرکت های بزرگ فناوری است که این سgingال را مطرح می کند: چرا نمی توان بودجه بیشتری در اینجا یافت؟ چرا باید از خوانندگان س askال شود؟

  کسانی که با این کتاب بازی می کنند به طور مداوم به آنچه که روابط بسیار مشکوک با بنیاد Tides ، یکی از عوامل اصلی کمک به 100 میلیون دلار وقف مورد بحث می دانند ، اشاره می کنند. وقتی وقایع شرکت به دلیل همه گیری متوقف شد ، پول اختصاص داده شده برای آنها به سادگی به صندوق "Tides Advocacy " منتقل شد.

   https://techbord.com کمپین های ویکی پدیا برای کمک های مالی ، موضع سودآوری را فرض می کند

  هشدار دهنده تر از موارد قبلی: اعلام یک شرکت دخترانه سودآور ویکی پدیا ، LLC. این پلتفرم جدید شامل خدمات یکپارچه ای است که با فروش Wikipedia API به برخی از شرکت هایی که قبلاً ذکر شد ، امکان پذیر است. با استفاده از این ویژگی های جدید ، کاربران می توانند با استفاده از مثلاً یک دستگاه الکسا ، ویکی پدیا را مرور کنند.

  داوطلبانی که مدت ها در این سرویس حضور دارند ، بسیار نگران هستند. ریشه این پلتفرم ریشه در انتشار رایگان اطلاعات دارد. آنها نگرانند كه تمام این پول اضافی كه از راه می رسد باعث ترغیب افراد اشتباه به انجام كارهایی می شود كه روح ویکی پدیا را از بین می برد.

  در سال 2007 ، ویکی پدیا در مجموع 11 كارمند داشت. اکنون ، این تعداد بیش از 500 است. این شرکت غالباً از این واقعیت که سایتشان هیچ تبلیغی ندارد ، به غیر از این فراخوان اقدام به جمع آوری کمک مالی ، هنگامی که فصل به ما می رسد ، به خود می بالد. کاربران در هند برای اولین بار آنها را می بینند و باعث می شود بسیاری از مردم کشور از سلامتی سیستم عامل ترس داشته باشند.

  این ترس ها تا حد زیادی بی اساس است. در حقیقت ، بنیاد و بنیاد ویکی مدیا در واقع در سال جاری تاکنون 17 میلیون دلار از اهداف امانتداری خود فراتر رفته است. فراخوانی کاربران وابسته به آن برای "دفاع از استقلال ویکی پدیا " دور از صدای یکپارچه و دانای عقل است که خوانندگان دیرینه ویکی امیدوارند بار دیگر بشنوند.

  داشتن یک تخم لانه برای یک روز بارانی یک چیز است. خارج شدن بی رویه سیستم از سیستم دیگر مورد دیگری است. اگر واقعاً همان چیزی است که آنها "هدف برابری دانش" را تعیین می کنند ، کسب درآمد از سیستم عامل احتمالاً راهی برای انجام آن نیست. هیچ چیز مانند یک دیوارپرداخته که در گذشته ، اطلاعات بی شماری برای سرگرمی آزادانه وجود داشت ، ظالمانه نیست.

خبرهای دیگر از اینترنت