خبر

 • تک بورد - همانطور که در MWC 2021 مشاهده شد ، تمرکز 5G در حال تغییر به زیرساخت ها است

  همانطور که در MWC 2021 مشاهده شد ، تمرکز 5G در حال تغییر به زیرساخت ها است
  29 روز و 16 ساعت قبل

  نقل قول بزرگ: روند رایج در نمایشگاه امسال: راه حل ها و سیستم عامل های مبتنی بر نرم افزار برای دور کردن شبکه های تلفن همراه از تجهیزات شبکه سنتی و مبتنی بر سخت افزار قدیمی و به سمت شبکه های مجازی مبتنی بر نرم افزار در شرکت های استاندارد سخت افزار سرور

  اکثر مردم از نمایشگاه کنگره جهانی موبایل امسال در بارسلونا انتظارات خاصی نداشتند. به هر حال ، فروشنده پس از فروشنده چندین ماه عقب نشینی کرد و پیش بینی می شد که حضور در مقایسه با جمعیت زیادی از سالهای گذشته (و اکنون ثابت شده است) بسیار ناچیز باشد.

  با این وجود ، چندین شرکت بزرگ با بازار مخابرات از چارچوب زمانی کنوانسیون برای اعلامیه درباره محصولات جدید ، فناوری ها و مشارکت های مرتبط با صنعت تلفن همراه استفاده کرده است. متعجب هیچ کس ، اکثریت قریب به اتفاق آن اطلاعیه ها مربوط به 5G است.

  با این حال ، در حالی که بسیاری از اخبار مهم از نمایش های گذشته بر روی دستگاه های مجهز به 5G یا بحث های گسترده 5G-محور بود. خدمات ، اخبار امسال در درجه اول بر روی عناصر زیرساخت شبکه لازم برای تأمین انرژی شبکه های 5G است. روند رایج در نمایشگاه امسال: راه حل ها و سیستم عامل های مبتنی بر نرم افزار به منظور دور کردن تحول شبکه های تلفن همراه از تجهیزات شبکه سنتی و مبتنی بر سخت افزار قدیمی و به سمت شبکه های مجازی مبتنی بر نرم افزار است که بر روی سخت افزار سرور سازمانی استاندارد کار می کنند.

  با این وجود ، در قسمت جلوی دستگاه تلفن همراه پیشرفت هایی صورت گرفته است. سامسونگ با شروع One UI Watch خود برخی از اخبار غیر 5G را از این نمایشگاه تولید کرد. جزئیات سخت افزار پیش رو همچنان نامشخص است - اگرچه احتمالاً از 5G پشتیبانی نمی کند - اما در نرم افزار ساعت از رابط کاربری جدیدی به نام One UI استفاده شده است که برای اجرای در بالای WearOS گوگل طراحی شده است.

  اعلامیه قابل توجه است ، زیرا این نشان دهنده خروج سامسونگ از اجرای تایزن بر روی پوشیدنی های آن است. همچنین این نشان دهنده تشدید بیشتر بین تلاش های نرم افزاری تلفن Galaxy این شرکت است که برای آن یک رابط کاربری دارد و پوشیدنی های آن. به همان اندازه مهم ، این حرکت به اکوسیستم اندروید نمونه ای از سازگاری رابط و تجربه در دستگاه ها می دهد ، چیزی که اپل در حال حاضر با آیفون و اپل واچ طراحی کرده است.

  < p> کوالکام همچنین دارای اولین اخبار مربوط به دستگاه با اولین برخورد سریع Snapdragon 888+ بود. SoC جدید که انتظار می رود تا پایان سال وارد دستگاه شود ، سرعت اصلی پردازنده را از 3/2 گیگاهرتز به 3 گیگاهرتز می رساند و 20 درصد بهبود عملکرد هوش مصنوعی را ارائه می دهد.

  خبر دیگر از Qualcomm تمرکز زیرساخت های شبکه را نشان می دهد ، زیرا این شرکت نسل دوم تراشه های FSM200xx را که برای تأمین سیستم عامل های Open RAN (شبکه دسترسی رادیویی) در سلول های کوچک 5G با قابلیت mmWave طراحی شده است ، ارائه می دهد. آنچه در مورد تراشه جالب است این است که تبلیغ می شود اولین نفری است که از آخرین استانداردهای 3GPP Release 16 پشتیبانی می کند.

  این ها اساساً نسخه های دوم نسل دوم به استاندارد 5G اصلی هستند و مواردی مانند Enhanced Ultra را شامل می شوند. - ارتباطات با تأخیر کم (URLLC) قابل اطمینان برای کاربردهای صنعتی. پشتیبانی از O-RAN نیز قابل توجه است ، زیرا این یک نمونه دیگر از طیف رو به رشد فناوری های طراحی شده برای تأمین انرژی زیرساخت های تعریف شده توسط نرم افزار است که قبلاً ذکر شد.

  IBM چندین مورد در مورد تلاش های نرم افزاری 5G خود اعلام کرد ، از جمله IBM Cloud Pak جدید برای اتوماسیون شبکه و پیشرفتهای موجود در IBM Edge Application Manager آن. بخشی از نوید سیستم عاملهای شبکه با قابلیت تعریف نرم افزار ، توانایی مدیریت و خودکارسازی آنهاست و این دقیقاً همان کاری است که Cloud Pak برای شبکه اتوماسیون طراحی کرده است تا با سهولت و سرعت بیشتری نسبت به شبکه های سخت افزاری موجود انجام شود.

  از طرف دیگر ، مدیر برنامه Edge به ارائه دهندگان خدمات این امکان را می دهد تا برنامه های مبتنی بر شبکه را در دستگاه های محاسباتی مدیریت و توزیع کنند. پیشرفت های نسخه جدید شامل پشتیبانی از 4 برابر تعداد دستگاه های لبه ای و همکاری با بیش از 30 شریک است. این شرکت همچنین در مورد توسعه همکاری خود با ورایزون برای تأمین انرژی عناصر خاصی از شبکه 5G خود بحث کرد. به طور خاص ، Red Hat و IBM's Global Business Services (GBS) برای کمک به Verizon برای ایجاد یک پلت فرم باز ، ابر بومی و کانتینر شده برای شبکه 5G شرکت مخابراتی با استفاده از پلت فرم ابر ترکیبی Open Hat Shift Red Hat.

  در موضوع همکاریهای مبتنی بر فناوری ابری ، AWS آمازون مجموعه ای از اعلامیه ها را در مورد تلاش های خود با همكار حامل جدید (Dish 5G در ایالات متحده) و یك سنتی (Swisscom) اعلام كرد. آمازون بیش از رانندگی به سمت زیرساخت شبکه ای که توسط نرم افزار تعریف شده و ممکن است در ابر خصوصی شرکت مخابراتی اجرا شود ، امکان اجرای شبکه های مخابراتی را در منابع ابر عمومی مانند پیشنهادات AWS برجسته کرد. جای تعجب نیست که این هدف توسط Azure مایکروسافت و Google Cloud نیز هدف قرار گرفته است.

  از طریق دهکده مجازی AWS آنلاین ، این شرکت میزبان تعدادی سخنران بود که جزئیات هر دو نرم افزار و سخت افزار خود را بیان می کرد. مانند اجرای توابع شبکه مجازی بومی ابر در کانتینرهای Kubernetes در محیط AWS.

  با توجه به گستردگی جغرافیایی که هر شبکه تلفن همراه برای پشتیبانی نیاز دارد ، آمازون نه تنها در مورد مناطق محاسباتی اصلی خود (به عنوان مثال داده ها) صحبت کرد. مراکز) ، بلکه مناطق محلی و حتی مناطق خصوصی را می توان با پیشنهادات خود در سایت Wavelele و Outpost فعال کرد. به عبارت دیگر ، شما حتی می توانید این توابع شبکه را در یک جعبه سرور AWS Outpost در پایه یک برج سلول 5G اجرا کنید. جالب است که این شرکت همچنین در مورد چگونگی تأمین انرژی این دستگاه های Outpost با پردازنده های x86 سنتی اینتل و AMD و همچنین پردازنده های Graviton2 مجهز به بازوی طراحی شده توسط آمازون بحث کرده است.

  البته تئوری امکان پذیر است با استفاده از این فن آوری های پیشرفته متمرکز بر زیرساخت های شبکه ، و آنچه حامل ها واقعاً مایل به اتخاذ هستند ، اغلب از یکدیگر فاصله دارند. در واقع ، یکی از چالش های بزرگ در ایجاد انتقال ، سرمایه گذاری کلان در زیرساخت های شبکه سنتی است که بیشتر تلفن های موبایل از قبل دارند. حتی اگر ابتکار عمل مبتنی بر نرم افزار ، مجازی و O-RAN کاملاً بهتر از پیشنهادات سخت افزاری سنتی باشد ، با این وجود برای بسیاری از شرکت های مخابراتی مدت طولانی (و هزینه زیادی لازم است) طول می کشد تا این انتقال را انجام دهند. با توجه به این واقعیت ، رویداد AWS هم فرصت هایی را که یک تازه وارد به شبکه های تلفن همراه مانند Dish می تواند با اتخاذ مدل مبتنی بر ابر به طور کامل (به دلیل اینکه هیچ زیرساخت فعلی ندارد) و هم به عنوان مرحله معتدل تر ، می تواند به سرعت فراهم کند. رویکرد مرحله به مرحله یک حامل سنتی مانند Swisscom باید انجام دهد. نتایج نهایی می تواند برای هر دو مثبت باشد ، اما جریان درآمد به یک ارائه دهنده مبتنی بر ابر مانند آمازون کاملا متفاوت خواهد بود.

  اگرچه نمایشگاه تجاری امسال به احتمال زیاد زیاد نخواهد بود ، جالب است ببینیم که MWC هنوز هم می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای هدایت چرخه اخبار صنعت تلفن همراه عمل کند. افزایش تمرکز و توجه به زیرساخت های شبکه 5G که از رویداد امسال ناشی می شود ، به وضوح نشان دهنده یک تغییر مهم است که احتمالاً با رشد تقاضای شبکه ها برای خدمات 5G نیز رشد خواهد کرد. در اینجا امیدواریم که ببینیم چگونه در نمایشگاه سال آینده به طور حضوری پیشرفت می کند.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که مشاوره استراتژیک و بازار را ارائه می دهد. خدمات تحقیقاتی به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

  اعتبار تصویر nikkimeel

خبرهای دیگر از اینترنت