خبر

 • تک بورد - ناظر فرانسوی 591 میلیون دلار جریمه Google به دلیل عدم توافق در مذاکره در مورد معاملات عادلانه با ناشران اخبار محلی

  ناظر فرانسوی 591 میلیون دلار جریمه Google به دلیل عدم توافق در مذاکره در مورد معاملات عادلانه با ناشران اخبار محلی
  13 روز و 8 ساعت قبل

  گوگل متهم شده است که وقتی از وی خواسته برای پرداخت عادلانه استفاده از قطعه های خبری در سرچ Search و Google News مذاکره کند ، با حسن نیت عمل نکرده است. در نتیجه ، ناظر رقابت فرانسوی شرکت را به مبلغ 591 میلیون دلار جریمه کرده و جریمه آنها را به دلیل عدم موفقیت در مذاکره در معاملات با ناشران منفرد ظرف دو ماه از دریافت چنین درخواست هایی ، ادامه خواهد داد.

  این هفته ، گوگل 500 میلیون یورو (591 میلیون دلار) در فرانسه جریمه شد زیرا در اجرای دستور مذاکره برای توافق عادلانه در مورد تقسیم درآمد با ناشران خبری که از محتوای آنها استفاده می شود ، پیروی نکرد. پلت فرم Google News. این ضربه مهمی برای غول جستجو است ، و دومین بزرگترین حمله مقامات فرانسه به هر شرکتی است.

  در سال 2020 ، ناظر رقابت فرانسه از بهانه دستورالعمل حق چاپ اتحادیه اروپا استفاده کرد - همچنین برخی از آنها به عنوان "پیوند مالیات" نامیده می شوند - تا Google را مجبور به پرداخت ناشران برای استفاده از قطعه ها یا پیش نمایش مقاله در سرویس هایی مانند جستجو و Google News کند. این حکم جنجالی به این معنا بود که Google دو گزینه داشت: معامله با ناشران یا حذف کامل اسنیکت ها.

  گوگل می خواست راه حل دوم را انتخاب کند و به تدریج قطعه هایی را برای ناشران اضافه کند که این حق را به شرکت داده اند. ، اما مورد رضایت مقامات فرانسوی نبود.

  غول جستجو همچنین ابتکار یک میلیارد دلاری را به نام Google News Showcase با هدف حمایت از روزنامه نگاری با کیفیت بالا در اروپا با توجه به شرایط خود شرکت ارائه داد ، ضمن حفظ موقعیتی که ناشران از خدمات Google که بازدید کنندگان را به وب سایت هایشان هدایت می کند ، سود زیادی می برند.

  https: / /techbord.com ناظر فرانسوی 591 میلیون دلار جریمه گوگل به دلیل عدم موفقیت در مذاکره در مورد معاملات عادلانه با ناشران اخبار محلی

  در اوایل سال جاری ، گوگل با یک گروه روزنامه فرانسوی به توافق رسید ، اما نرخ های فردی هنوز یک سحابی که باید از طریق مذاکرات جداگانه با هر ناشر مرتب شود. بلومبرگ خاطرنشان كرد: تنظیم كنندگان تحت تأثیر برخی پیشنهادات پرداخت قرار نگرفته اند ، تا آنجا كه آنها را "ناچیز" خوانده اند

  ایزابل دو سیلوا ، رئیس ناظر رقابت فرانسه ، در بیانیه ای جریمه را اعلام كرد "جدی بودن استثنایی تخلفات مشاهده شده را در نظر می گیرد. " وی همچنین توضیح داد که Google پیشنهاد می کند در مقایسه با مواردی مانند اطلاعات آب و هوا یا لیست فرهنگ لغت ، برای اخبار کمتر هزینه بپردازد.

  با حرکت رو به جلو ، Google ظرف دو ماه از دریافت چنین درخواست هایی با ناشران مذاکره کنید. در صورت عدم تحقق این شركت ، شركت تا سقف 900000 یورو (1.06 میلیون دلار) در روز جریمه خواهد شد. البته غول جستجو از این تصمیم ناامید شده و معتقد است که "در تمام مراحل کار" با حسن نیت عمل کرده است "و افزود که این جریمه تلاش آنها برای دستیابی به توافق را نادیده می گیرد" و واقعیت نحوه کار اخبار سیستم عامل های ما. "

  سال گذشته گوگل در استرالیا با موانع مشابهی روبرو شد و در یک برهه تهدید کرد موتور جستجوگر خود را از این کشور بیرون خواهد کشید به نشانه اعتراض به قانونی مشابه که موتورهای جستجو را ملزم به پرداخت هزینه لینک سازی می کند. به مقالات خبری از آن زمان ، این شرکت با ناشران در استرالیا ، انگلیس و کانادا به معاملات زیادی پرداخته است تا هزینه های قطعه اخبار را پرداخت کند و حتی آنها را در Google News Showcase ادغام کند.

خبرهای دیگر از اینترنت