خبر

 • تک بورد - مقامات ضدتراست انگلیس ممکن است فیس بوک را مجبور به فروش Giphy کنند

  مقامات ضدتراست انگلیس ممکن است فیس بوک را مجبور به فروش Giphy کنند
  6 روز و 10 ساعت قبل

  چرا مهم است: پس از آغاز تحقیقات در مورد خرید بزرگترین ارائه دهنده GIF های متحرک در فیس بوک در سال گذشته ، اداره رقابت و بازارهای انگلستان (CMA) این هفته اعلام کرد که معتقدند ادغام بر رقابت رسانه های اجتماعی تأثیر منفی می گذارد. به این یافته ها هنوز موقت هستند ، اما در صورت تأیید ، CMA می تواند این معامله را مسدود کند.

  حدود یک سال پیش ، ما گزارش می دادیم که فیس بوک Giphy را با مبلغ نامعلومی خریداری می کند و قصد دارد آن را در اینستاگرام ادغام کند. منابع به Axios گفتند که قرارداد با 400 میلیون دلار بسته شده است. مقامات بریتانیایی اعلام کردند که یک ماه بعد تحقیقات ضد انحصاری خود را آغاز کرده اند.

  هرگاه روی دکمه "GIF " کلیک کنید تا Gif را در سیستم عامل هایی مانند توییتر یا فیس بوک پیدا کرده و به اشتراک بگذارید ، Giphy میزبان آن GIF است. این سرویس روزانه بیش از 10 میلیارد GIF در سراسر جهان میزبانی می کند.

  ترس اصلی CMA این است که اگر فیس بوک معامله را تکمیل کند ، می تواند Giphy را از ارائه GIF به پلتفرم های رقیب رسانه های اجتماعی منع کند ، یا ممکن است آنها را مجبور کند در مقابل دسترسی به GIF های Giphy ، اطلاعات کاربر بیشتری را رها کنید. در این صورت ، این سیستم عامل ها انتخاب چندانی ندارند ، زیرا تنها جایگزین مهم دیگر Giphy Tenor است که متعلق به Google است. که می توانست با فیس بوک رقابت کند.

  "با تصاحب Giphy فیس بوک می تواند GIF ها را از پلتفرم های رقیب خارج کند یا به داده های کاربر بیشتری برای دسترسی به آنها نیاز داشته باشد. همچنین یک رقیب احتمالی را برای فیس بوک در 5.5 میلیارد پوند تبلیغات در بازار. هیچ یک از اینها خبر خوبی برای مشتریان نخواهد بود. "

  Giphy به عنوان موتور جستجوی GIF ها در سال 2013 توسط الکس چونگ و جیس کوک شروع شد ، اما به سرعت محبوبیت خود را به دست آورد و گسترش یافت. میزبانی و به اشتراک گذاری GIF ها در رسانه های اجتماعی تا سال 2017 ، صدها میلیون کاربر به دست آورد.

  امسال ، CMA همچنین تحقیقات در مورد آمازون و گوگل را به اتهام معامله با بررسی های جعلی آغاز کرد ، و درباره شرایط خدمات Apple App Store در مورد اتهامات تحقیق کرد. این ضد رقابتی است ، و شروع به تحقیق در مورد خرید 40 میلیارد دلاری Nvidia از Arm کرد.

خبرهای دیگر از اینترنت