خبر

 • تک بورد - مرورگر فایرفاکس موزیلا به فروشگاه ویندوز می آید

  مرورگر فایرفاکس موزیلا به فروشگاه ویندوز می آید
  17 روز و 14 ساعت قبل

  کاربران رایانه های شخصی ویندوز تا این مرحله که می خواستند فایرفاکس را دانلود کنند مجبور بودند این کار را از طریق روش های سنتی انجام دهند - یعنی دانلود کلاینت و نصب آن. برای ساده‌تر کردن کار، موزیلا اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد که مرورگر را از طریق فروشگاه ویندوز به صورت نصب با یک کلیک دانلود کنند.

  به نظر می‌رسد که رویکرد جدید مایکروسافت به فروشگاه برنامه‌های خود در حال نتیجه گرفتن است. در اوایل سال جاری، غول فناوری اعلام کرد که تقسیم درآمد توسعه دهندگان را افزایش می دهد تا تعداد بیشتری از آنها را به پلتفرم خود جذب کند. ماه‌ها بعد، این شرکت خط‌مشی‌های فروشگاه خود را به‌روزرسانی کرد تا به اشخاص ثالث مانند Steam، Epic Games و Amazon اجازه دهد تا برنامه‌های خود را در فروشگاه میزبانی کنند.

  خط‌مشی‌های جدید به موزیلا اجازه می‌داد مرورگر فایرفاکس را در فروشگاه مایکروسافت راه‌اندازی کند. ، تبدیل شدن به اولین مرورگر بزرگی که به ویترین فروشگاه دیجیتالی راه یافت. مانند نسخه‌های به‌دست‌آمده از روش‌های سنتی، نسخه مایکروسافت استور فایرفاکس تمام آخرین ویژگی‌های مرورگر را شامل می‌شود.

  خط‌مشی‌های قدیمی مایکروسافت ایجاب می‌کرد که هر مرورگر موجود در فروشگاه آن باید از رندر Blink استفاده کند. موتور فایرفاکس از موتور Gecko استفاده می کند، به این معنی که برای در دسترس قرار دادن آن در فروشگاه مایکروسافت، موزیلا باید مرورگر خود را بازنویسی کند. با این حال، این دیگر در مورد خط‌مشی‌های فروشگاه به‌روزرسانی شده صدق نمی‌کند.

  https://techbord.com Mozilla مرورگر فایرفاکس به فروشگاه ویندوز می آید

  Firefox 94 آخرین نسخه منتشر شده بود که فایرفاکس Colorways را معرفی کرد، راهی جدید برای سفارشی کردن تجربه شما با ارائه پالتی از 18 تم را انتخاب کنید این تم‌ها فقط در فایرفاکس 94 و 95 در دسترس خواهند بود، اما هر رنگی که قبلاً نصب شده باشد همچنان از طریق "افزونه‌ها و تم‌ها" در فایرفاکس 96 و جدیدتر قابل دسترسی خواهد بود.

  برای بررسی رنگ‌های موجود، فایرفاکس را باز کنید، نماد سه نوار را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید و "افزونه ها و تم ها" را انتخاب کنید. پس از آن، برگه "Themes" را باز کنید و به پایین بروید تا 18 رنگ را پیدا کنید.

  Mozilla Firefox اکنون برای دانلود از طریق فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 10 و 11 در دسترس است.

خبرهای دیگر از اینترنت