techbord.com مدل جدید هوش مصنوعی فیس بوک می تواند یک زبان را مستقیماً به زبان دیگر و بدون استفاده از انگلیسی ترجمه کند

فناوری ترجمه ماشینی از بدو تأسیس تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. در حالی که امثال Google Translate زمانی خشن ، غیر قابل اعتماد و فقط برای ابتدایی ترین ترجمه ها مفید بودند ، امروزه به لطف قدرت هوش مصنوعی می توانند بسیار ترسناک باشند. با این حال ، برخی از روشهای ترجمه باستانی هنوز پابرجا هستند.

به عنوان مثال ، در فیس بوک ، جملات ابتدا از یک زبان پایه به انگلیسی و سپس از انگلیسی به یک زبان مقصد ترجمه می شوند. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که یکی از آنها فقدان اطلاعات مفید آموزش هوش مصنوعی برای ترجمه های غیر انگلیسی به زبان است.

افراد زیادی کلمات و عبارات را از انگلیسی به فرانسوی یا فرانسوی به انگلیسی (بنابراین داده های قابل استفاده زیادی ایجاد می کند) ، اما محتوای کمتری از مثلاً فرانسوی به اسپانیایی یا اسپانیایی به آلمانی ترجمه می کند.

این باعث می شود که یک هوش مصنوعی برای درک پیچیدگی های این زبان به زبان ترجمه شود ترجمه فرآیند کاملا دشواری است. با این حال ، طبق یک پست وبلاگ تازه منتشر شده در فیس بوک ، غول رسانه های اجتماعی بالاخره این مشکل را برطرف کرده و به یک راه حل رسیده است.

این راه حل به شکل "M2M-100 " ارائه می شود. اولین مدل ترجمه ماشینی چند زبانه "." این مدل می تواند بین "هر جفت " از 100 زبان ترجمه کند بدون اینکه به هیچ یک از مجموعه های داده انگلیسی تکیه کند. اگر به کارآیی آن شک دارید ، این مدل کاملاً منبع باز است ، بنابراین می توانید خود آن را در اینجا بازرسی کنید.

https://techbord.com مدل جدید هوش مصنوعی فیس بوک می تواند بدون استفاده از انگلیسی ، یک زبان را مستقیماً به زبان دیگر ترجمه کند

فیس بوک می گوید مدل ترجمه چند زبانه آن" بهتر "(معنی آن بهتر است) در مقایسه با آنچه این سیستمهای ترجمه "انگلیسی محور" را فراخوانی می کند. این شرکت ادعا می کند که M2M-100 با "10 امتیاز" در مقیاس BLEU ارزیابی ماشین ترجمه ، از چنین روش هایی بهتر عمل می کند.

طبق پروژه فیس بوک ، این پروژه سالهاست که ساخته می شود ، و البته وجود دارد هنوز فضای کافی برای پیشرفت وجود دارد ، این شرکت از پیشرفتی که تاکنون به دست آورده راضی است.

مشخص نیست که M2M-100 چه موقع مستقیماً وارد فیس بوک می شود یا نه ( قبلاً وجود ندارد - ما برای توضیح توضیح خواهیم داد) ، اما وقتی این موضوع را بفهمیم این مقاله را به روز می کنیم.

اعتبار مستند: Chinnapong

مدل جدید هوش مصنوعی فیس بوک می تواند یک زبان را مستقیماً به زبان دیگر و بدون استفاده از انگلیسی ترجمه کند
the-web/مدل-جدید-هوش-مصنوعی-فیس-بوک-می-تواند-یک-زبان-را-مستقیما-به.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com پردازنده های Intel 11900K و 11700K در حال نابودی آزمایش تک هسته ای Geekbench هستند
techbord.com تکنسین اعتراف کرد که برای تماشای رابطه جنسی مشتری به دوربین های امنیتی دسترسی دارد
techbord.com میانبر صفحه کلید برای باز کردن مستقیم Windows Task Manager چیست؟
techbord.com Vicarious Vision ، توسعه دهنده Tony Hawk 1 + 2 ، به Blizzard Entertainment پیوسته است
techbord.com اولین پچ مهم Cyberpunk 2077 در همه سیستم عامل ها راه اندازی می شود
techbord.com اینتل می گوید که می تواند مشکلات 7 نانومتری خود را برطرف کند و برخی از تولیدات را به کارخانه های خارجی برون سپاری می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.