خبر

 • تک بورد - محققان 28 افزونه مخرب Chrome و Edge را با میلیون ها کاربر شناسایی کردند

  محققان 28 افزونه مخرب Chrome و Edge را با میلیون ها کاربر شناسایی کردند
  چند ثانیه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ محققان 28 افزونه مرورگر را برای هر دو Chrome و Edge کشف کرده اند که حاوی کد مخربی است. اعتقاد بر این است که افزونه هایی که در انتهای صفحه ذکر شده اند توسط بیش از سه میلیون نفر نصب شده اند.

  غول امنیت سایبری Avast پس از شناسایی تهدید توسط محققان چک در CZ.NIC ، ماه گذشته پسوندها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و خاطرنشان کرد که برخی از آنها حداقل از دسامبر 2018 فعال بوده اند. آنها فعالیتهای مخربی را انجام می دهند ، از جمله هدایت کاربران به آگهی ها و سایت های فیشینگ ، جمع آوری اطلاعات شخصی و سابقه مرور و بارگیری سایر بدافزارها بر روی دستگاه میزبان.

  Avast می گوید (از طریق ZDNet) هدف اصلی این کمپین ربودن ترافیک کاربران برای سودهای پولی بود. هر بار که یکی از برنامه های افزودنی کاربر را به دامنه شخص ثالث هدایت می کند ، مجرمان اینترنتی مبلغی را دریافت می کنند. با توجه به تعداد نصب ، احتمالاً یک روز پردرآمد برای عاملان این امر بوده است.

  "فرضیه ما این است که یا افزونه ها به عمد ایجاد شده اند با بدافزار داخلی ، یا نویسنده منتظر محبوب شدن برنامه های افزودنی شد و سپس به روزرسانی حاوی بدافزار را فشار داد. " "همچنین ممکن است نویسنده پس از ایجاد پسوندهای اضافی را به شخص دیگری فروخته باشد و سپس مشتری خود بدافزار را معرفی کند." تحقیقات.

  این 15 برنامه افزودنی Chrome و 13 Edge هستند که حاوی کد مخرب هستند. اگر از هر یک استفاده می کنید ، توصیه می شود اکنون آنها را حذف کنید.

  برنامه های افزودنی Chrome با کد مخرب ، مطابق با Avast: پیام مستقیم برای Instagram DM برای اینستاگرام حالت نامرئی برای بارگیری پیام مستقیم اینستاگرام برای برنامه برنامه تلفن برای Instagram Stories برای Instagram Instagram Universal Video Downloader Download Video for FaceBook ™ Vimeo ™ Video Downloader Zoomer برای Instagram و FaceBook VK UnBlock. سریع کار می کند رفع انسداد Odnoklassniki. سریع کار می کند بارگذاری عکس در Instagram ™ Spotify Music Downloader برنامه های افزودنی New York Times News Edge با کد مخرب ، طبق Avast: پیام مستقیم برای Instagram for Instagram Download Video & Image App Phone for Instagram Universal Video Downloader Video Downloader for FaceBook ™ Vimeo Video Downloader Volume داستان های کنترل کننده برای اینستاگرام بارگذاری عکس در اینستاگرام ret Pretty Kitty، The Cat Pet Video Downloader for YouTube SoundCloud Music Downloader برنامه Instagram با پیام مستقیم DM

خبرهای دیگر از اینترنت