خبر

 • تک بورد - مارک زاکربرگ پس از بیش از 6 ساعت به صورت آنلاین مجدداً به اینترنت بازگشت و مارک زاکربرگ 6 میلیارد دلار را در اثر خسارت از دست داد

  مارک زاکربرگ پس از بیش از 6 ساعت به صورت آنلاین مجدداً به اینترنت بازگشت و مارک زاکربرگ 6 میلیارد دلار را در اثر خسارت از دست داد
  20 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ در یک حالت کلاسیک که هرگز فکر نمی کنید اوضاع بدتر می شود ، فیس بوک تحت فشار و مجموعه برنامه های آن به تازگی بدترین خرابی خود را از سال 2019 داشته اند. تقریباً شش ساعت طول کشید تا مشکلات حل شود ، در این مدت اینترنت دچار مشکل شد. مارک زاکربرگ بیش از 6 میلیارد دلار ضرر کرد.

  مشکلات روز دوشنبه درست قبل از ظهر به وقت ET شروع شد وقتی مردم گزارش کردند که نمی توانند به فیس بوک ، اینستاگرام ، مسنجر یا WhatsApp دسترسی داشته باشند - حتی برنامه و وب سایت Oculus نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. تقریباً شش ساعت باقی می ماند تا سرویس عادی از سر گرفته شود.

  وقتی Instagram و Facebook از کار افتاده اند. pic.twitter.com/mVFlVOOCOC

  - Netflix (netflix) 4 اکتبر 2021

  مشکلات فقط بر برنامه های فیس بوک تأثیر نگذاشت. این شرکت گفت که بر بسیاری از ابزارها و سیستم های ارتباطی داخلی آن نیز تأثیر گذاشته است. گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کارمندان نمی توانند به دفاتر فیس بوک وارد شوند زیرا کارت های عبور آنها کار نمی کند. تعدادی از آنها به The Verge گفتند که برای برقراری ارتباط با همکاران ، باید از حساب های ایمیل Outlook خود استفاده کنند. کسانی که سعی کردند با استفاده از آدرس ایمیل خود وارد ابزارهای کاری مانند Google Docs شوند نیز متوجه شدند که آنها قفل شده اند. این مشکلات به این معنی بود که تشخیص و رفع مشکل حتی بیشتر طول کشید.

  تبریک می گوییم ، شما به دور بعد صعود کردید pic.twitter.com/hviCZfG8q9

  - drey (Dreymwangi) 4 اکتبر 2021 < p> فیس بوک در حال حاضر از این قطعی عذرخواهی کرده و توضیح داده است که چه مشکلی پیش آمده است. می گوید تغییر پیکربندی روترهای ستون فقرات که ترافیک شبکه را بین مراکز داده شرکت هماهنگ می کند ، مقصر بوده است. دانه کنشت ، معاون ارشد رئیس Cloudflare در توئیتی اعلام کرد که مسیرهای پروتکل دروازه مرزی فیس بوک (BGP) ، که بهترین مسیر را برای انتقال ترافیک پیدا می کند ، ناگهان "از اینترنت حذف شد."

  فیس بوک DNS و سایر سرویس ها از کار افتاده است. به نظر می رسد مسیرهای BGP آنها از اینترنت حذف شده است. Cloudflare 1.1.1.1 در 20 دقیقه گذشته با شکست زیادی روبرو شد.

  - دان کنچت (@dok2001) 4 اکتبر 2021

  برایان کربس ، خبرنگار امنیتی ، آن را "یک به روز رسانی معمول BGP اشتباه انجام شده است " توصیف کرد. "

  "با نداشتن اطلاعیه های BGP برای سرورهای نام DNS شما ، DNS از هم می پاشد = هیچ کس نمی تواند شما را در اینترنت پیدا کند. مشابه WhatsApp btw. فیس بوک اساساً خود را از پلت فرم خود تغییر داده است ، " کوین توییت کرد. بومونت ، رئیس سابق مرکز عملیات امنیتی مایکروسافت. در زمان بدتری برای فیس بوک آمده است. در حال حاضر با نتیجه گزارش وال استریت ژورنال که نشان می دهد این شرکت می داند اینستاگرام چقدر برای سلامت روانی دختران نوجوان مضر است ، برخورد می کند. همچنین یک افشاگر قرار است به سناتورهای آمریکایی شهادت دهد که فیسبوک اولویت خود را بر درآمدزایی نسبت به آنچه برای عموم مردم خوب است قرار داده است.

  به گفته بلومبرگ ، تبلیغات بد و قطع آن منجر به ایجاد فیس بوک شد. فروش سهام که روز دوشنبه 4.9 درصد کاهش یافت و بیش از 6 میلیارد دلار از ثروت شخصی مارک زاکربرگ پاک شد و او را در رتبه بیلیونرها به رتبه بیل گیتس در رده چهارم قرار داد.

خبرهای دیگر از اینترنت