خبر

 • تک بورد - قانون اندونزی MR5 دسترسی به بسیاری از خدمات آنلاین از جمله Steam، Epic Games و PayPal را ممنوع می‌کند.

  قانون اندونزی MR5 دسترسی به بسیاری از خدمات آنلاین از جمله Steam، Epic Games و PayPal را ممنوع می‌کند.


  12 روز و 10 ساعت قبل

  ما شاهد روندی بوده‌ایم که در آن بسیاری از کشورهای غربی قوانینی را برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین و حقوق مدنی کاربران اینترنت تصویب می‌کنند. با این حال، روند دیگری وجود دارد که دقیقاً برعکس در کشورهای سرکوبگرتر انجام می شود. اندونزی جدیدترین شرکتی است که به خدمات آنلاین می‌گوید داده‌های مشتریان را تحویل دهند و پست‌هایی را که می‌گویند سانسور کنند.

  در آخر هفته، اندونزی چندین وب سایت را به دلیل عدم رعایت قانون جدید ممنوع کرد. این قانون که مقررات وزارتی شماره 5 یا MR5 نامیده می شود، "ارائه دهندگان سیستم الکترونیکی خصوصی" را ملزم می کند تا در وزارت ارتباطات و اطلاعات اندونزی (Kominfo) ثبت نام کرده و داده های کاربران خاص را تحویل دهند. این قانون همچنین شرکت‌ها را ملزم می‌کند محتوایی را که "نظم عمومی را برهم می‌زند" یا دولت اندونزی آن را "غیرقانونی" می‌داند حذف کنند. شرکت‌ها باید ظرف 24 ساعت یا چهار ساعت برای محتوای "فوری" به درخواست‌های حذف پاسخ دهند.

  تا کنون، Kominfo هشت سرویس و بازی را در کشور مسدود کرده است، از جمله Yahoo، Steam، DOTA2، Counter-Strike، Epic Games، Origin، Xandr و PayPal. با این حال، ممنوعیت PayPal پیامدهای منفی ناخواسته ای بر مشتریان داشت، زیرا آنها را به طور موثری از وجوه موجود در حساب هایشان قفل کرد. رویترز اشاره می‌کند که کومینفو با لغو موقت این ممنوعیت به سرعت به نگرانی‌ها پاسخ داد.

  "[کاربران PayPal] می‌توانند تا 4 آگوست برای مهاجرت، دریافت پول و یافتن خدمات دیگر به سایت دسترسی داشته باشند. مدیر کل Semuel Abrijani Pangerapan.

  کاربران Reddit گزارش می دهند که حساب های Steam و Epic Games به طور کامل بسته شده اند و برخی از عناوین خریداری شده آنها غیرقابل پخش هستند. با این حال، Valve در حال حاضر روی ثبت نام در پایگاه داده کومینفو کار می کند تا خدمات را در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان خود در منطقه بازگرداند. مایل است از از دست دادن دو مورد از مهم‌ترین جریان‌های درآمدی خود جلوگیری کند - DOTA 2 و Counter-Strike.

  به‌روزرسانی سریع برای کسانی که می‌پرسند- بلوک‌ها دائمی نیستند، با فرض اینکه شرکت‌ها ثبت نام کرده و از مقررات پیروی کنند، و کومینفو قبلاً با این شرکت‌ها تماس گرفته است تا از انطباق و بازگرداندن بلوک اطمینان حاصل کند. در اینجا لیستی از خدمات تحت تأثیر قرار گرفته است: pic.twitter.com/6K121xVEMP

  — دانیل احمد (@ZhugeEX) 30 ژوئیه، 2022

  شرکت های دیگری که قبلاً در برابر قانون سرکوبگرانه اندونزی زانو زده اند، اپل هستند. ، مایکروسافت، گوگل، آمازون، تیک تاک، توییتر، نتفلیکس و اسپاتیفای. فایننشال تایمز خاطرنشان می کند که این شرکت ها هفته گذشته ثبت نام کردند و همه در منطقه فعال هستند. Pangerapan گفت که این ممنوعیت ها تا زمانی که شرکت ها از قانون پیروی کنند دائمی نیستند. هنگامی که یک سرویس در Kominfo ثبت نام کرد، کشور تعلیق خود را لغو خواهد کرد.

  اندونزی در وضع قوانین سخت‌افزاری مانند MR5 تنها نیست. بنیاد Electronic Frontier Foundation (EFF) خاطرنشان می‌کند که آلمان در سال 2017 با تصویب قانون "NetDG" خود، صاحب توپ شد. NetDG از ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین می‌خواهد محتوایی را که دولت دوست ندارد مسدود یا حذف کنند، و حتی نیازی به حکم دادگاه ندارد. از آن زمان تاکنون، ونزوئلا، استرالیا، روسیه، هند، کنیا، فیلیپین و مالزی قوانین مشابهی را تصویب کرده‌اند.

  همانقدر که این قوانین مؤثر به نظر می‌رسند، آنها را از ظالم کمتر نمی‌کند.

  "عدم پیروی از این خواسته‌ها شرکت‌ها را در معرض جریمه‌های سنگین قرار می‌دهد (و حتی شبح مسدود کردن خدمات آنها را افزایش می‌دهد)" EFF در سال 2021 هنگامی که اندونزی به سمت این باند اقتدارگرا پرش کرد، گفت. "این یک اثر دلخراش بر آزادی بیان ایجاد می‌کند: پلتفرم‌ها به‌طور طبیعی تصمیم می‌گیرند که در حذف محتوای منطقه خاکستری به جای خطر مجازات اشتباه کنند."

  EFF معتقد است که MR5 و سایر قوانین مشابه آن نقض تهاجمی حقوق بشر هستند. EFF، SAFEnet و چندین سازمان دیده‌بان مصرف‌کننده دیگر نامه‌ای به Kominfo ارسال کردند و از آن خواستند قانون ناعادلانه و "قوانین تعدیل محتوای تهاجمی" آن را لغو کند. بیش از یک نامه سرگشاده از چند سازمان حقوق بشر برای حذف قدرت در کشور. چنین مقررات ظالمانه معمولاً تنها زمانی می تواند تحت تأثیر قرار گیرد که کشورهای دیگر تهدید به تحریم کنند، که با قوانین مشابه اتفاق نیفتاده است.

  اعتبار تصویر: نیک یانگسون


  تگ ها:

  قانون , اندونزی , دسترسی , بسیاری , خدمات , آنلاین , جمله , steam , epic , games , و paypal , ممنوع , می‌کند.


  v 12
خبرهای دیگر از اینترنت