خبر

 • تک بورد - فیس بوک گفت که در صورت تحت تأثیر قرار گرفتن 533 میلیون رکورد ، به کاربران اطلاع نمی دهد

  فیس بوک گفت که در صورت تحت تأثیر قرار گرفتن 533 میلیون رکورد ، به کاربران اطلاع نمی دهد
  26 روز و 16 ساعت قبل

  WTF ؟! روشن تر: پایگاه داده حاوی اطلاعات شخصی نیم میلیارد کاربر فیس بوک فقط گنجینه ای برای بازاریاب های تلفنی و اسپم های تلفنی نیست. اطلاعاتی مانند تاریخ تولد ، وضعیت تأهل ، شهرهای زادگاه و دیگر مکانهای زندگی یک مهندس اجتماعی است. صرف نظر از اینکه این داده ها قبلاً به صورت عمومی در دسترس بوده اند ، ذکر آن در یک پایگاه داده مناسب و انتشار آن برای عموم موضوع کمی نیست.

  اوایل این هفته ، یک محقق امنیتی کشف کرد که فیس بوک اطلاعات 533 میلیون کاربر را درز کرده است. اطلاعات شخصی در این نقض شامل شماره تلفن ها ، شناسه های فیس بوک ، نام کامل ، شهرهای زادگاه ، محل زندگی ، تاریخ تولد ، آدرس های ایمیل ، وضعیت ارتباط و موارد دیگر بود. بنابراین این فقط یک نشت جزئی نیست که می تواند زیر فرش فرو رود.

  علی رغم شدت نقض ، فیس بوک به رویترز گفت که برنامه ای برای اطلاع رسانی به کاربران آسیب دیده ندارد. سخنگو اظهار داشت که شرکت "اعتماد به نفس" ندارد ، می تواند کاربران را تحت تأثیر قرار دهد و "داده ها [از قبل] به طور عمومی در دسترس بوده است." علاوه بر این ، سخنگو گفت که داده ها "خراش" داده شده است سپتامبر 2019 با استفاده از یک آسیب پذیری همگام سازی مخاطب که مدتها پیش وصله شده بود. شایان ذکر است که در زمان نگرانی امنیتی نیز به کاربران اطلاع نداده است.

  طی سال گذشته ، من بیش از دوازده بار از فیس بوک خواسته ام که آیا اقدام قانونی علیه Clearview AI برای میلیون ها عکس از اینستاگرام و فیس بوک را خراش می دهد. هیچ پرونده ای در این زمینه ارسال نشده است و FB هیچ چیز راجع به پرونده ثبت نکرده است. https://t.co/htkKCD5bT0

  - Ryan Mac

خبرهای دیگر از اینترنت