خبر

 • تک بورد - فیس بوک در حال حذف ویژگی های تشخیص چهره خود، داده های مرتبط با بیش از 1 میلیارد کاربر را حذف خواهد کرد

  فیس بوک در حال حذف ویژگی های تشخیص چهره خود، داده های مرتبط با بیش از 1 میلیارد کاربر را حذف خواهد کرد
  5 روز و 22 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ فناوری تشخیص چهره اکنون بیش از هر زمان دیگری بحث برانگیز است. پارلمان اروپا اخیراً برای ممنوعیت استفاده از فناوری در فضاهای عمومی فشار آورده است و سازمان هایی مانند ACLU مدت هاست که با کل این مفهوم مخالفت کرده اند. در حال حاضر، حتی فیس بوک نیز در حال برداشتن یک گام از فناوری است: ویژگی های تشخیص چهره خود را غیرفعال می کند و داده های چهره را برای بیش از 1 میلیارد کاربر غیرفعال می

  در اینجا چند زمینه وجود دارد: قبل از این تغییر، فیس‌بوک به کاربران اجازه می‌داد تا با تغییر "روشن" تنظیم مناسب در منوی تنظیمات برگزیده کاربر، تشخیص چهره را انتخاب کنند. پس از انجام این کار، فیس بوک عکس ها و ویدیوهایی را که آپلود می کنید برای جستجوی صورت شما اسکن می کند و سپس یک "الگو" ایجاد می کند که می تواند از آن برای فعال کردن عملکردهای اضافی استفاده کند.

  به عنوان مثال، پلت فرم می تواند به شما اجازه دهد. زمانی که "در عکس‌ها یا ویدیوها ظاهر می‌شوید اما برچسب‌گذاری نشده‌اید" می‌دانید یا حتی زمانی که شخص دیگری سعی می‌کند با استفاده از شباهت شما یک نمایه فیس‌بوک ایجاد کند، به شما اطلاع می‌دهد. این فناوری همچنین برای نابینایان یا نابینایان هدفی را دنبال می کند، زیرا می تواند عکس ها را به صورت شنیداری برای آنها توصیف کند.

  صرف نظر از همه این مزایای ظاهری، غول رسانه های اجتماعی با این خاموش شدن پیش می رود. تمام قالب‌های تشخیص چهره موجود از سرورهای آن پاک می‌شوند و ویژگی‌های بالا غیرفعال می‌شوند. فیس بوک اصرار دارد که این الگوها هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نشده است به جز کاربری که شرکت می کند.

خبرهای دیگر از اینترنت