خبر

 • تک بورد - فیس بوک به دلیل همکاری نکردن در تحقیقات خرید Giphy 70 میلیون دلار جریمه کرد

  فیس بوک به دلیل همکاری نکردن در تحقیقات خرید Giphy 70 میلیون دلار جریمه کرد
  19 روز و 3 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ فیس بوک به دلیل امتناع از همکاری با تنظیم کننده های رقابت بریتانیا پس از درخواست اطلاعات مربوط به خرید پلتفرم به اشتراک گذاری GIF Giphy ، 70 میلیون دلار (50.5 میلیون پوند) جریمه شد. این جریمه تنها پس از هشدارهای متعدد از سوی سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) صادر شد.

  فیس بوک بیش از یک سال پیش Giphy را با مبلغ نامعلومی خریداری کرد ، اما برخی گزارش ها ادعا می کنند که ارزش این معامله در حدود 400 میلیون دلار بوده است. بلافاصله پس از تصاحب ، ناظر ضدتراست بریتانیایی تحقیقات در مورد ادغام را آغاز کرد زیرا می تواند بر رقابت در بازارهای مختلف تأثیر بگذارد. در آغاز تحقیقات ، CMA همچنین دستور اجرایی اولیه (IEO) را صادر کرد که از انتقال دارایی ها و کارکنان بین شرکت ها و ادغام Giphy در هر محصول فیس بوک جلوگیری می کرد.

  برای اطمینان از با توجه به اینکه فیس بوک از IEO پیروی می کند ، تنظیم کنندگان انگلستان از فیس بوک خواستند که به روزرسانی های منظم را به آنها ارائه دهد. به نظر می رسد ، علیرغم اینکه CMA هشدارهای متعددی داده است ، فیس بوک چنین نکرد. اقدامات فیس بوک باعث شد تا ناظر بریتانیایی به این نتیجه برسد که غول فناوری "آگاهانه [از ارائه همه اطلاعات مورد نیاز " خودداری کرد "و " عدم رعایت آن از عمد "بوده و منجر به جریمه 70 میلیون دلاری شد. .

  "ما به فیس بوک هشدار دادیم که امتناع آن از ارائه اطلاعات مهم به ما نقض دستور است ، اما حتی پس از از دست دادن درخواست تجدید نظر در دو دادگاه جداگانه ، فیس بوک همچنان به تعهدات قانونی خود بی اعتنایی می کند ، " جوئل بامفورد ، مدیر ارشد ادغام در CMA می گوید.

  https://techbord.com فیس بوک به دلیل همکاری نکردن در تحقیقات خرید Giphy

  علاوه بر جریمه 70 میلیون دلاری ، ناظر مسابقه بریتانیا همچنین فیس بوک را به دلیل تغییر دوبار مدیر ارشد خود ، بدون تأیید ، 690،000 دلار (500،000 پوند) جریمه کرد. علاوه بر این ، فیس بوک اولین شرکتی است که توسط سازمان نظارت بر رقابت انگلیس به دلیل نقض یک IEO با عدم ارائه اطلاعات درخواستی پیدا شد.

  بیش از یک سال پس از شروع تحقیقات ، نهادهای نظارتی انگلستان تصاحب Giphy را تصور کردند. تهدیدی برای بازار رسانه های اجتماعی ، احتمال مسدود کردن معامله در صورت لزوم را افزایش می دهد. با این حال ، به نظر می رسد که فیس بوک حداقل دو جریمه حداقل در حال حاضر دریافت خواهد کرد.

خبرهای دیگر از اینترنت