خبر

 • تک بورد - فیس بوک انتظارات درآمد سه ماهه سوم را نادیده می گیرد و تغییرات ATT اپل را مقصر می داند

  فیس بوک انتظارات درآمد سه ماهه سوم را نادیده می گیرد و تغییرات ATT اپل را مقصر می داند
  13 روز و 19 ساعت قبل

  آخرین گزارش مالی فیس بوک منتشر شده است و به نظر می رسد با توجه به طوفان مطبوعات بدی که در چند هفته گذشته دریافت کرده است، این شرکت به طرز شگفت آوری خوب عمل می کند. در واقع، سهام در معاملات پس از ساعت کاری افزایش یافت، به این معنی که سرمایه گذاران دقیقاً نگران آینده میان مدت و بلندمدت غول اجتماعی نیستند.

  در سه ماه منتهی به سپتامبر، فیس بوک درآمدی بالغ بر 29 میلیارد دلار به ثبت رساند که نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است. درآمد خالص به 9.19 میلیارد دلار رسید و سود 3.22 دلار به ازای هر سهم کاهش یافت. برای مرجع، تحلیلگران انتظار درآمد 29.58 میلیارد دلار و درآمد 3.19 دلار به ازای هر سهم کاهش یافته را داشتند.

  درآمد تبلیغات در این سه ماهه 28.28 میلیارد دلار بود که 33 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. فیس‌بوک تمام جریان‌های درآمدی دیگر مانند هزینه‌های سخت‌افزار مصرف‌کننده و توسعه‌دهندگان را در دسته «سایر» قرار می‌دهد که ۷۳۴ میلیون دلار در سه‌ماهه سوم به ارمغان آورد، تقریباً سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته.

  فیس بوک نیز متریک کاربران فعال روزانه خود را به طور متوسط ​​در ماه سپتامبر به 1.93 میلیارد افزایش داد که در مقایسه با ماه مشابه در سال 2020 شش درصد افزایش داشت. فیس‌بوک، واتس‌اپ و مسنجر تا ماه گذشته به طور متوسط ​​۲.۹۱ میلیارد بوده که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است. تعداد کاربران فعال ماهانه در مجموع 3.58 میلیارد نفر است که 12 درصد افزایش نسبت به سال قبل است.

  این شرکت می‌گوید تغییرات شفافیت ردیابی برنامه اپل در iOS و iPadOS 14.5 و نسخه‌های جدیدتر قبلاً بر عملکرد مالی تأثیر گذاشته است. این تأثیر در سه ماهه آینده ادامه خواهد داشت.

  برای گزارش مالی بعدی، شرکت درآمد و سود عملیاتی خود را به دو بخش تقسیم می‌کند - Family of Apps و Facebook Reality Labs. فیس بوک قصد دارد منابع قابل توجهی را به بخش دوم اختصاص دهد، بنابراین به سرمایه گذاران هشدار داده است که انتظار کاهش 10 میلیارد دلاری در سود عملیاتی کلی برای سال 2021 را داشته باشند.

خبرهای دیگر از اینترنت