خبر

 • تک بورد - فایرفاکس 46 میلیون کاربر خود را در سه سال از دست داد

  فایرفاکس 46 میلیون کاربر خود را در سه سال از دست داد
  17 روز و 5 ساعت قبل

  Firefox مدتهاست که یکی از بهترین جایگزین ها برای محبوب ترین مرورگر جهان ، Chrome ، به ویژه در بین طرفداران لینوکس ، محسوب می شود. بنابراین کمی تعجب آور است که بدانید محصول موزیلا طی سه سال گذشته تعداد زیادی از کاربران خود را از دست داده است - به طور دقیق 46 میلیون نفر.

  این رقم از گزارش داده های عمومی خود فایرفاکس آمده و در تهدید Reddit توسط u/nixcraft (از طریق itsfoss) برجسته شده است. این نشان می دهد که مرورگر در پایان سال 2018 244 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است ، اما در سه ماهه دوم سال 2021 ، تعداد کاربران به 198 میلیون نفر کاهش یافته است.

   https://techbord.com فایرفاکس 46 میلیون کاربر خود را در سه سال از دست می دهد

  طبق آمار Statcounter ، فایرفاکس در حال حاضر 3.45٪ سهم دسکتاپ ، تلفن همراه را دارد ، و بازار مرورگر رایانه لوحی ، پشت صفری رتبه دوم (18.65) و شماره طولانی مدت ، Chrome (65.18٪). فقط بالای Edge است که 3.41 share سهم دارد.

  https://techbord.com فایرفاکس 46 میلیون نفر از دست داد کاربران در سه سال

  سهم بازار Firefox همیشه تک رقمی نبود. در پایان سال 2009 - هفت سال پس از راه اندازی - زمانی که اینترنت اکسپلورر هنوز پادشاه و کروم در ابتدای راه بود ، موزیلا تقریباً 32 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت ، در حالی که IE حدود 56 درصد داشت. اما سهم فایرفاکس در اواسط سال 2013 به نصف رسیده بود زیرا Chrome صعود خود را به بالا آغاز کرد.

  دلایل متعددی وجود دارد که چرا فایرفاکس در چند وقت اخیر باعث خونریزی کاربران شده است. مرورگرهای Chrome ، Edge و Safari به ترتیب مرورگرهای پیش فرض در دستگاه های Android ، Windows و Apple هستند. و شرکت های پشت سر آنها اغلب در تلاش برای جذب کاربران تهاجمی هستند: سال گذشته ، فروشگاه وب Chrome به طور مختصر به افرادی که از Edge استفاده می کنند در مورد خطرات احتمالی امنیتی هشدار داد و پیشنهاد داد مرورگرها را تغییر دهند. مایکروسافت نیز در تاکتیک های مشابه مجرم بوده است. >

خبرهای دیگر از اینترنت