خبر

 • تک بورد - فایرفاکس شکاف Edge را در بازار مرورگرها می بندد

  فایرفاکس شکاف Edge را در بازار مرورگرها می بندد
  23 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ با توجه به اینکه Chrome سالهای زیادی را به عنوان محبوب ترین مرورگر جهان به چالش کشیده است ، جالب است که ببینیم چه اتفاقی در رتبه های پایین تر می افتد ، به ویژه در نبرد برای کسب مقام سوم بین Microsoft Edge و Firefox موزیلا.

  گزارش Statcounter برای ماه آگوست نشان می دهد که در حالی که Edge با سهم 3.56٪ از بازار در جایگاه سوم Chrome و Safari باقی مانده است ، فایرفاکس در چند ماه گذشته فاصله را کم کرده است و اکنون در حال عقب ماندگی است فقط 0.02 در حالی که Edge از زمان حرکت مایکروسافت به نسخه مبتنی بر Chromium در حال افزایش بود ، فایرفاکس در سال های اخیر شاهد کاهش شدید تعداد کاربران آن بوده است. گزارش داده های عمومی این شرکت نشان داد که این مرورگر در پایان سال 2018 244 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است ، اما تا سه ماهه دوم سال 2021 ، این رقم به 198 میلیون نفر کاهش یافته است. این 46 میلیون نفر را در سه سال از دست داده است.

  در زیر Firefox ، اگرچه چندان زیاد نیست ، اینترنت سامسونگ با 3.06٪ سهم ، و پس از آن Opera با 2.17٪ قرار دارد. البته هیچ یک از این موارد به گوگل مربوط نمی شود که تقریباً 65 درصد سهم دارد ، در حالی که Safari با 18.75 درصد دوم است.

  داده های Statcounter رومیزی ، تلفن همراه ، رایانه لوحی و کنسول ها را پوشش می دهد.

خبرهای دیگر از اینترنت