خبر

 • تک بورد - شخصی فقط 69 میلیون دلار برای یک قطعه اثر هنری دیجیتال پرداخت کرده است

  شخصی فقط 69 میلیون دلار برای یک قطعه اثر هنری دیجیتال پرداخت کرده است
  15 روز و 11 ساعت قبل

  چرا مهم است: خانه حراج کریستی فقط یک قطعه اثر هنری دیجیتال را به قیمت خیره کننده 69 میلیون دلار فروخت. با فروش ، هنرمند مایک وینکلمن اکنون در میان سه هنرمند با ارزش برتر زندگی می کند. با توجه به محبوبیت فزاینده در NFT ها و به طور کلی رمزنگاری ، این به خوبی می تواند نوک کوه یخی یک انقلاب هنری دیجیتال باشد.

  "Everydays: the First 5000 Days" کلاژ هنر دیجیتال است که توسط مایک وینکلمن ، طراح گرافیک معروف به Beeple ساخته شده است. در مه 2007 ، وینکلمن یک قطعه منحصر به فرد از هنر دیجیتال را به صورت آنلاین منتشر کرد. روز بعد ، او نیز همین کار را کرد. قابل توجه است ، او روزانه 13 و نیم سال آن را نگه داشت. "Everydays" کلاژ هر یک از آن تصاویر است.

  NFT یا نشانه ای غیرقابل شگفت انگیز از این اثر منحصراً برای حراج در کریستی ضبط شده است. از این نظر منحصر به فرد است که کریستی اولین خانه حراج بزرگ بود که اثری کاملاً دیجیتالی با یک NFT منحصر به فرد ارائه می داد. همچنین مبلغی رکوردی به همراه داشت: 693465050 دلار.

  وای. beeple. 69 میلیون دلار برای یک کار کاملاً دیجیتالی. مهم نیست که شما در مورد NFT چه احساسی دارید ، از این موضوع دور نشوید. بد نیست دلیل اینکه کسی چنین مبلغی را پرداخت می کند ، باشد و اشکالی ندارد که در مورد تأثیرات آب و هوایی تحریک شوید. اما خواسته خود را نسبت به آنچه اتفاق می افتد نادان نباشید. - کریس ساکا @ (sacca) 11 مارس 2021

  وینکلمن گرافیست برجسته ای است که بیش از 1.9 میلیون دنبال کننده در آن است اینستاگرام او با بزرگترین مارک های جهان از جمله نایک و لوئیس ویتون همکاری کرده است و با سرگرمی هایی چون Childish Gambino و Katy Perry کار کرده است ، بنابراین به نظر نمی رسد که این یک فرد تصادفی است که از کارهای چوبی بیرون می آید و ثروت زیادی کسب می کند.

  برعکس ، بدون شک برای برخی دشوار خواهد بود درک کنند که شخصی فقط 69 میلیون دلار برای یک قطعه هنری که فقط به صورت دیجیتالی وجود دارد پرداخت کرده است.

خبرهای دیگر از اینترنت