خبر

 • تک بورد - سال آینده یک سوم دستگاه های Android پشتیبانی از بسیاری از وب سایت های امن را از دست می دهند

  سال آینده یک سوم دستگاه های Android پشتیبانی از بسیاری از وب سایت های امن را از دست می دهند
  چند ثانیه قبل

  رو به جلو: سال آینده حدود 33 درصد از دستگاه های Android در سراسر جهان با مشکلات سازگاری با بسیاری از وب سایت ها روبرو می شوند ، به دنبال تغییرات Let 'Encrypt - یک مرجع امنیتی که بیش از 192 میلیون سایت را سرویس می کند.

  گوگل سالها تلاش کرده است تا بیشتر وب را به تصویب پروتکل HTTPS برساند ، که به شما امکان می دهد تا اطلاعات هنگام انتقال بین مرورگر و وب سایت به طور ایمن منتقل شود. Let's Encrypt یکی از مقامات برجسته جهان است که این گواهینامه ها را صادر می کند - بیش از یک میلیارد واحد در اختیار شما قرار داده است و اکنون حدود 30 درصد از دامنه های وب را در اختیار شما قرار می دهد.

  وقتی در سال 2015 شکل گرفت ، اجازه دهید s رمزگذاری با یک مرجع صدور گواهینامه دیگر ، IdenTrust ، توافق نامه امضا cross متقابل را امضا کرد. این مشارکت در تاریخ 1 سپتامبر 2001 پایان می یابد و اجازه دهید رمزگذاری در مورد تمدید قرارداد نباشد. این شرکت از 11 ژانویه 2021 به طور پیش فرض امضای متقابل را متوقف می کند ، سایت ها و خدمات قادر به تولید گواهینامه های امضا شده متقابل تا سپتامبر هستند. به گواهینامه ISRG Root X1 Encrypt اعتماد کنیم که قابل توجه ترین آنها نسخه های اندروید قبل از 7.1.1 است. تخمین زده می شود که 33.8 درصد از دستگاه های اندرویدی هنوز روی این نسخه های قدیمی هستند - بیشتر تلفن های ارزان قیمت خریداری شده قبل از دسامبر 2016 که در صورت وجود هرگونه ارتقا ، از سیستم عاملی که در ابتدا با آن ارسال شده اند ، تعداد اندکی را ارائه داده اند.https://techbord.com/picsbody/2011/1113-1.jpg "alt = " https://techbord.com یک سوم دستگاه های Android پشتیبانی بسیاری از وب سایت های امن را در سال آینده از دست می دهند ">

  " چه کاری می توانیم انجام دهیم این؟ خوب ، گرچه ما دوست داریم وضعیت به روزرسانی اندروید را بهبود ببخشیم ، اما کارهای زیادی وجود ندارد که بتوانیم انجام دهیم. " "ما همچنین توانایی خرید یک تلفن جدید به دنیا را نداریم."

  پلیس آندروید خاطرنشان می کند که راه حلی برای این مشکل وجود دارد: Firefox. مرورگر موزیلا از فروشگاه گواهینامه خود استفاده می کند که شامل ریشه ISRG است ، هرچند که این امر مشکلی را در خارج از مرورگر متوقف نخواهد کرد. . بنابراین هر کسی که آخرین نسخه Firefox را نصب کند ، می تواند از لیست معتبر مجوزهای معتبر بهره مند شود ، حتی اگر سیستم عامل آنها از رده خارج باشد ، "اجازه دهید رمزگذاری را توضیح دهیم.

  تصویر اعتبار: digidreamgrafix

خبرهای دیگر از اینترنت