techbord.com زیراکس PARC فیس بوک ، توییتر و اسنپ را به نقض چندین حق ثبت اختراع خود متهم می کند

زیراکس چرخ دستی شما نیست که بخواهید شرکت های موفق را به چپ و راست فشار دهید در حالی که هیچ سودی در جامعه ایجاد نمی کند. در واقع ، برخی از مهمترین فناوریهای امروزی که روزانه به آنها اعتماد می کنیم ، از آزمایشگاههای آن نشأت گرفته اند. با در نظر گرفتن این موضوع ، ممکن است تعجب آور نباشد که یک دادخواست جدید علیه شرکت های رسانه های اجتماعی مطرح شده است.

غول های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک ، توییتر ، ByteDance و Snap در موارد اخیر به موارد زیادی متهم شده اند ، از تخریب حریم خصوصی کاربران و فروش اطلاعات شخصی شما به اشخاص ثالث ، سانسور آزادی بیان ، ایجاد حباب های فکری ، دخالت در انتخابات سیاسی ، و همه چیز در این میان.

اما همانطور که مشخص شد ، یک منطقه وجود دارد که آنها در آن به اندازه بسیاری از جنگ ها نبردند: نقض حق ثبت اختراع. به این معنا که اگر یک بار در سال 2018 در نظر نگرفتیم که بلک بری از فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ به دلیل استفاده غیرمجاز از ثبت اختراع پیام رسان تلفن همراه خود شکایت کرد.

این هفته ، زیراکس PARC یک پرونده شکایت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مرکزی کالیفرنیا علیه فیس بوک به اتهام استفاده از چندین حق ثبت اختراع در برنامه ها و وب سایت های خود به طور خاص ، حق ثبت اختراع مربوط به فناوری مورد استفاده توسط فیس بوک در عملکردهای اصلی مانند News Feed ، اعلان ها ، ویژگی های گروه ها ، فیلترهای محتوای خودکار و همچنین عامل اصلی درآمد آنها است: خدمات تبلیغاتی شخصی و هدفمند.

باید بخوانید: زیراکس PARC: نوعی ذهن پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزری و موارد دیگر

در پرونده های دادگاه ، PARC توضیح داد که "بیش از 50 سال در خط مقدم نوآوری های فناوری" بوده است علاوه بر اختراع اولین رایانه شخصی ، PARC مسئول بسیاری از فناوری های پیشرفته ای است که اکنون برای زندگی روزمره ضروری می دانیم ، مانند چاپگر لیزر ، اترنت ، پنجره ها ، منوهای پاپ آپ و آیکون هایی که امروزه تشکیل می شوند رایانه "دسکتاپ؛ " یک برنامه پردازش کلمه است که منجر به Microsoft Word شد و سیستم های انیمیشن رایانه ای که بعدا هم جایزه امی و هم جایزه اسکار را به دست آوردند. "

در مقابل ، فیس بوک به عنوان یک "شرکت رسانه های اجتماعی نسبتاً جوان " که موفق می شود موفقیت آن بخش عمده ای از حق ثبت اختراعات اعطا شده به زیراکس PARC در طی دهه ها تحقیق نبود.

زیراکس همچنین از توییتر و اسنپ به دلیل نقض بیشتر حق ثبت اختراع مشابه شکایت کرد ، اما جزئیات مربوط به این شکایات خاص بسیار کم است. در این مرحله ، به نظر می رسد زیراکس در تلاش است با شرکت ها به توافق برسد ، اما تحقق این امر ممکن است سالها به طول انجامد.

زیراکس PARC فیس بوک ، توییتر و اسنپ را به نقض چندین حق ثبت اختراع خود متهم می کند
the-web/زیراکس-parc-فیس-بوک-توییتر-و-اسنپ-را-به-نقض-چندین-حق-ثبت.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com گفته می شود انویدیا RTX 2060 و RTX 2060 Super را دوباره راه اندازی می کند
techbord.com Opera خرید YoYo Games ، تیم پشت استودیوی GameMaker
techbord.com مدیاگران Skyrim ابزاری جدید برای یادگیری ماشین دارند که متن را به گفتار واقع بینانه NPC تبدیل می کند
techbord.com MediaTek کوالکام و سامسونگ را با پیشرفته ترین Dimensity 1200 SoC به کار می گیرد
techbord.com کمیسیون اروپا برای بازیهای بخار
techbord.com قطب شمال جانشین خمیر حرارتی مشهور MX-4 خود را راه اندازی می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.