خبر

 • تک بورد - رئیس جمهور برزیل پستهایی را که شبکه های اجتماعی می توانند حذف کنند محدود می کند

  رئیس جمهور برزیل پستهایی را که شبکه های اجتماعی می توانند حذف کنند محدود می کند
  16 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ این هفته ، رئیس جمهور برزیل با صدور فرمان ، موقت قوانین جدیدی را وضع کرد که شبکه های اجتماعی می توانند پست ها را حذف کنند. این اولین بار است که یک دولت سعی می کند شرکت های رسانه های اجتماعی را از برداشتن محتوایی که قوانین آنها را نقض می کند ، منع کند.

  بر اساس قوانین جدید ، شبکه های اجتماعی فقط می توانند بلافاصله محتوای مربوط به خشونت ، مواد مخدر یا برهنگی را حذف کرده یا در صورت تشویق جنایت یا نقض حق نسخه برداری اقدام کنند. حذف هرگونه محتوای دیگر به حکم دادگاه نیاز دارد. حساب توئیتر دولت برزیل گفت که این فرمان "حذف محتواهایی را که ممکن است منجر به هر نوع سانسور نظم سیاسی ، ایدئولوژیکی ، علمی ، هنری یا مذهبی شود ، ممنوع می کند. \ '"

  مهمتر از همه ، اطلاعات غلط در مورد موضوعاتی مانند Covid-19 یا انتخابات ، شرکت های رسانه های اجتماعی را ملزم می کند تا از حکم دادگاه استفاده کنند. این فرمان جدید تنها چند هفته پس از حذف یوتیوب از ویدئوهای ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد کووید -19 ، صادر می شود. نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که شرکت های رسانه های اجتماعی 30 روز فرصت دارند تا سیاست های خود را قبل از مواجه شدن با مجازات های برزیل به روز کنند. مشخص نیست که چگونه این امر بر نحوه ظاهر شدن محتوای رسانه های اجتماعی خارج از برزیل تأثیر می گذارد.

  3. همچنین تضمین شده است که این شبکه اجتماعی باید حذف محتوا را تحت قوانین قوانین برزیل توجیه کند. بدون دلیل موجه ، شبکه اجتماعی باید محتوای حذف شده را بازیابی کند.

  - دولت برزیل (govbrazil) 6 سپتامبر 2021

  "فقط می توانید تصور کنید که کار برای یک پلتفرم بزرگ چقدر سخت خواهد بود کارلوس آفونسو سوزا ، استاد حقوق دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو گفت. " حتی اگر نتواند محتوا را حذف کند ، باز هم راه هایی برای هشدار به کاربران در مورد اطلاعات غلط پیدا می کند. فیس بوک نگران است که این فرمان توانایی آن را برای جلوگیری از سوء استفاده آنلاین محدود کرده و ممکن است حقوق اساسی را نقض کند. توییتر همچنین نگران تأثیر فرمان جدید بر قوانین اینترنت برزیل است.

  این اقدام در واقع ممکن است موقتی باشد. کسانی که در برزیل قانون و سیاست را دنبال می کنند به نیویورک گفتند فرمان رئیس جمهور یک دستور توقف برای موارد اضطراری است. اگر کنگره برزیل دائمی نشود ممکن است 120 روز دیگر منقضی شود.

خبرهای دیگر از اینترنت