خبر

 • تک بورد - دستگیری مردی از بریزبن به دلیل توزیع نرم افزارهای جاسوسی بین هزاران مجرم سایبری از 15 سالگی

  دستگیری مردی از بریزبن به دلیل توزیع نرم افزارهای جاسوسی بین هزاران مجرم سایبری از 15 سالگی


  13 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ یک مرد استرالیایی به اتهام ایجاد و توزیع ابزار هک بین هزاران مجرم سایبری در سراسر جهان دستگیر شد. این هکر 24 ساله متهم به ایجاد و فروش یک تروجان دسترسی از راه دور است که برای سرقت اطلاعات شخصی و جاسوسی از اهداف نامشخص طراحی شده است. سازنده ویروس با فروش این ابزار بیش از 300000 دلار به دست آورد، که به نظر می رسد بیشتر آن از 15 سالگی برای اقلام تحویل و تحویل استفاده شده است.

  جاکوب وین جان کین، 24 ساله، به اتهام فروش یک ویروس تروجان به نام مانیتور قریب الوقوع به مجرمان سایبری، مرتکبین خشونت خانگی و دیگران از 128 کشور مختلف دستگیر شد. این ابزار به کاربران اجازه می داد تا قربانیان ناآگاه را هدف قرار دهند تا داده های شخصی آنها را سرقت کنند، اطلاعات وارد شده در اسناد را ردیابی کنند، و با استفاده از وب کم و میکروفون هدف از آنها جاسوسی کنند.

  این دستگیری در پی یک عملیات حمله جهانی انجام شد. که در سال 2017 آغاز شد. این تلاش جهانی به نام عملیات Cephus، پس از ارائه اطلاعات مشکوک پلیس فدرال استرالیا از FBI و شبکه های پالو آلتو به پلیس فدرال استرالیا آغاز شد.

  https://techbord.com <b>مردی</b> <b>بریزبن</b> به <b>دلیل</b> <b>توزیع</b> نرم افزارهای <b>جاسوسی</b> بین <b>هزاران</b> <b>مجرم</b> <b>سایبری</b> از سن 15 <b>سالگی</b> دستگیر شد

  ظاهراً Keen ایجاد و شروع شد توزیع ابزار به قیمت 35 دلار برای هر کاربر در سن 15 سالگی، در حالی که در واحد اجاره ای مادرش زندگی می کند. درآمد حاصل از این ابزار در مجموع بین 300،000 تا 400،000 دلار بود تا اینکه سرانجام در سال 2019 تعطیل شد. این تعطیلی پس از اجرای چندین حکم جستجو توسط خبرگزاری فرانسه انجام شد که سخت‌افزار و دارایی‌هایی را که حاوی شواهدی دال بر توسعه RAT بود توقیف کردند. دستگیری اخیر کین بر اساس شواهد اضافی ارائه شده به خبرگزاری فرانسه از سوی سازمان های مجری قانون شرکت کننده در سراسر جهان صورت گرفت.

  طبق گزارش های خبرگزاری فرانسه، از این ابزار برای جاسوسی از ده ها هزار قربانی استفاده شده است. در سطح جهانی، و حداقل 200 نفر از خریداران این ابزار مستقیماً از استرالیا آمده اند. تعداد زیادی از این مظنونان مستقر در استرالیا نیز کشف شد که در تماس‌های خشونت خانگی قبلی شرکت داشته‌اند، رابطه‌ای که تا حدودی روشن می‌کند که چه نوع مجرمانی از این ابزار شرور استفاده می‌کنند. تحقیقات در مورد سایر بازیگرانی که ممکن است از این ابزار استفاده کرده باشند هنوز ادامه دارد.

  شواهد تجزیه و تحلیل شده توسط مقامات نشان داد که بیشتر درآمد حاصل از ابزار هک برای خرید غذای آماده در طول Keen's 9 استفاده شده است. + سال مشارکت او در اوایل این ماه با شش اتهام مواجه شد و قرار است در ماه اوت در دادگاه حاضر شود. همچنین به نظر می رسد که مادر کین، 42 ساله، ممکن است از فعالیت های مجرمانه آگاه بوده و از آن سود برده باشد. او همچنین متهم به خرید و فروش و بهره مندی از فروش ابزار تهاجمی شد.


  تگ ها:

  دستگیری , مردی , بریزبن , دلیل , توزیع , افزار , جاسوسی , هزاران , مجرم , سایبری , سالگی


  v 9
خبرهای دیگر از اینترنت