خبر

 • تک بورد - دادگاه عالی درخواست تجدیدنظر فیس بوک در مورد کاهش دادخواست دادرسی کلاس 15 میلیارد دلاری را رد کرد

  دادگاه عالی درخواست تجدیدنظر فیس بوک در مورد کاهش دادخواست دادرسی کلاس 15 میلیارد دلاری را رد کرد
  1 روز و 19 ساعت قبل

  یک سیب زمینی داغ: فیس بوک به طور گسترده این واقعیت را ردیابی می کند که حتی در صورت نداشتن حساب کاربری ، افراد را در سراسر وب ردیابی می کند ، به موجب پلاگین های اجتماعی ، ورود به سیستم مرتبط با فیس بوک ، تجزیه و تحلیل فیس بوک و همچنین ابزار اندازه گیری آگهی در برخی از وب سایت ها. با این حال ، تلاش های آن برای بازگرداندن یک دادخواست دعوی طبقاتی 15 میلیارد دلاری مربوط به برخی از این اقدامات هنوز به ن

  در اوایل سال جاری ، فیس بوک پس از اجرای یک کمپین تبلیغاتی گسترده در روزنامه برای بی اعتبار کردن تلاش های کوپرتینو به عنوان یک عمل ضد رقابتی ، در نظر داشت اپل را به دلیل ویژگی شفافیت ردیابی برنامه در iOS 14 به دادگاه بکشاند. از طرف دیگر ، فیس بوک درگیر جنگ حقوقی خود در مورد استفاده گسترده از ردیابی کاربران برای تبلیغات هدفمند است.

  به گفته رویترز ، دادگاه عالی ایالات متحده درخواست تجدیدنظر توسط غول اجتماعی را پس زد. در یک دادخواست 15 میلیارد دلاری که ادعا می کند با پیگیری فعالیت اینترنتی کاربران فراتر از فیس بوک ، حتی هنگام ورود به سیستم ، بارها و بارها قانون استراق سمع فدرال را نقض کرده است. این موضوع همچنین توجه FTC را جلب کرد و این غول اجتماعی را مجبور کرد چندین تغییر در سیاست حفظ حریم خصوصی خود اعمال کند و به کاربران امکان کنترل بیشتر داده های جمع آوری شده توسط این شرکت را بدهد.

   https://techbord.com دادگاه عالی درخواست تجدیدنظر فیس بوک در مورد تقلیل دادخواست دادرسی کلاس 15 $ $ را رد کرد

  اقدام کلاس به صورت فردی آغاز شد پرونده های قضایی به سال 2011 باز می گردد ، و سپس با تشکیل پرونده جدید در دادگاه فدرال در سن خوزه ، کالیفرنیا تشکیل شد. شاکیان فیس بوک را متهم می کنند که با ایجاد پلاگین برای وب سایت هایی که دکمه های "مانند" و "اشتراک" از سیستم عامل اجتماعی اضافه کرده اند ، قانون تخلف را در مورد Wiretap نقض می کنند ، اما در عین حال کاربر را ردیابی می کنند حتی اگر روی آنها کلیک نکرده باشد آنها است.

  فیس بوک سعی کرد استثنایی را در قانون 1968 مورد استناد قرار دهد ، با این استدلال که در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد زیرا این "یک مکالمه کننده دعوت نشده برای برقراری ارتباط بین دو طرف جداگانه نیست" ، اما بلکه "یک شرکت کننده مستقیم" در آن است. این غول اجتماعی همچنین اشاره کرد که استفاده از داده هایی که دریافت می کند محدود به متناسب سازی مطالب و تبلیغات برای کاربران فیس بوک است و به همین ترتیب پرونده قضایی پرونده ای خطرناک را ایجاد می کند که می تواند شیوه های رایج اشتراک اطلاعات را غیر فعال کند که بیشتر تبلیغات آنلاین را امکان پذیر می کند.

  با این حال ، دادگاه تجدیدنظر مدار 9 ایالات متحده مستقر در سانفرانسیسکو این استدلال را رد کرد و توضیح داد که این استثنا when هنگامی که شرکتی به طور یواشکی داده هایی را جمع آوری می کند اعمال نمی شود ، همانطور که در دادخواست دادرسی طبقاتی ادعا شده است. در همان زمان ، روش های ردیابی فیس بوک به کاربران این امکان را نمی دهد که "فرصتی معنی دار برای کنترل یا جلوگیری از کاوش غیرمجاز در زندگی خصوصی آنها داشته باشند."

خبرهای دیگر از اینترنت