خبر

 • تک بورد - توسعه‌دهنده‌ای که یک بازی را که قبلاً پاره‌شده را پاره کرده است، به خاطر پاره کردن آن عذرخواهی می‌کند

  توسعه‌دهنده‌ای که یک بازی را که قبلاً پاره‌شده را پاره کرده است، به خاطر پاره کردن آن عذرخواهی می‌کند


  11 روز و 5 ساعت قبل

  اگر تا به حال نام Wordle را نشنیده‌اید، بخشیده شده‌اید، حتی اگر به نظر می‌رسد که در حال حاضر در رسانه‌های اجتماعی درباره آن صحبت می‌شود. Wordle یک بازی پازلی است که فقط در اینترنت موجود است و فقط یک پازل در روز ارائه می دهد. علیرغم محدودیت‌های آن، محبوبیت آن در سراسر جهان گسترش یافته است و برنامه‌های کپی غیررسمی در فروشگاه‌های اپلیکیشن ظاهر می‌شوند.

  Wordle یک بازی با نام خانوادگی خالق، جاش واردل است. بازی مانند بازی گیره های رنگارنگ، Mastermind، اما با کلمات پنج حرفی به جای آن انجام می شود. بازیکنان شش شانس برای حدس زدن کلمه روز دارند و در عین حال بازخوردی در مورد حضور و موقعیت هر حرف در حدس دریافت می کنند. می‌توانید یک بار در روز به صورت رایگان در وب‌سایت Wordle Wardle بازی کنید.

  زک شاکد، کارآفرین خودخوانده نیویورکی اخیراً نسخه iOS بازی خود را به اپ استور ارسال کرده و در کمتر از زمان حذف شده است. 48 ساعت مشخص نیست که آیا سازنده بازی اصلی ادعای حق نسخه‌برداری را به اپل ارائه کرده است یا تبلیغاتی که توسط نگرش پر زرق و برق Shakked ایجاد شده است، شرکت کوپرتینویی را نسبت به این انفجار آشکار آگاه کرده است.

  این پوچ است. 450 آزمایش در ساعت 1 بامداد دیشب، اکنون در 950 است و هر دقیقه یک آزمایش جدید دریافت می کنید. ۱۲ هزار بارگیری، رتبه ۲۸ بازی کلمه و نتیجه شماره ۴ برای "wordle" در اپ استور. ما به ماه لعنتی می رویم pic.twitter.com/fE7fsgYVJC

  — Zach (@zachshakked) 11 ژانویه 2022

  به اعتبار خود، Shakked با افزودن انواع چهار، شش و هفت کلمه ای تغییراتی در بازی ایجاد کرد. او همچنین یک نسخه پولی را معرفی کرد که به بازیکنان اجازه می‌دهد به جای یک بار در روز به پازل‌های نامحدود دسترسی داشته باشند.

  علی‌رغم تغییراتی که داشت، Shakked پس از لاف زدن درباره عملکرد برنامه‌اش در توییتر مورد انتقاد قرار گرفت. یکی از نکات قابل توجه توسعه دهنده Andy Baio بود که تاکتیک های Shakked را «بسیار ناخوشایند» نامید.

  «این مرد با بی شرمی Wordle (نام و همه) را به عنوان یک بازی F2P iOS با خریدهای درون برنامه ای کلون کرد. بایو در توییتر خود نوشت: «در مورد اینکه چقدر خوب کار می‌کند و چگونه از پس آن برمی‌آید به خود می‌بالد زیرا جاش واردل آن را علامت تجاری نکرده است.» "خیلی بد."

  https://t.co/tI2bnCKs69

  — Zach (@zachshakked) 10 ژانویه 2022

  شاکد از خود دفاع کرد و اشاره کرد که وردل یک ریپف نمایش بازی Lingo در دهه 1980. او همچنین گفت که دزدیدن این نام را توجیه می‌کند زیرا Wardle هرگز آن را علامت تجاری نکرده است، اما Baio هیچ کدام از آن را نمی‌خرد.

  "بازی‌هایی با مکانیک‌های مشابه وجود داشته‌اند که قدمت آنها حداقل به ۱۹ام بازمی‌گردد. قرن — نمایش بازی Lingo در دهه 1980 با اولین نمایش بسیار فاصله داشت — اما این مرد نام و رابط کاربری Wordle را به عنوان یک پول نقد برهنه سرقت کرد.

  من کاملاً از کپی‌کنندگان متنفرم. کپی بی شرمانه خیلی احمقانه است از دیگران الهام بگیرید. چرا این کار را می کنند؟ چرا این یک ویژگی خوب برای کاربران است؟ چگونه می توانیم در بالای آن بسازیم؟ کپی/پیست کردن بی‌شرمانه ایده‌ها/ویژگی‌ها شما را به جایی نمی‌رساند.

  — Zach (@zachshakked) 22 ژوئن 2021

  دیگران با جمع‌آوری توییتی از تابستان گذشته به ریاکاری Shakked اشاره کردند و گفتند که او " کپی‌کننده‌ها را تحقیر می‌کرد." در مقطعی، Shakked حساب توییتر خود را قفل کرد، احتمالاً به دلیل واکنش‌های منفی، اما از آن زمان به بعد قفل آن را باز کرد و بابت این شکست عذرخواهی کرد.

  "من متوجه شدم که از یک خط عبور کردم،" او توییت کرد. "و مطمئناً، مطمئناً دیگر هرگز کاری از راه دور نزدیک به این کار انجام نخواهم داد. من این کار را انجام دادم."

  The Verge خاطرنشان می کند که اپل چندین برنامه دیگر "Wordle" را حذف کرده است اما بسیاری از کلون ها تحت نام های مختلف باقی می مانند. Shakked از اپل درخواست می کند تا بازی را مجدداً اجرا کند.


  تگ ها:

  توسعه‌دهنده‌ای , بازی , قبلاً , پاره‌شده , پاره , کرده , خاطر , کردن , عذرخواهی , می‌کند


  v 25
خبرهای دیگر از اینترنت