خبر

 • تک بورد - اپل سرزنش اپراتورها برای مسدود کردن iCloud Private Relay را با تغییری آرام در پیام خطا خود متوقف می کند.

  اپل سرزنش اپراتورها برای مسدود کردن iCloud Private Relay را با تغییری آرام در پیام خطا خود متوقف می کند.


  10 روز و 6 ساعت قبل

  علیرغم اینکه برخی از ارائه دهندگان تلفن همراه ایده اپل برای استفاده از ویژگی مرور خصوصی شبیه به VNP به نام iCloud Private Relay را نمی پسندند، آنها ادعا می کنند که آنها مسئول مسدود شدن آن برای برخی از کاربران نیستند. پس از بررسی آن، توسعه دهندگان کوپرتینویی بی سر و صدا تغییراتی را در نسخه بتای iOS 15.3 و صفحات پشتیبانی آنها ایجاد کرده اند تا دلایل احتمالی مسدود شدن را روشن کنند.

  در روز چهارشنبه، اپل iOS 15.3 را با تغییر اندکی هشدار رله خصوصی iCloud خود به نسخه بتا عرضه کرد. Private Relay یک ویژگی رمزگذاری برای مشترکین پولی iCloud است که آدرس IP آنها را مخفی می کند و فعالیت مرورگر آنها را پنهان می کند تا حتی اپل هم نتواند آن را ببیند.

  در اوایل این ماه، برخی از کاربران خطایی دریافت کردند که بیان می کرد که ارائه‌دهنده تلفن همراه آنها استفاده از این ویژگی را مسدود می‌کرد.

  "رله خصوصی برای طرح تلفن همراه شما خاموش است. طرح تلفن همراه شما از رله خصوصی iCloud پشتیبانی نمی‌کند. با خاموش شدن رله خصوصی iCloud، این شبکه می تواند فعالیت اینترنت شما را نظارت کند و آدرس IP شما از ردیاب ها یا وب سایت های شناخته شده پنهان نمی شود. تنظیم‌کننده‌ها چند روز پیش آن را در اروپا مسدود کردند، ارائه‌دهندگان تلفن همراه مسدود کردن این ویژگی را تکذیب کردند. در واقع، T-Mobile به Mark Gurman از بلومبرگ گفت که خطا را به دلیل غیرفعال شدن به طور پیش فرض در iOS تشخیص داده است، نه از طریق مسدود کردن T-Mobile.

  T-Mobile: تیم ما در طول شب متوجه شد که در نسخه 15.2 iOS، برخی از تنظیمات دستگاه به طور پیش‌فرض به حالت غیرفعال شدن ویژگی هستند. ما این را با اپل به اشتراک گذاشته ایم. این مختص T-Mobile نیست. اما باز هم، ما iCloud Private را بطور گسترده مسدود نکرده ایم.»

  — Mark Gurman (@markgurman) 11 ژانویه 2022

  این اطلاعات را با اپل به اشتراک گذاشته است و از چهارشنبه، پیام خطا به زیر تغییر کرده است :

  "رله خصوصی برای طرح تلفن همراه شما خاموش است. رله خصوصی یا توسط طرح تلفن همراه شما پشتیبانی نمی‌شود یا در تنظیمات سلولی غیرفعال شده است. با خاموش بودن رله خصوصی، این شبکه می‌تواند شما را کنترل کند. فعالیت اینترنت، و آدرس IP شما از ردیاب‌ها یا وب‌سایت‌های شناخته‌شده پنهان نمی‌شود."

  صفحات پشتیبانی اپل همچنین نشان می‌دهد که خطا ممکن است از یک یا چند تنظیمات غیرفعال شده باشد. اولین مورد، کلید اصلی Private Relay (بتا) در منوی iCloud است. مورد دوم و سوم در Settings>Cellular>Cellular Data Options و Settings>Wi-Fi>More Info یافت می شود. Private Relay نیز باید در این تنظیمات فعال شود.

  حتی با فعال بودن همه سوئیچ‌ها، اپل می‌گوید هنوز ممکن است با وب‌سایت‌ها، شبکه‌ها یا سرویس‌هایی برخورد کنید که با Private Relay سازگار نیستند. می تواند باعث ایجاد خطا شود کاربران می توانند برای جلوگیری از ارسال پیام در این مواقع، Relay خصوصی را به طور موقت خاموش کنند. کاربران همچنین می توانند این ویژگی را برای شبکه های جداگانه خاموش کنند.


  تگ ها:

  سرزنش , اپراتورها , مسدود , کردن , icloud , private , relay , تغییری , آرام , پیام , متوقف , کند.


  v 21
خبرهای دیگر از اینترنت