خبر

 • تک بورد - اپل اجازه می دهد تا برنامه

  اپل اجازه می دهد تا برنامه "گفتار آزاد" Parler به فروشگاه App بازگردد
  18 روز و 9 ساعت قبل

  چرا مهم است: Parler ، برنامه ای که خود را به عنوان جایگزین آزادی بیان برای فیس بوک و توییتر معرفی می کند ، به فروشگاه App Apple بازگردانده شده است. این مطمئناً مورد رضایت بسیاری از افراد گرایش محافظه کار قرار خواهد گرفت که در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر به این برنامه گرایش پیدا کردند. اپل می گوید مذاکرات گسترده ای با پلت فرم رسانه های اجتماعی برای ایجاد سیاست های تعدیل دقیق تر برای جلوگیری از

  پس از شورش 6 ژانویه در پایتخت ایالات متحده ، برنامه شبکه اجتماعی "بیان آزاد" پارلر که از توصیف خود در برنامه فروشگاه اپل و فروشگاه Google Play استفاده شده بود ، خارج شد. اپل با استناد به اینکه "پیرامون سیاست های App Store" با "پارلر" گفتگوهای اساسی داشته است ، موقعیت خود را معکوس کرده و پارلر را به حالت اولیه برگردانده است.

  مدیر ارشد اپل در امور دولت ، تیموتی پودرلی ، دلیل این تصمیم را در نامه ای به سناتور مایک لی و کنگره کن باک توضیح داد. این نامه پاسخی است به پرسش سناتور لی و نماینده باك در كنگره ، به دنبال برنامه نویسی پارلر.

  "در نتیجه این مکالمات ، پارلر پیشنهاد به روزرسانی های برنامه و برنامه خود را داده است ' روشهای تعدیل محتوا ، "پودرلی گفت ،" تیم بررسی برنامه از 14 آوریل 2021 به پارلر اطلاع داده است كه برنامه به روز شده پیشنهادی آن برای بازگرداندن به فروشگاه App تأیید می شود. اپل پیش بینی می كند كه برنامه Parler به روز شده تبدیل شود بلافاصله پس از انتشار Parler ، بلافاصله در دسترس است.

  در 31 مارس ، من وSenMikeLee نامه ای فرستادیم و خواستار پاسخ دادن در مورد اینکه چرا اپل Parler را از فروشگاه App حذف کرده است. we امروز ، ما یک پاسخ دریافت کردیم: فروشگاه App. پیروزی عظیم برای گفتار آزاد. pic.twitter.com/FQBDSSSFGk

  - کنگره کن باک (RepKenBuck) 19 آوریل 2021

  این برنامه خود را به عنوان یک جایگزین گفتار آزاد برای شبکه های اجتماعی محبوب تر معرفی می کند سیستم عامل هایی مانند فیس بوک یا توییتر. بسیاری از طرفداران محافظه کار ، همان به خصوص کسانی که از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده حمایت کردند.

  پارلر در اصل به دلیل نقض سیاست های اپل در مورد سخنان نفرت و تحریک خشونت از فروشگاه App لگد شد. اپل به Parler اخطار 24 ساعته داد تا سیاست های نظارت خود را برای مطابقت با قوانین App Store به روز کند ، اما در این کار موفق نشد. پس از آن اپل به قول خود در مورد حذف Parler که پس از آن توسط Google دنبال شد ، عمل کرد. آمازون همچنین پارلر را پس از هشدارهای مکرر از AWS بیرون کرد. با این حال ، به نظر می رسد که Parler توانسته است سیاست های تعدیل خود را به روز کند تا به لطف اپل بازگردد.

خبرهای دیگر از اینترنت