انویدیا RTX Video Super Resolution را برای افزایش کیفیت پخش ویدیو راه‌اندازی می‌کند

چه اتفاقی افتاده؟ انویدیا ابزار جدیدی را برای ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی راه اندازی کرده است که برای افزایش وضوح مؤثر و کیفیت کلی ویدیوهای آنلاین طراحی شده است. این ابزار جدید که RTX Video Super Resolution (VSR) نام دارد، از قدرت پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 و سری 30 بهره می‌برد تا محتوای ویدیویی با وضوح پایین‌تر را تا 4K ارتقاء دهد. انویدیا می‌گوید که هوش مصنوعی می‌تواند آثار فشرده‌سازی از جم

طبق گفته سازنده GPU، امروزه نزدیک به 80 درصد از پهنای باند اینترنت را پخش ویدئو تشکیل می دهد و 90 درصد آن با کیفیت 1080p یا پایین تر پخش می شود. این برای دستگاه‌های با رزولوشن پایین‌تر یا تلویزیون‌های قدیمی‌تر که از 4K پشتیبانی نمی‌کنند خوب است، اما وقتی در رایانه‌ای با صفحه‌نمایش با وضوح بالا مشاهده می‌شود، تصویر حاصل اغلب نرم یا تار است.

techbord.com انویدیا RTX Video Super Resolution را برای افزایش کیفیت پخش ویدیو راه‌اندازی می‌کند

این شرکت آن را به قرار دادن یک جفت عینک طبی تشبیه کرد تا "جهان را در کانون توجه قرار دهد."

< p>مدل شبکه عصبی Nvidia بر روی تصاویر "بی شمار" در وضوح و سطوح فشرده سازی مختلف آموزش داده شده است تا بداند چگونه به درستی همه انواع محتوا را مدیریت کند. یک نسخه اولیه از همین فناوری در سال 2019 در تلویزیون Shield عرضه شد، اما عمدتاً استفاده از اتاق نشیمن را هدف قرار می داد. کاربران رایانه شخصی بسیار نزدیک‌تر به نمایشگرهای خود می‌نشینند، بنابراین باید این فناوری برای تولید سطح بالاتری از پردازش و اصلاح بهبود یابد.

RTX VSR اکنون به عنوان بخشی از آخرین درایور آماده بازی GeForce در دسترس است و به RTX نیاز دارد. پردازنده گرافیکی سری 40 یا 30. به ما گفته می شود که با اکثر محتوای پخش شده در Microsoft Edge و Google Chrome کار می کند. مطمئن شوید که آخرین نسخه مرورگر مربوطه خود را دارید زیرا پشتیبانی از این فناوری به تازگی اضافه شده است.

با همه چیز در جای خود، به سادگی کنترل پنل Nvidia را باز کنید، به "تنظیم تنظیمات تصویر ویدیویی" بروید. به دنبال بخش "RTX video enhancement" بگردید و کادر وضوح فوق العاده را علامت بزنید. این ویژگی در حال حاضر چهار سطح کیفیت را برای انتخاب ارائه می دهد، از کمترین تأثیر عملکرد تا بالاترین سطح بهبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *