خبر

 • تک بورد - اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک به صورت آنلاین درز می کند

  اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک به صورت آنلاین درز می کند
  18 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک در یک انجمن هک سطح پایین منتشر شده است. اطلاعات حساس مربوط به مردم 106 کشور از جمله 32 میلیون ساکن ایالات متحده است.

  محقق امنیتی Alon Gal ، نشت ، نتیجه آسیب پذیری فیس بوک را که در سال 2019 وصله داده بود ، برجسته کرد. داده ها برای فروش از طریق یک انجمن تاریک جرایم اینترنتی وب در ماه ژانویه ، زمانی که خریداران علاقه مند می توانستند اطلاعات موجود در پایگاه داده را با استفاده از ربات تلگرام. اکنون ، کل سایت آزادانه در دسترس قرار گرفته است.

  جزئیات عبارتند از: شماره تلفن ، شناسه فیس بوک ، نام کامل ، مکان ، مکان گذشته ، تاریخ تولد ، (گاهی اوقات) آدرس ایمیل ، تاریخ ایجاد حساب ، وضعیت ارتباط ، بیوگرافی بازیگران بد مطمئناً از این اطلاعات برای مهندسی اجتماعی ، کلاهبرداری ، هک و بازاریابی استفاده خواهند کرد.

  - آلون گال (زیر نقض) (UnderTheBreach) 3 آوریل 2021

  "داده های در معرض اطلاعات شخصی بیش از اینسایدر می نویسد: 533 میلیون کاربر فیس بوک از 106 کشور ، از جمله بیش از 32 میلیون رکورد در ایالات متحده ، 11 میلیون کاربر در انگلیس و 6 میلیون کاربر در هند. "این شامل شماره تلفن ، شناسه فیس بوک ، نام کامل ، مکان ، تاریخ تولد ، بایوس و - در بعضی موارد - آدرس ایمیل است." با شناسه های ذکر شده در مجموعه داده ها. همچنین با آزمایش آدرس های ایمیل در ویژگی بازنشانی رمز عبور FB ، سوابق را تأیید کرد که می تواند شماره تلفن کاربر را تا حدی نشان دهد. در حالی که داده ها فقط تا سال 2019 افزایش می یابد ، بسیاری از افراد شماره تلفن یکسانی را برای سالها نگه می دارند.

  اما برای هرزنامه فقط براساس استفاده از شماره تلفن ، این طلای طلایی است. نه فقط پیام کوتاه ، بلکه انبوهی از خدمات نیز وجود دارد که این روزها فقط به یک شماره تلفن احتیاج دارند و اکنون صدها میلیون نفر از آنها به راحتی در هر کشور دسته بندی می شوند که دارای زمینه های ادغام نامه های زیبا مانند نام و جنسیت هستند.

  - Troy Hunt ( troyhunt) 3 آوریل 2021

  آیا تروی هانت ، خالق من گفتم که وی حدود 2.5 میلیون آدرس ایمیل منحصر به فرد در مجموعه داده ها پیدا کرده است. او می گوید جذاب ترین عنصر برای کلاهبرداران و هکرها شماره تلفن ها است که می تواند برای هرچیزی از هرزنامه پیام کوتاه گرفته تا ثبت نام در خدمات مورد استفاده قرار گیرد. مطمئن شوید که اطلاعات شما بخشی از این نشت است یا خیر ، صفحه هانت را بررسی کنید.

خبرهای دیگر از اینترنت