خبر

 • تک بورد - اشتراک مرورگر Microsoft Edge برای اولین بار در 14 ماه گذشته کاهش می یابد

  اشتراک مرورگر Microsoft Edge برای اولین بار در 14 ماه گذشته کاهش می یابد
  12 روز و 4 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ آیا بعد از ماه ها که شاهد افزایش محبوبیت آن هستیم ، آیا Microsoft Edge شتاب خود را از دست می دهد؟ مطمئناً آن طور به نظر می رسد. این مرورگر در آوریل شاهد کاهش سهم بازار خود بود و این پایان چهارده ماه متوالی رشد بود.

  تغییر به نسخه مبتنی بر Chromium ، کاربران جدید زیادی را به Edge آورده است. یک شرکت تحلیلی (NetMarketShare) سهم بازار خود را از مارس 2020 در 7.59٪ ، بالاتر از Firefox 7.19٪ اعلام کرد.

  ماه گذشته خبر خوبی برای مایکروسافت بود ، وقتی یک شرکت تحلیلی دیگر - StatCounter - گزارش داد که Edge در طی ماههای گذشته در حالیکه پایگاه کاربری فایرفاکس کاهش یافته است ، به کاربران اضافه شده است ، هرچند هنوز سهم بیشتری از بازار را به مرورگر موزیلا می دهد.

  گزارش StatCounter در ماه آوریل ، تغییر در ثروت اج را نشان می دهد. سهم بازار مرورگر از 3.45٪ در مارس به 3.39٪ در آوریل کاهش یافت ، که اولین کاهش آن از زمان معرفی Edge مبتنی بر Chromium در ژانویه 2020 است.

  منبع: StatCounter Global Stats - سهم بازار مرورگر

  گرچه ممکن است این افت امید مایکروسافت برای سبقت گرفتن از فایرفاکس را در کوتاه مدت ناکام بگذارد ، اما به نظر می رسد که Edge در نهایت سومین مکان پشت Safari و Chrome خواهد بود. سهم فایرفاکس ماه گذشته کمی بیشتر از اج کاهش یافت: 0.09٪ در مقابل 0.06٪

  اج هنوز یک وظیفه غیرقابل حل در پیشبرد رهبر کروم دارد که نزدیک به 65٪ سهم بازار را در اختیار دارد. در همین حال ، اینترنت اکسپلورر و Ed Legacy که اکنون بازنشسته شده اند ، هر دو شاهد افت سهام خود به زیر 1٪ بوده اند.

  همانطور که توسط TechRadar اشاره شد ، برخی از رشد Edge طی 12 ماه گذشته نتیجه انتقال کاربران از IE و Edge Legacy ، روندی که ممکن است به پایان رسیده باشد.

  مایکروسافت امیدوار است که این کاهش فقط یک چشم انداز موقت باشد. ماه آینده تصویر واضح تری خواهیم داشت.

خبرهای دیگر از اینترنت