خبر

 • تک بورد - ارائه‌دهندگان ابری توسط وزارت دفاع برای قرارداد پشتیبانی ابری چند میلیارد دلاری مورد توجه قرار گرفتند

  ارائه‌دهندگان ابری توسط وزارت دفاع برای قرارداد پشتیبانی ابری چند میلیارد دلاری مورد توجه قرار گرفتند
  17 روز و 16 ساعت قبل

  برترین ها: در اوایل امسال، وزارت دفاع ایالات متحده (DoD) قرارداد JEDI را که بیش از دو سال پیش به مایکروسافت واگذار شده بود و در طول ده سال حدود 10 میلیارد دلار ارزش داشت، لغو کرد. این لغو به دلیل عوامل متعددی از تغییر الزامات فنی گرفته تا چرخه به ظاهر بی پایان اعتراضات جایزه توسط رقبای مایکروسافت بود. این بخش به سرعت لغو را با یک ابتکار چند فروشنده به روز شده دنبال کرد که برای رفع نیازهای فنی آنها

  یک درخواست چند میلیارد دلاری جدید برای قابلیت مشترک ابرهای جنگی (JWCC) در روز جمعه به طور رسمی به چندین ارائه‌دهنده ابر بزرگ ارسال شد. این درخواست به دنبال ارزیابی های قبلی وزارت دفاع از چندین ارائه دهنده خدمات ابری و توانایی فنی آنها برای برآورده کردن الزامات خرید جدید به AWS، Microsoft، Google و Oracle ارسال شد.

  قرارداد JWCC است. با هدف ارائه خدمات ابری مشابه آنچه در قرارداد قبلی JEDI و همچنین قابلیت‌های جدیدی که از زمان لغو جایزه شناسایی شده‌اند. برنامه جدید همچنین قصد دارد سایر برنامه های نسل بعدی مانند فرماندهی و کنترل مشترک همه دامنه (JADC2) و ابتکارات هوش مصنوعی و شتاب داده (ADA) را پوشش دهد.

  نسخه درخواستی اینگونه نیست. یعنی دولت هنوز آماده است تا چک های بزرگی را برای این ارائه دهندگان ابری بنویسد. دریافت کنندگان باید پاسخ های پیشنهادی هدفمند به درخواست درخواست JWCC ارائه دهند. پس از ارسال، این پاسخ‌ها توسط تیم‌های تدارکاتی و حقوقی وزارت دفاع با استفاده از یک فرآیند بازبینی رسمی و ساختاریافته ارزیابی می‌شوند تا مشخص شود کدام فروشنده (فروشندگان) بهترین موقعیت را برای ارائه خدمات درخواستی دارند.

  همه پیشنهادها بر اساس معیارهای مشابه برای شناسایی فروشندگان با بیشترین احتمال موفقیت، کمترین ریسک ممکن و واقعی ترین برآورد هزینه. این یکی از سناریوهایی است که در آن پیشنهاد ارزان‌تر لزوماً به معنای پیشنهاد بهتر نیست.

  https://techbord.com Cloud ارائه دهندگانی که وزارت دفاع برای قرارداد چند میلیارد دلاری پشتیبانی ابری به آنها نزدیک شده است

  قرارداد حاصل به ارائه دهندگان موفق ابر تحت یک قرارداد تحویل نامحدود/تعداد نامحدود (IDIQ) تعلق خواهد گرفت.

  یک قرارداد IDIQ به این معنی است که فروشندگان موفق می توانند مقدار نامحدودی از محصولات یا خدمات (به درخواست دولت) را در یک دوره زمانی معین عرضه کنند. این جایزه به خودی خود کار یا تأمین مالی را برای فروشنده تضمین نمی کند، بلکه به عنوان یک مجوز شکار عمل می کند که به گیرنده از پیش واجد شرایط این امکان را می دهد که خدماتی را برای هر کاری که تحت آن قرارداد IDIQ صادر شده است ارائه دهد.

  در حالی که JWCC درخواست ممکن است سناریوی "بازگشت JEDI" باشد که در تلاش برای به دست آوردن پشتیبانی ابری تحت یک نام جدید است، هیچ تضمینی وجود ندارد که تدارکات همان نوع تاخیرهای اعتراضی را که تلاش قبلی JEDI را آزار می‌داد تجربه نکند. هدف وزارت دفاع این است که تا سه ماهه سوم سال 2022 درباره هر گونه جایزه IDIQ با فروشندگان واجد شرایط مذاکره کند. اما وقتی میلیاردها دلار در خط هستند، می توانید شرط ببندید که چیزی به نام بازنده مهربان وجود ندارد. فقط از آمازون بپرسید.

خبرهای دیگر از اینترنت