خبر

 • تک بورد - Tech Trivia: کدهای QR در سال 1994 اختراع شده اند ، با چه هدفی؟

  Tech Trivia: کدهای QR در سال 1994 اختراع شده اند ، با چه هدفی؟
  27 روز و 14 ساعت قبل

  بسته های پشت صحنه در وسایل نقلیه UPS همانطور که جمع شده اند به عنوان جایگزینی برای URL های وب سایت برای شروع تماس های تلفنی پاسخ صحیح: وسایل نقلیه همانطور که 1024 گیگابایت مونتاژ می شوند برابر با 1 ترابایت است. 1024 Terabytes برابر است با 1 Petabyte. چند گیگابایت در یک پتابایت وجود دارد؟ بعدی ❭ اندکی پیش زمینه…

  کد QR (مخفف کد پاسخ سریع) در سال 1994 توسط شرکت زیرمجموعه تویوتا Denso Wave ابداع شد به عنوان وسیله ای برای ردیابی سریع وسایل نقلیه و قطعات از طریق فرایند ساخت آنها. گرچه Denso حق ثبت اختراع کدهای QR را دارد ، اما استفاده از این فناوری را برای همه افراد آزاد کرده است.

  کدهای QR امروزه بیشتر برای ورود به وب سایت ها یا شبکه های Wi-Fi ، به اشتراک گذاری اطلاعات مخاطبین ، ساخت تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرند. پرداختها یا ذخیره داده ها برای بلیط هواپیما و قطار بر روی تلفن شما.

  یک کد QR از یک آرایه مربع تشکیل شده است ، بعضی از آنها برای موقعیت یابی سنسور تصویر استفاده می شود ( مربع های بزرگ در سه گوشه) ، در حالی که بقیه سلول ها حاوی اطلاعات نسخه و قالب و همچنین داده ها هستند ، البته همراه با کدگذاری تصحیح خطا.

  نسخه اولیه دو بعدی سیستم بارکد فقط 21 21 21 ماژول را اندازه گیری می کند و فقط چهار کاراکتر داده را در بر می گیرد ، در حالی که بزرگترین نسخه فعلی (40) شامل 177 17 177 واحد است و می تواند 1،264 کاراکتر متن ASCII یا حداکثر تا 7،089 عدد را در خود جای دهد.

  واقعیت جالب: در سال 2014 ، هاینز بطری های سس گوجه فرنگی را با کد QR منسوخ حمل می کرد که مشتریان به یک سایت پورنو.

  پاسخ خود را انتخاب کنید. انتخاب صحیح و توضیح مختصر در زیر نشان داده خواهد شد. محتوا عمداً وارونه است ، بنابراین قبل از پاسخ دادن هیچ نظری ندارید.

خبرهای دیگر از techspot