خبر

 • تک بورد - Tech Trivia: کدام یک از اینها سازنده CPU x86 نبود؟

  Tech Trivia: کدام یک از اینها سازنده CPU x86 نبود؟


  29 روز و 4 ساعت قبل

  Cyrix Motorola IBM VIA پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ صحیح: موتورولا نکته بعدی: اولین وب کم در دانشگاه کمبریج به کار گرفته شد، برای نظارت بر چه چیزی طراحی شده بود؟

  به خواندن ادامه دهید…

  IBM از زمان پیدایش سیستم‌های x86 درگیر توسعه سیستم‌های x86 بود و در مقطعی پردازنده‌های x86 را طراحی و تولید کرد که برای رایانه‌های شخصی و همچنین سیستم‌های تعبیه‌شده در نظر گرفته شده بود.

  Cyrix یک توسعه دهنده ریزپردازنده بود که در سال 1988 تأسیس شد. آنها در زمینه پردازشگرهای ریاضی برای ریزپردازنده های 286 و 386 تخصص داشتند. IBM با Cyrix شریک شد تا بدنام ترین محصولات آنها را تولید کند که در دوران پنتیوم اینتل منتشر شد، پردازنده های Cyrix 5x86 و 6x86. Cyrix در سال 1997 توسط National Semiconductor خریداری شد و بعداً به یکی از بخش‌های Texas Instruments تبدیل شد.

  VIA یکی دیگر از سازنده‌های فعال CPU x86 در دهه 1990 بود که پس از خرید IDT Centaur، متخصص در راه‌حل‌های کم مصرف بود و ورود خود را به این شرکت نشان داد. بازار ریزپردازنده ها با پردازنده های VIA C3، VIA C7 و VIA Nano. VIA به تولید تراشه‌ها از طریق Zhaoxin، سرمایه‌گذاری مشترک با شهرداری شانگهای که در بازار چین فعالیت می‌کند، ادامه می‌دهد.

  موتورولا یکی از اولین شرکت‌های نیمه‌رسانا در جهان بود، با تاریخچه غنی از ریزپردازنده‌های مورد استفاده در برنامه های مختلف، اما هرگز یک پردازنده کلاس x86 برای بازار رایانه های شخصی توسعه نداده اند. بخش نیمه هادی موتورولا به دو سازنده خودش تقسیم شد: ON Semiconductor که تا امروز کار می کند و Freescale Semiconductor. دومی در سال 2015 توسط NXP خریداری شد که سال ها بعد توسط کوالکام خریداری شد.


  تگ ها:

  tech , trivia , کدام , اینها , سازنده , نبود


  v 10
خبرهای دیگر از techspot