خبر

 • تک بورد - Mozilla Firefox در ابتدا با چه نامی راه اندازی شد؟

  Mozilla Firefox در ابتدا با چه نامی راه اندازی شد؟
  19 روز و 5 ساعت قبل

  Mozilla Phoenix Mozilla Firebird Mozilla Firefly Mozilla Red Panda پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ صحیح: موزیلا ققنوس چیزهای بی اهمیت بعدی: نینتندو در سال 1889 تاسیس شد و با فروش چه محصولی شروع به کار کرد؟ به ادامه مطالعه بپردازید…

  پس از انتشار کد منبع Netscape در مارس 1998 ، پروژه Mozilla اولین ویرایش عمده مرورگر خود را در ژوئن 2002 با عنوان Mozilla 1.0 آغاز کرد. فقط چند ماه بعد در ماه سپتامبر ، نام مرورگر به "ققنوس" تغییر یافت تا نشان دهد مرورگر جدید موزیلا از خاکستر Netscape Navigator خارج می شود ، اگرچه این نام جدید در آوریل 2003 به دنبال اختلاف مارک تجاری با سازنده BIOS حذف شد Phoenix Technologies که قبلاً به همین ترتیب یک مرورگر مبتنی بر BIOS به نام Phoenix FirstWare Connect ایجاد کرده بود.

  Mozilla در آوریل 2003 نام مرورگر خود را از Phoenix به Firebird تغییر داد ، اگرچه این نام به دلیل نام تجاری نیز عمر کوتاهی داشت. با سرور پایگاه داده Firebird درگیری دارد ، که در نهایت موزیلا را تحت فشار قرار داد تا نام دیگری پیدا کند. Firefox در فوریه 2004 انتخاب شد و اولین نسخه در نوامبر همان سال منتشر شد.

  Mozilla Thunderbird نیز در یک نقطه تغییر نام داد و تقریباً همان زمان ظهور ققنوس در سال 2002 با نام "Minotaur" راه اندازی شد ، هرچند مشتری اصلی ایمیل محبوب نبود و در ژوئیه 2003 پس از احیای پروژه با جعبه ابزار جدید ، مانیتور Thunderbird را به کار گرفت.

خبرهای دیگر از techspot