خبر

 • تک بورد - کدام شرکت درایو دیسک سخت را اختراع کرده است؟

  کدام شرکت درایو دیسک سخت را اختراع کرده است؟
  21 روز و 2 ساعت قبل

  IBM Hitachi Fujitsu Xerox پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد. پاسخ صحیح: IBM چیزهای بی اهمیت بعدی: برای تأمین بودجه ایجاد اولین کامپیوتر اپل ، استیو وزنیاک و استیو جابز فروختند ... ادامه مطلب را بخوانید p

  بعد از بررسی فن آوری های مختلف از جمله ماتریس های سیم و آرایه های میله ای ، IBM در سال 1953 در آزمایشگاه سن خوزه کالیفرنیا درایو دیسک سخت را اختراع کرد و در ابتدا از این فناوری به عنوان "پرونده دسترسی تصادفی" نام برد که ثابت می شود از حافظه درام ارزان تر و کندتر است ، اما سریع تر و گران تر است از درایوهای نواری.

  اولین درایو دیسک سخت تجاری در سال 1956 به عنوان حافظه ذخیره سازی دیسک مدل IBM مدل 350 (حق ثبت اختراع ایالات متحده 3،503،060) در داخل سیستم IBM 305 RAMAC حمل شد که 5 مگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت 10،000 دلار در هر مگابایت را ارائه می داد. در آن زمان ، با اجاره سیستم های IBM ، مشتریان برای دستیابی و ذخیره آن اطلاعات ماهیانه بیش از 3200 دلار پرداخت می کردند. این مبلغ معادل بیش از 31000 دلار در ماه در سال 2021 است. سه نسل از درایوهای RAMAC با ظرفیت دو برابر در هر نسل تولید شد.

  IBM 305 RAMAC از 50 بشقاب دیسک 24 اینچی تشکیل شده بود که درون یک کابین بزرگ جعبه قرار داشت. که شبیه ماشین های لباسشویی است - بسیار دورتر از درایوهای دیسک 3.5 "یا 2.5" امروزی ، چه رسد به درایوهای حالت جامد که با ضریب شکل M.2 حتی کوچکتر عرضه می شوند.

خبرهای دیگر از techspot