خبر

 • تک بورد - کدام سوکت (های) قدیمی پردازنده های اینتل و AMD را می پذیرد؟

  کدام سوکت (های) قدیمی پردازنده های اینتل و AMD را می پذیرد؟
  چند ثانیه قبل

  سوکت 2 و 3 سوکت 5 و 7 فقط سوکت سوکت 7 فقط سوکت 8 پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده می شود. پاسخ صحیح: سوکت 5 و 7 چیزهای بی اهمیت بعدی: اولین رایانه ای که در یک مسابقه شطرنج مقابل یک قهرمان جهان پیروز شد (با محدودیت زمانی منظم) کدام بود؟ ادامه مطلب را بخوانید…

  که در مارس 1994 منتشر شد ، Socket 5 برای پردازنده های نسل دوم P5 Pentium در میان سایر قطعات اینتل طراحی شده است ، اما همچنین می تواند تراشه های AMD K5 و همچنین پردازنده های 6x86 Cyrix و IDT را بپذیرد. مجموعه WinChip.

  تابستان 1995 با ورود سوکت 7 جانشین سوکت 5 را به ارمغان آورد (سوکت 6 اساساً از قلم افتاد) ، که به همین ترتیب از پردازنده های P5 Pentium و همچنین قطعات سازگار ساخته شده پشتیبانی می کند. AMD ، Cyrix / IBM و IDT. قطعات سوکت 7 با استفاده از آداپتور با Socket 5 سازگار بود (مگر اینکه خودتان بخواهید پین ها را اصلاح کنید). تفاوت کلیدی این دو در این بود که سوکت 7 دارای یک پایه اضافی برای ولتاژ ریل تقسیم دوتایی در مقابل ولتاژ تک سوکت 5 بود.

  سوکت سوکت 7 تا سال 1998 نمی رسید و به عنوان یک گزینه ایست برای AMD ، پس از از دست دادن صدور مجوز از سوکتهای اینتل ، که در سال 1997 به Slot 1 تبدیل شده بود ، زمان شرکت را برای توسعه زیرساخت مادربرد (شکاف A) خود خریداری کرد.

خبرهای دیگر از techspot