خبر

 • تک بورد - کدام سری پردازنده های AMD به دلیل باز شدن قفل ضریب آن با مداد معروف بودند؟

  کدام سری پردازنده های AMD به دلیل باز شدن قفل ضریب آن با مداد معروف بودند؟


  1 ماه قبل

  AMD Athlon 64 AMD K7 Athlon/Duron (Thunderbird) AMD Phenom II X3 Black Edition AMD K6-III (Sharptooth) پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ صحیح: AMD K7 Athlon/Duron (Thunderbird) نکته بعدی: اولین وب‌کم در دانشگاه کمبریج مستقر شد، برای نظارت بر چه چیزی طراحی شد؟

  به خواندن ادامه دهید…

  پردازنده‌های AMD Athlon با استفاده از مادربردهای Slot-A اولین قطعات قفل‌شده این شرکت بودند. این پردازنده ها پل های L1 خود را لیزر می کردند تا از تغییر ضرب ساعت تراشه توسط کاربران جلوگیری شود. این حداقل تا حدی در پاسخ به فروشگاه‌های کامپیوتری مخفی انجام شد که پردازنده‌ها را اورکلاک می‌کردند و آنها را به عنوان مدل‌های سریع‌تر می‌فروشند.

  اما البته، مدت زیادی نگذشته بود که علاقه‌مندان مبتکر متوجه شدند که با اتصال مجدد پل‌های L1، آن‌ها را دوباره به هم متصل می‌کردند. با استفاده از گرافیت در یک مداد شماره 2 یا هر چیز دیگری که به اندازه کافی رسانا بود، می‌توانید به تنظیمات چند برابری پردازنده در بایوس سیستم دسترسی پیدا کنید، مدارهای خراب شده در کارخانه را تکمیل کنید و در را به سرعت آزاد باز کنید.

  این فرآیند زمانی که AMD از تولید تراشه‌های سرامیکی به مواد PCB روی آورد، چالش‌برانگیزتر شد. همانطور که استاد سرور ما Per Hansson در راهنمایی در مورد این موضوع در آن روز توضیح داد، لیزر حفره هایی را در PCB برش داد که برای پر کردن آن نیاز به بیش از یک مداد داشت.


  تگ ها:

  کدام , پردازنده , دلیل , ضریب , مداد , معروف , بودند


  v 11
خبرهای دیگر از techspot