خبر

 • تک بورد - قبل از اپل ، سازنده iPod ، تونی فادل ، ایده پخش کننده MP3 خود را توسط کدام دو شرکت رد کرد؟

  قبل از اپل ، سازنده iPod ، تونی فادل ، ایده پخش کننده MP3 خود را توسط کدام دو شرکت رد کرد؟
  1 روز و 16 ساعت قبل

  RealNetworks و فیلیپس توشیبا و مایکروسافت پاناسونیک و سیگیت یاهو و سونی پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ درست: RealNetworks و فیلیپس چیزهای بی اهمیت بعدی: کدام شرکت درایو دیسک سخت را اختراع کرده است؟ به خواندن ادامه دهید…

  در اواخر سال 2000 ، تونی فادل با ایده ساخت یک دستگاه پخش MP3 برتر ، یک نرم افزار زیبا تر از طرح های موجود و پشتیبانی از سیستم تحویل محتوای کارآمد ، به RealNetworks نزدیک شد. RealNetworks با دیدن فضای کمی برای یک دستگاه موسیقی شخصی در کارنامه خود ، این پیشنهاد را رد کرد.

  Fadell همچنین قبل از صحبت با اپل ، با موفقیت فیلیپس درباره این ایده تجاری صحبت کرد ، اما او فقط چند ماه قبل از این ایده دوست داشت. سرویس تحویل موسیقی Soundjam MP را خریداری کرد که برای ایجاد اولین نسخه iTunes بیشتر توسعه یافت.

  اولین iPod در 10 نوامبر 2001 در قفسه های فروشگاه قرار گرفت و تا پایان همان سال این شرکت 125000 فروخته بود. دستگاهها طی سالهای گذشته iPod بیش از دوازده بار تکرار داشته است ، اپل بیش از 390 میلیون دستگاه پخش کننده را به فروش رسانده و موفقیت iPod آنها را در موقعیتی قرار داده است که آیفون را سالها بعد بسازند.

  همچنین لازم به ذکر است ، RealNetworks شناخته شده است که ایده Valve برای ایجاد یک مشتری بازی مانند Steam را قبل از اینکه بازی ساز شروع به کار کند پروژه را به خودی خود رد کرده است (به طور واقعی ouch x2).

  تصدی Tony Fadell در اپل تقریباً یک دهه به طول انجامید ، بعداً او یکی از بنیانگذاران شرکت اتوماسیون خانگی Nest Labs شد که توسط گوگل خریداری شد.

خبرهای دیگر از techspot